VYRIAUSIASIS DIRIGENTAS

Constantine Orbelian

Puikiai žinomas akademinės muzikos pasaulyje C. Orbelianas gimė 1956 m. San Franciske, armėnų emigrantų šeimoje. Būdamas vos 11 metų pianistas debiutavo garsiame San Francisko operos teatre kartu su simfoniniu orkestru ir žinia apie neįtikėtiną mažo vunderkindo sėkmę pasklido po visą pasaulį.
Dar po dviejų metų 11-metis pianistas debiutavo garsiame San Francisko operos teatre kartu su simfoniniu orkestru ir žinia apie neįtikėtiną mažo vunderkindo sėkmę pasklido po visą pasaulį. Baigęs prestižinę „Juilliard School” Niujorke, 1980-1990 m. sugrojo daugiau kaip 750 koncertų, akompanuojant Bostono, Detroito, San Francisko, Sankt Peterburgo, Maskvos filharmonijos simfoniniams orkestrams, „Maskvos virtuozams” ir kitiems.
2001 m. dirigentas buvo apdovanotas Ellis Island Garbės medaliu, teikiamu emigrantams arba emigrantų palikuonims už svarų indėlį į JAV kultūrą, ekonomiką ir politiką. Rusijoje 2003 m. dirigentui buvo suteiktas Nusipelniusiojo artisto vardas, o 2011 m. įteiktas Draugystės ordinas už didelį indėlį į klasikinės muzikos populiarinimą ir kultūrinių ryšių puoselėjimą. 2016 m. C. Orbelian už Kauno ir Lietuvos garsinimą buvo įvertintas Antrojo laipsnio Santakos garbės ženklu.