Simfoninė muzika
sausio 24d. 18:00val.
/
Kauno valstybinėje filharmonijoje

Bilietai

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Kaina: 8/12/15

Internete

Atlikėjai

KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS

Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV)

Vadovas Algimantas Treikauskas

Solistė

GABRIELĖ SUTKUTĖ (fortepijonas)

Dirigentas

MARKUS HUBER (Vokietija)

Sergej Rachmaninov – Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 2 c-moll, op. 18
Antonín Dvořák – Simfonija Nr. 9 e-moll „Iš Naujojo pasaulio“, op. 95/B. 178

 

Vakaro solistė Gabrielė Sutkutė baigusi Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnaziją studijas tęsia Londono karališkojoje muzikos akademijoje, prof. Christopho Eltono klasėje. Gabrielė yra dalyvavusi daugiau nei 20 tarptautinių ir respublikinių konkursų Lenkijoje, Italijoje, Škotijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Latvijoje, Maltoje, Estijoje, Ispanijoje. Pianistė pelnė 15 pirmųjų premijų bei keturis Grand Prix. 2019 m. ji laimėjo specialųjį prizą III Tarptautiniame pianistų konkurse „City of Vigo“, kurio žiuri pirmininke buvo pianistė Martha Argerich. Penkerius metus iš eilės Gabrielė buvo apdovanota LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštais. Kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru koncertuosianti pianistė diriguojant vokiečių batutos meistrui Markui Hubertui, atliks S. Rachmaninovo Antrąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui.

Nuo pat jaunystės Sergejus Rachmaninovas garsėjo ne tik kaip kompozitorius, puikiai jaučiantis muziką, bet ir kaip talentingas dirigentas. Kiek vėliau publiką jis sužavėjo ir kaip pianistas. Kalbant apie įžymiausią Antrąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui c-moll, op. 18, reikėtų pradėti nuo kompozitoriaus Pirmosios simfonijos. Kūrinio premjera buvusi labai nesėkminga. Kompozitorius ir kritikas Cezaris Kiuji pasimėgaudamas negailestingai sukritikavo jį. Griežta ir pašaipi kritika sugniuždė jautrų kompozitorių. Jis nugrimzdo į gilią kūrybinę krizę. S. Rachmaninovui nusprendė padėti bičiulis, buvęs muzikantas, po to tapęs hipnozės specialistu – Nikolajus Dalis. Per hipnozės seansus jis įteigė bičiuliui, kad šis privalo parašyti koncertą fortepijonui, kuris grąžintų kūrėjai dvasinę pusiausvyrą ir taptų tikru šedevru. Taip gimė Antrasis koncertas – vienas monumentaliausių ir įspūdingiausių šio žanro kūrinių muzikos istorijoje.

Koncerte orkestras taip pat atliks čekų romantiko Antoníno Dvořáko monumentalią paskutiniąją, Devintąją simfoniją, dar kitaip vadinamą „Iš Naujojo pasaulio“. Čekų romantikas ją sukūrė gyvendamas Amerikoje, kurią tuo metu dažnas vadino Naujuoju pasauliu. Simfonijos pavadinimas, autoriaus duotas jau sukūrus visą kūrinį, nėra programiškas. Jam įtakos turėjo keletas priežasčių: A. Dvořáko gyvenimas JAV, pažintis su šioje šalyje skambėjusiu folkloru bei naujo, paties kompozitoriaus išskirto, kūrybinio laikotarpio pradžia.

Bilietai

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Kaina: 8/12/15

Internete

Kauno miesto simfoninio orkestro

Bilietus galite įsigyti

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas.
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Internetu

Internetu bilietus galite įsigyti kakava.lt
Konkreti bilietų nuoroda pateikiama prie
kiekvieno renginio.