SIMFONINĖ MUZIKA
kovo 08d. 18:00val.
/
Kauno valstybinėje filharmonijoje

Bilietai

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Kaina: 15, 20 Eur

Internete

Atlikėjai

KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS
Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas

Solistas MARCEL JOHANNES KITS (violončelė, Estija)

Dirigentas BENJAMIN HAEMHOUTS (Belgija)

Karl Amadeus Hartmann – Simfonija Nr. 4
Joseph Haydn – Koncertas violončelei ir orkestrui Nr. 1
Ludwig van Beethoven – Simfonija Nr. 3 „Herojinė“

Nuoširdžiausius linkėjimus visoms Lietuvos moterims iš Belgijos atveš dirigentas Benjaminas Haemhoutsas ir jo bičiulis, jaunosios kartos estų violončelininkas Marcelis Johannesas Kitsas. Atlikėjai visoms damoms ir jas į koncertą atlydėjusiems džentelmenams paruošė tikrą muzikinę puokštę. Koncertą pradės didingiausiu XX a. vokiečių simfonistu tituluojamo Karlo Amadeuso Hartmanno ketvirtoji simfonija, skirta styginių instrumentų orkestrui. Gražiausios violončelės tembro spalvos skleisis skambant klasiko Josepho Haydno pirmajam koncertui violončelei ir orkestrui, o programą vainikuos nemirtingoji Ludwigo van Beethoveno trečioji simfonija, dar vadinama „Herojine“. Istorikai teigia, kad šį kūrinį didysis genijus dedikavo Napoleonui Bonapartui, bet vėliau, nusivylęs jo politiniais žingsniais, dedikaciją iš partitūros išbraukė. Nepaisant šios intriguojančios aplinkybės, kūrinys tapo neįtikėtinai populiariu, o žymusis prancūzų rašytojas Romainas Rollandas ją pavadino „tikru stebuklu net tarp paties Beethoveno kūrinių, atveriančiu naują muzikos erą“.

Belgų dirigentas ir kompozitorius B. HAEMHOUTSAS profesinę karjerą pradėjo kaip trombonininkas Roterdamo filharmonijos orkestre. Kaip kviestinis dirigentas dirigavo Belgijos nacionaliniam, Briuselio filharmonijos, Bambergo simfoniniam ir kitiems žinomiems orkestrams. Prieš 15 metų jis tapo Belgijoje reziduojančio orkestro „Casco Phil“ meno vadovu, dažnai prisideda prie socialinių projektų, yra alternatyvaus kultūros finansavimo Belgijoje pradininkas. Jau penktus metus jis vadovauja Antverpeno pavasario festivaliui, į kurį kviečiami novatoriški klasikinės muzikos atlikėjai, ansambliai, šokio trupės ir orkestrai. „Mano tikslas – kurti naujas koncepcijas, tyrinėjančias muzikos, teatro, šokio, elektronikos ir poezijos derinį, paverčiant pasirodymus visapusiška ir nuostabia patirtimi“, – sako charizmatiškasis belgų dirigentas.

Estų violončelininkas M. J. KITSAS yra vienas perspektyviausių jaunosios kartos violončelininkų, laimėjęs trečiąją premiją Karalienės Elžbietos violončelininkų konkurse ir pirmąją premiją George‘s Enescu konkurse Rumunijoje. Naujausi jo koncertiniai pasiekimai – gastrolės Belgijoje su Belgijos nacionaliniu orkestru bei koncertų turas Estijoje ir Pietų Korėjoje su Estijos festivalio orkestru.

Bilietai

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Kaina: 15, 20 Eur

Internete

Kauno miesto simfoninio orkestro

Bilietus galite įsigyti

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas.
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Internetu

Internetu bilietus galite įsigyti kakava.lt
Konkreti bilietų nuoroda pateikiama prie
kiekvieno renginio.