Festivalis/Simfoninė muzika
kovo 20d. 18:00val.
/
Kauno valstybinėje filharmonijoje

Bilietai

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Kaina: 6/10

Internete

Atlikėjai

KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS

Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV)

Vadovas Algimantas Treikauskas

Solistai

KĀRLIS BUKOVSKIS (fortepijonas, Latvija)

Dirigentas

CONSTANTINE ORBELIAN (JAV)

Sergej Rachmaninov – Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 3 d-moll, op. 30
Piotr Čaikovskij – Simfonija Nr. 5 e-moll, op. 64

Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimą dėl koronaviruso pandemijos koncertas yra atšaukiamas.
Klausytojai bilietus gali grąžinti jų įsigijimo vietose.
Visų prašome supratimo ir kantrybės, informacija bus atnaujinama.

 

XXIII kompozitorių E. Griego (1843–1907) ir M. K. Čiurlionio (1875–1911) muzikos festivalis

 

Vakaro solistas Karlis Bukovskis yra Emilio Darzinio muzikos mokyklos Fortepijono katedros antro kurso moksleivis. Tuo pačiu metu jis savo meistriškumą gludina Jazepo Vitolos muzikos akademijoje, profesoriaus Juriso Kalnciemo klasėje.
Būdamas septyniolikos metų jaunasis pianistas jau gali didžiuotis puikiais pasiekimais. K. Bukovskis dalyvavo daugelyje koncertų bei festivalių organizuotų Latvijoje, Lietuvoje, Sakartvele, Rusijoje bei Uzbekijoje. Jis yra kelių tarptautinių bei valstybinio Latvijos jaunųjų pianistų konkurso laureatas, kuriame pelnė pagrindinį apdovanojimą savo amžiaus grupėje.
K. Bukovskis pradžiugino publiką savo dvejais soliniais pasirodymais „Preliudas“ (2016) ir „Didžiojo Liszto pėdsakais“ (2017), kuriuose skambino antrąją sonatą bei kitus žymaus Vengrų romantiko kūrinius.
Jaunasis pianistas skambino solo kartu su Pskovo apskrities ir Kauno miesto simfoniniais orkestrais, su Lietuvos bei Uzbekijos nacionaliniais simfoniniais orkestrais. Bendradarbiavo su tokiais dirigentais kaip A. Dadašovas, R. Šumila, A. Kabdurachmanovas, M. Barkauskas ir M. Ozolinš.
Pirmasis K. Bukovskio pasirodymas su simfoniniu orkestru įvyko Pskove (Rusija) 2015 m., kai jaunasis pianistas atliko publikai E. Grygo Koncertą fortepijonui op. 16 a-moll.  Kiekvienais metais pianistas skambina solo su simfoniniais orkestrais įvairiose šalyse. 2018 m. buvo ypatingi, kovo mėnesį jis sugrojo du koncertus Kaune bei Vilniuje su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, programoje skambėjo P.  Čaikovskio pirmasis koncertas fortepijonui ir orkestrui b-moll. O jau 2018 m. rudenį, minint Latvijos šimtmetį, pristatant latvių simfoninę muziką Uzbekijoje, buvo atliktas A. Žilinskio pirmasis koncertas fortepijonui e-moll, kurį K. Bukovskis skambino kartu su nacionaliniu Uzbekijos orkestru.
Jaunas ir talentingas atlikėjas šį vakarą klausytojus džiugins S. Rachmaninovo koncertu d-moll. Pianistų nuomone, tai vienas sudėtingiausių kūrinių fortepijonui muzikos literatūroje.

Kitoje koncerto dalyje skambės Kauno miesto simfoninio orkestro atliekama P. Čaikovskio Penktoji simfonija – tai romantinių nuotaikų kupinas, aštrų psichologinį konfliktą atskleidžiantis, filosofinio pobūdžio kūrinys, sulaukęs netikėto populiarumo. P. Čaikovskio Penktoji simfonija yra viena dažniausiai atliekamų XIX a. simfonijų.

Bilietai

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Kaina: 6/10

Internete

Kauno miesto simfoninio orkestro

Bilietus galite įsigyti

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas.
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Internetu

Internetu bilietus galite įsigyti kakava.lt
Konkreti bilietų nuoroda pateikiama prie
kiekvieno renginio.