Simfoninė muzika
spalio 19d. 18:00val.
/
Kauno valstybinė filharmonija

Bilietai

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Kaina: 8/10/12

Internete

Atlikėjai

KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS

Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV)

Vadovas Algimantas Treikauskas

Solistė

Irene FIORITO (smuikas, Italija)

Dirigentas

Alain PÂRIS (Prancūzija)

H. Wieniawski – Fantazija operos Charles Gounod „Faustas“ temomis smuikui ir orkestrui, op. 20

Ch. Gounod – „Mažoji simfonija“, Baleto muzika iš operos „Faustas“

Camille Saint-Saens – „Rondo Capriccioso“

 

„Menininko kūriniai – tai jis pats“ (Johanas Volfgangas von Gėtė)

 

Tikrai nesuklysime Johano Volfgango von Gėtės (Johann Wolfgang von Goethe) „Faustą“ pavadinę literatūros šedevru, su kuriuo yra susipažinę daugelis iš mūsų. Ryškus jo išskirtinumas įkvėpė ir kitus meno kūrinius. 1859 m. buvo sukurta viena populiariausių ir dažniausiai statomų operų – „Faustas“.

Nuo premjeros, kuri įvyko 1862-aisiais metais Paryžiuje, ši net penkių veiksmų opera buvo vadinama tikrąja Grand Opéra (didžioji opera) su šiandien visame pasaulyje atliekamomis įsimintiniausiomis arijomis, didingu orkestro skambesiu, choru, baletu, kuris buvo skurtas tik 1869 m. bei įspūdinga scenografija. Nenuostabu ir tai, kad šeštąjį dešimtmetį emociškai ir finansiškai karų nualintoje Europoje šios operos pastatymų drastiškai sumažėjo. Naujų „Fausto“ pastatymų teko laukti bene penkiolika metų. Kaip didingai tai skambėtų svarbu paminėti, kad ši opera ne iš karto tapo plačiai pripažintu kūriniu. Nepaisant to, iki pat šių dienų „Faustas“ užima dažniausiai atliekamų operų sąrašo aukščiausią poziciją.

Ir tikriausiai net nereikia klausti, kas šios operos autorius. J. V. Von Gėtės didžiulės apimties literatūros kūriniui muzikį pavidalą suteikė išskirtinai melodingumui atsidavęs prancūzų kompozitorius Šarlis Guno (Charles Gounod).

Šiais metais minimos 200 – osios kompozitoriaus gimimo metinės. Todėl Kauno miesto simfoninis orkestras į Kauną pasikvietė ilgametį bičiulį, plačiai žinomą kaip nenuilstantį muzikos propaguotoją nepaisantį sienų ir disciplinų ribų, ir taip pat pripažintą bei aukščiausiais apvodanojimais įvertintą Prancūzų kompozitorių repertuaro išmanytoją maestro Alain Pâris.

Su džiaugsmu orkestras pristatys ir koncerto solistę Irene Fiorito. Ji – išskirtinio talento jaunosios kartos smuikininkė iš Italijos. Būdama vos 15 metų su pagyrimu ir aukščiausiais įvertinimais baigė vieną seniausių pasaulyje muzikos institucijų – Romos Šv. Cecilijos muzikos konservatoriją. O šiuo metu Irene studijuoja Lugano muzikos akademijoje, Šveicarijoje. Nepaisant jauno savo amžiaus ši išskirtinio talento smuikininkė pelnė daugybę apdovanojimų. Nuo 2013 m. Irene yra Šv. Cecilijos styginių kvarteto smuikininkė. O nuo 2015 m. ansamblio „Archi Nova“ pirmasis smuikas. Kaip solistė Irene Fiorito pasirodo su įvairiais Italijos, Prancūzijos, Austrijos, Šveicarijos simfoniniais bei kameriniais orkestrais. Atlieka koncertus didžiųjų teatrų, filharmonijonų salėse bei svarbiuose tų šalių nacionalinėse šventėse ir ceremonijose.

Bilietai

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Kaina: 8/10/12

Internete

Kauno miesto simfoninio orkestro

Bilietus galite įsigyti

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas.
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Internetu

Internetu bilietus galite įsigyti kakava.lt
Konkreti bilietų nuoroda pateikiama prie
kiekvieno renginio.