Festivalis
lapkričio 20d. 18:00val.
/
Kauno valstybinėje filharmonijoje

Bilietai

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Kaina: 7, 10

Internete

Atlikėjai

KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS

Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV)

Vadovas Algimantas Treikauskas

Solistai

EGIDIJUS ALIŠAUSKAS (birbynė)

ARVYDAS KAZLAUSKAS (saksofonas)

Dirigentas

MARKUS HUBER (Vokietija)

Justė Janulytė – „Vandens spalva“
Vidmantas Bartulis – „Ilgo ilgo kelio pabaiga“
Alvydas Remesa – „Melodija“
Raimundas Martinkėnas – „Ežeras“ (premjera)

 

ATSIŽVELGIANT Į LR VYRIAUSYBĖS SPRENDIMĄ DĖL VISUOTINIO KARANTINO PASKELBIMO, KONCERTAS ATŠAUKIAMAS.
KAUNO VALSTYBINĖS FILHARMONIJOS KASA KARANTINO METU NEDIRBS. BILIETUS, KURIUOS ĮSIGIJOTE KAUNO VALSTYBINĖS FILHARMONIJOS KASOJE Į ATŠAUKTUS KONCERTUS, BUS GALIMA GRĄŽINTI PASIBAIGUS VISUOTINIAM KARANTINUI NUO GRUODŽIO 1 D. IKI GRUODŽIO 23 D.

JEI BILIETUS ĮSIGIJOTE INTERNETU, PRISIJUNKITE PRIE SAVO PASKYROS IR TEN ATLIKITE GRĄŽINIMO PROCEDŪRAS IKI GRUODŽIO 23 D.

JEI BILIETUS PIRKOTE KITOSE „TIKETOS“ KASOSE, TAI BILIETUS GRĄŽINTI GALITE BŪTENT TOJE „TIKETOS“ KASOJE, KURIOJE ĮSIGIJOTE, IKI GRUODŽIO 23 D.

 

REGĖJAU GULBĘ ILGO ILGO KELIO PABAIGOJ…

KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS (KMSO) išaugo iš 1988 m. įkurto Kauno kamerinio orkestro, kuriam nuo 2000 m. vadovauja Algimantas Treikauskas. Orkestro vyriausiasis dirigentas Constantine Orbelian (JAV). Prestižinių „Grammy“ apdovanojimų nominantas Kauno miesto simfoninis orkestras yra neatsiejama Kauno, Lietuvos ir viso Baltijos regiono kultūrinio gyvenimo dalis.

Orkestras ne kartą grojo Pažaislio muzikos festivalyje, Tarptautiniame jaunųjų muzikų, kompozitorių M. K. Čiurlionio ir E. Griego festivaliuose, tarptautiniame šiuolaikinės muzikos festivalyje „Iš arti“, klasikinės ir džiazo muzikos vasaros festivalyje „Marijampolė Music Park“ ir daugelyje kitų. Taip pat koncertavo tarptautiniuose „Fjord Cadenza“ (Norvegija), „Murten Classics“ (Šveicarija) bei „Settimana Mozartiana“ (Italija) muzikos festivaliuose. Kauno miesto simfoninis orkestras koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet yra surengęs koncertines gastroles Latvijoje, Estijoje, Norvegijoje, Italijoje, Kroatijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Šveicarijoje bei kitose šalyse.

Orkestras autorines-koncertines programas yra pristatęs su Lietuvoje bei visame pasaulyje žinomais dirigentais, operos solistais bei instrumentinės muzikos atlikėjais, tarp kurių – dirigentai Mirga Gražinytė-Tyla, Giedrė Šlekytė, Adrija Čepaitė, maestro Juozas Domarkas, Modestas Pitrėnas, Martynas Staškus, Vytautas Lukočius, Vilmantas Kaliūnas, Martynas Staškaus, Modestas Barkauskas, Ričardas Šumila, bei dirigentai iš užsienio – David Gimenez, Rune Bergmann, Alain Pâris, Markus Huber, Kaspar Zehnder, Mārtiņš Ozoliņš, Neil Thomson, Franco Giacosa, Miran Vaupotić, June-Sung Park, solistai Dmitri Hvorostovsky, Lawrence Brownlee, Stephen Costello, John Osborn, José Carreras, Sarah Brightman, Asmik Grigorian, Veronika Dzhioeva, Elīna Garanča, Oksana Volkova, Stefano Secco, smuikininkai Alexander Markov, Pavel Berman, Laurens Weinhold, Domenico Nordio, Mario Hossen, Philipe Graffi, violončelininkai Aleksandr Kniazev, Davidas Geringas, Vytautas Sondeckis, akordeonistas Aydar Gaynullin, trimitininkai Romain Leleu, Vladislav Lavrik ir kt.

2020 m. orkestras mini 15-ąjį gimtadienį. Per tą laiką buvo įgyvendinta daugybė didelių ir reikšmingų projektų. Orkestro biografijoje taip pat gausu pasirodymų su pasaulinėmis legendinėmis populiariosios, roko ir džiazo muzikos grupėmis bei atlikėjais: „The Scorpions“, „Electric Light Orchestra“, „Smokie“, Gregory Porter, Bonnie Tyler, Chris Norman, Robert Wells, Maggie Reilly.

Per praėjusius sezonus orkestras įgyvendino sėkmingus išskirtinius pasaulinius leidybinius projektus ir turėjo garbę koncertuoti su geriausiais pasaulio solistais, kurie yra laukiami svečiai svarbiausiose pasaulio teatrų bei koncertų scenose, tokiose kaip – „Metropolitan Opera“ (Niujorke), „Royal Opera House“ (Londone), „La Scala Opera“ (Romoje), „Berlin Philharmonic“ (Berlyne) – baritonai Dmitri Hvorostovsky, Marco Caria, tenorai Lawrence Brownlee, Charles Castronovo, Stephen Costello, John Osborn, José Carreras, Stefano Secco, bosas Ildar Abdrazakov, sopranai Nadine Sierra, Ekaterina Siurina, Isabel Bayrakdarian, Oksana Dyka, Asmik Grigorian, Lynette Tapia, Barbara Frittoli, Veronika Dzhioeva, mecosopranai Elīna Garanča, Oksana Volkova ir tai tik keletas nuostabių atlikėjų, su kuriais pasirodė Kauno miesto simfoninis orkestras.

Orkestro diskografiją sudaro daugiau nei dvi dešimtys kompaktinių plokštelių, kurios išleistos bendradarbiaujant su legendine klasikinių įrašų kompanija „Delos“. Įrašai sulaukė didžiulio kritikų bei publikos pripažinimo ir buvo nominuoti prestižiniams pasaulio klasikinės muzikos apdovanojimams, tokiems kaip „Grammy“ apdovanojimai, Tarptautiniai klasikinės muzikos apdovanojimai (ICMA) ir kiti.

MARKUS HUBER gimė 1968 m. Miunchene, Vokietijoje. Savo profesinę karjerą jis pradėjo kaip berniukų sopranų solistas kartu su Tölzer Knabenchor (1975–1982). Svarbiausi šio ankstyvo karjeros etapo pasirodymai Markus lydėjo kartu su Herbert von Karajan, James Levine, Wolfgang Sawallisch, Nicolaus Harnoncourt ir Dennis Russel Davies. Jis studijavo Miuncheno ir Vienos muzikos koledžuose pas Leopold Hager (dirigavimo klasė), Karl-Hermann Mrongovius (fortepijono klasė) ir kt. Studijų metu jis tapo August Everding režisūros klasės vadovu ir mokė kitus studentus fortepijono akompanimento meno.
Markus Huber savo dirigavimo karjerą pradėjo 1996 m., būdamas vadovu ir dirigentu „Landestheater Detmold“. Po metų jis tapo antrojo „Opernhaus Chemnitz“ choro vadovu. 1999 m. paskirtas pagrindiniu „Collegium Instrumentale Chemnitz“ dirigentu. 2002–2007 m. – pagrindinis Bulgarijos kamerinio orkestro kviestinis dirigentas, o 2003 m. – Leipcigo „Westsächsisches Sinfonieorchester“ vyriausiasis dirigentas. Nuo 2008 m. iki 2019 m. Markus buvo „Opera Pforzheim“ muzikos vadovas. Nuo 2019 m. jis yra Tiuringeno filharmonijos orkestro meno vadovas. Markus Huber dirigavo daugybei garsių orkestrų, tarp jų – Kauno miesto simfoniniam orkestrui, Filadelfijos ir San Francisko simfoniniam orkestrui, Staatsphilharmonie Rheinland-Pfalz, Nordwestdeutsche filharmonijos, Manheimo operos orkestrui, Südwestfalen filharmonijos, ORF simfoniniam orkestrui, Saarländischer Rundfunk orkestrui, Mineapolio, Floridos, Kuala Lumpūro, Tokijo, Singapūro, Hamburgo simfoniniams orkestrams, Turku filharmonijos, Minesotos simfoniniam orkestrui, Grand Rapids simfoniniam orkestrui, Nešvilio simfoniniam orkestrui, Jutos simfoniniam orkestrui, Des Moines simfoniniam orkestrui ir daugeliui kitų.
Markus Huber aktyviai gilinasi į Ričardo Wagnerio muziką. Po 2013 m. Wagnerio debiuto Naujajame Orleane su Tristanu, jis režisavo Lohengrino ir Rheingoldo pasirodymus Pforcheime. Maestro Huber vadovavo savo orkestrui „Badische Philharmonie“ gerai įvertintame Regerso „Mozarto variacijų“ kompaktiniame diske. Jis taip pat įrašė garsaus amerikiečių kompozitoriaus Avnerio Dormano koncertą 2 mušamiesiems ir orkestrui „Prieskoniai, kvepalai, toksinai“.

EGIDIJUS ALIŠAUSKAS 1996 m. baigė magistro studijas (birbynės specialybė) Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, 1998 m. – orkestro dirigavimo bakalauro studijas LMTA (prof. J. Domarko orkestrinio dirigavimo kl.). 1999 m. įgijo karinio orkestro dirigento kvalifikaciją.

Šiuo metu Egidijus Ališauskas yra Lietuvos kariuomenės orkestro kapelmeisteris, vyriausiasis dirigentas ir vadovas, LMTA docentas ir Liaudies instrumentų orkestro vadovas. Tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas lietuvišką tautinį instrumentą – birbynę – ir jo galimybes yra pristatęs tiek Lietuvoje, aktyviai koncertuodamas didžiuosiuose miestuose ir miesteliuose, tiek užsienyje – Latvijoje, Estijoje, Ukrainoje, Lenkijoje, Rusijoje, Čekijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Italijoje, Olandijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje.

Egidijus Ališauskas kaip dirigentas koncertuoja su įvairiais orkestrais ir ansambliais – Lietuvos kariuomenės orkestru, LMTA Liaudies instrumentų ir Pučiamųjų orkestrais, „Vilniaus Brass“, Trakų festivalio orkestru, Rygos kameriniu bei Rygos pučiamųjų orkestrais.

Atlikėjas parengė ir dirigavo programą, įrašytą ir išleistą kompaktine plokštele „Perlų vėrinys“ su Lietuvos kariuomenės orkestru, kompaktine plokštelę „Kada sūneliai sugrįš?“, „Namo“ su Lietuvos kariuomenės orkestru ir dainininke Veronika Poviloniene, 2016 m. įrašė kompaktinę plokštelę „Lietuviški maršai“. Išleido solinę kompaktinę plokštelę su pianiste Indre Baikštyte. 2007, 2009, 2012 ir 2014 m. buvo Dainų švenčių vyriausiasis dirigentas.

 

Organizatorių informacija

Bilietai

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Kaina: 7, 10

Internete

Kauno miesto simfoninio orkestro

Bilietus galite įsigyti

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas.
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Internetu

Internetu bilietus galite įsigyti kakava.lt
Konkreti bilietų nuoroda pateikiama prie
kiekvieno renginio.