SIMFONINĖ MUZIKA
vasario 08d. 18:00val.
/
Kauno valstybinėje filharmonijoje

Bilietai

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Kaina: 10, 15 Eur. Moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliems (su pažymėjimais) taikoma 20 % nuolaida.

Internete

Atlikėjai

KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS
Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas

Solistas
ROELAND HENDRIKX (klarnetas, Belgija)

Dirigentas VILMANTAS KALIŪNAS

Felix Mendelssohn Bartholdy – „Vasarvidžio nakties sapnas“ uvertiūra
Robert Schumann – koncertas smuikui ir orkestrui, D-moll (Andreas N. Tarkmann aranžuotė klarnetui)
Franz Schubert – Simfonija Nr.5, B-dur

Kauno miesto simfoninio orkestro bičiulis, dirigentas Vilmantas Kaliūnas šį vakarą Kauno publikai pristato išskirtinį svečią – vieną garsiausių šių dienų Belgijos klarnetistų Roelandą Hendrikxą.

R. Hendrikxas yra paklausus solistas kviečiamas koncertuoti su garsiausiais Europos orkestrais, didžiulės sėkmės sulaukė jo pastarasis Mozarto koncertinis turas po Flandriją ir Nyderlandus su Londono filharmonijos simfoniniu orkestru. R. Hendrikxas klarnetą studijavo Liuvene ir Antverpene, po studijų jis tobulinosi meistriškumo kursuose, kuriuos vedė Thea King ir kitos klarneto legendos. R. Hendrikxas daugelį metų buvo pagrindinis Belgijos nacionalinio simfoninio orkestro klarnetas, tačiau 2017 m. pradėjo solinę karjerą. Vis dėlto R. Hendrikxo soliniai pasirodymai su prestižiniais orkestrais neužgožia jo gilios meilės kamerinei muzikai, kurią atlikėjas aktyviai propaguoja su savo paties įkurtu kolektyvu „Roeland Hendrikx Ensemble“.

Be visiems puikiai pažįstamų klasikos šedevrų, šio vakaro koncerto programoje nuskambės ir ypatinga premjera – vieno kūrybiškiausių ir garsiausių šių dienų instrumentinės ir vokalinės muzikos aranžuotojų Andreas N. Tarkmanno sukurta R. Schumanno koncerto smuikui ir orkestrui aranžuotė klarnetui.

2010 m. minint Roberto Schumanno jubiliejinius metus A. N. Tarkmannas nusprendė pasinerti į romantiško kompozitoriaus kūrybą ir išleido dvi aranžuotes, kurios pasiūlė gana ypatingą požiūrį į originalius R. Schumanno kūrinius.

R. Schumanno koncerto smuikui aranžavimą A. N. Tarkmannas pradėjo svarstymu ar visai kitoks solo instrumentas gali tikti kūriniui geriau nei smuikas? Jam kilo mintis, kad solo partiją, kuriai būdingas melodinis jautrumas ir įsiliejimas į orkestrą, daug lengviau ir ryškiau galima pavaizduoti pučiamuoju, o ne styginiu instrumentu. Natūralu, kad tiksliai perrašyti solo partiją iš esmės kitokiam instrumentui nata į natą buvo neįmanoma, tačiau stebina, kaip Tarkmannas savo puikia aranžuotojo technika sugebėjo paversti koncertą smuikui įtikinamu klarneto koncertu. Ši nauja versija dabar galėtų užpildyti spragą puikiam romantiškam klarneto koncertui pasauliniame klasikos repertuare.

Bilietai

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Kaina: 10, 15 Eur. Moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliems (su pažymėjimais) taikoma 20 % nuolaida.

Internete

Kauno miesto simfoninio orkestro

Bilietus galite įsigyti

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas.
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Internetu

Internetu bilietus galite įsigyti kakava.lt
Konkreti bilietų nuoroda pateikiama prie
kiekvieno renginio.