Kauno miesto simfoninis orkestras – autonomiškas, modernėjantis, dinamiškas Kauno ir Lietuvos orkestras, kuris atspindi aukštą miesto bei šalies kultūros lygį, matomas ir už šalies bei Europos ribų. KMSO – lyderiaujantis, modernus ir puoselėjantis klasikinę bei šiuolaikinę muziką Lietuvos orkestras, kuris aktyviai dalyvauja Pasaulio muzikiniame gyvenime. Per savo gyvavimą, orkestras įsitvirtino kaip vienas žinomiausių profesionaliosios klasikinės muzikos kolektyvų šalyje, pelnė tarptautinės kultūrinės bendruomenės – leidėjų, kritikų spaudos dėmėsį bei aukščiausius įvertinimus. Ledybinius projektus plėtojantis Kauno miesto simfoninis orkestras bendradarbiauja su garsiausiais šių dienų solistais, instrumentalistais, dirigentais bei kitomis tarptautinėmis organizacijomis.

Istorija

Kauno miesto simfoninis orkestras išaugo iš 1988 metais įkurto Kauno kamerinio orkestro, kuriam nuo 2000 m. vadovauja Algimantas Treikauskas. Orkestro vyriausiojo dirigento pareigas ėjo Pavelas Bermanas, Modestas Pitrėnas, Imants Resnis, o dabar Constantine Orbelian.
KMSO ne kartą grojo Tarptautiniame jaunųjų muzikų, kompozitorių M. K. Čiurlionio ir E. Griego, Pažaislio, „Iš arti“ muzikos festivaliuose Lietuvoje. Su kolektyvu mielai bendradarbiauja žymūs Lietuvos ir užsienio solistai bei dirigentai. Orkestras koncertavo diriguojamas jaunųjų dirigentų iš Lietuvos – Mirgos Gražinytės-Tylos, Giedrės Šlekytės, Ričardo Šumilos, Giedriaus Vaznio, Egidijaus Miknio ir kt. Kolektyvui teko garbė groti diriguojamam maestro Juozo Domarko, Martyno Staškaus, Vytauto Lukočiaus, Modesto Barkausko, Vilmanto Kaliūno bei dirigentų iš užsienio – Esther Bobrova Lange (Danija), David Gimenez (Ispanija), Rune Bergmann (Norvegija), Alain Pâris (Prancūzija), Kaspar Zehnder (Šveicarija), Mārtiņš Ozoliņš (Latvija), Neil Thomson (Jungtinė Karalystė), Franco Giacosa (Italija), Miran Vaupotić (Kroatija), June-Sung Park (Pietų Korėja) ir kt. Kauno miesto simfoninis orkestras koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje: Latvijoje, Estijoje, Norvegijoje, Italijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Šveicarijoje ir kt.

Pasiekimai

2015 m. metais orkestras minėjo dešimties metų sukaktį, per kuriuos įgyvendinta daug didelių bei reikšmingų projektų, į biografiją įrašyta nemažai įsimintinų ne tik klasikinės, bet ir pramoginės muzikos koncertų bei projektų. Orkestrui teko garbė groti su pasaulinėmis legendinėmis grupėmis ir atlikėjais „The Scorpions“ ir „Electric Light Orchestra“, „Smokie“, Bonie Tyler, Chris Norman, Robert Wells, Meggie Riley, kurie ne kartą yra groję su pasaulyje pripažintais Londono, Vienos, Berlyno simfoniniais orkestrais. Kolektyvas vienoje scenoje pasirodė ir su visame pasaulyje žinomais solistais – Lynette Tapia (sopranas, JAV), Elīna Garanča (mecosopranas, Latvija), Lana Gordon (vokalas, JAV), John Osborn (tenoras, JAV), Lawrence Brownlee (tenoras, JAV), Jose Carreras (tenoras, Ispanija) ir kt. Bei instrumentalistais – Alexander Markov (smuikas, JAV–Rusija), Domenico Nordio (smuikas, Italija), Mario Hossen (smuikas, Bulgarija), Philipe Graffin (smuikas, Prancūzija), Aydar Gaynullin (akordeonas, Vokietija), Laurens Weinhold (smuikas, Norvgija), Vladislav Lavrik (trimitas, Rusija), Romain Leleu (trimitas, Prancūzija) ir kt.

2012 m. orkestras surengė gastroles prestižiniame „Murten Classics“ festivalyje Šveicarijoje, 2014 m. tapo pagrindiniu Norvegijoje vykstančio tarptautinio „Fjord Cadenza“ festivalio orkestru. Itin reikšmingas KMSO ir vieno žymiausių pasaulio baritonų Dmitri Hvorostovsky bei dirigento Constantine Orbelian bendradarbiavimas. Su šiais muzikos meistrais surengti koncertai Kaune, Vilniuje, Rygoje, Taline ir Helsinkyje susilaukė didelio klausytojų susidomėjimo.
KMSO diskografiją sudaro daugiau nei tuzinas kompaktinių plokštelių, kurios įrašytos ir išleistos bendradarbiaujant su žymiausiais šiandienos balsais: Dmitri Hvorostovsky (baritonas, Rusija), Lawrence Brownlee (tenoras, JAV), Stefano Secco (tenoras, Italija), Aleksandrs Antonenko (tenoras, Latvija), John Osborn (tenoras, JAV) ir kitais.

Kompaktinės plokštelės įrašytos Kaune ne kartą buvo paskelbtos geriausiomis pasaulyje ir nominuotos „Grammy“. Taip pat apdovanotos „Tarptautiniu klasikinės muzikos apdovanojimu“.

Kauno miesto simfoninio orkestro

Bilietus galite įsigyti

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas.
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Internetu

Internetu bilietus galite įsigyti tiketa.lt
Konkreti bilietų nuoroda pateikiama prie
kiekvieno renginio.