Kauno miesto simfoninis orkestras šį pavasarį klasikinės muzikos gerbėjams ruošia ypatingą staigmeną – pristatys du įspūdingus projektus su pasaulinėmis operos žvaigždėmis. Geriausiu JAV tenoru tituluojamas Stephen Costello bei Ukrainos operos primadona Liudmyla Monastyrska surengs išskirtinius koncertus su Kauno miesto simfoniniu orkestru. „Tai aukščiausio lygio operos scenos žvaigždės, atliekančios pagrindinius vaidmenis Niujorko „Metropolitan“ operoje, Milano „La Scaloje“ bei kituose garsiausiuose pasaulio teatruose. Šių atlikėjų honorarai siekia kelias dešimtis tūkstančių eurų, o bilietai į jų pasirodymus kainuoja ne vieną šimtą. Tai bus unikali galimybė išgirsti pasaulinės operos grandus Lietuvoje. Ilgametis orkestro bendradarbiavimas su JAV leidybine kompanija „Delos Music“ ir dirigentu Constantinu Orbelianu leido prisikviesti šias žvaigždes į Kauną“ – pasakojo Kauno miesto simfoninio orkestro vadovas Algimantas Treikauskas.

Į Kauną grįžta vienas geriausių pasaulio tenorų

Kauno miesto simfoninio orkestro ir amerikiečių tenoro S. Costello draugystė užsimezgė 2018 metais, kuomet atlikėjas Kaune įrašinėjo savo pirmąjį solinį albumą. Bendradarbiavimas tąkart buvo labai sėkmingas – albumas „A te, o cara: Stephen Costello sings bel canto“ buvo nominuotas 2020 metų „Grammy“ muzikos apdovanojimuose geriausio klasikinio albumo kategorijoje. Po penkerių metų pertraukos, savo karjeros olimpą pasiekęs atlikėjas grįžta į Kauną, kur balandžio 5 d. surengs išskirtinį koncertą Kauno filharmonijoje.

S. Costello 2007 metais debiutavo Niujorko Metropoliteno operos sezono atidarymo koncerte. Po dviejų metų laimėjęs prestižinį Richard Tucker apdovanojimą atlikėjas įsitvirtino geriausių pasaulio tenorų sąraše ir yra nuolat kviečiamas koncertuoti garsiausiuose pasaulio teatruose bei festivaliuose. S. Costello pasižymi šiltu, skaidriu ir galingu balsu, su aukštu registru, kuris leidžia jam lengvai interpretuoti įvairius vaidmenis nuo romantinių herojų iki dramatiškų personažų. Atlikėjas garsėja gebėjimu apjungti savo išskirtinį vokalinį talentą su puikiais aktoriniais įgūdžiais, kas jį daro vienu charizmatiškiausių tenorų operos pasaulyje. Dėl jo išraiškingumo ir aistringumo scenoje, S. Costello pasirodymai dažnai sulaukia didžiulio pripažinimo tiek iš kritikų, tiek iš publikos pusės.

Kartu su S. Costello Kauno filharmonijos scenoje pasirodys talentingoji jaunosios kartos solistė, sopranas Gabrielė Bukinė. Auksiniam scenos kryžiui nominuota ir „Fortūnos“ statulėle apdovanota atlikėja 2023 m. tapo absoliučia tarptautinio Klaudios Taev (Estija) jaunųjų operos dainininkų konkurso nugalėtoja – pelnė pirmąją vietą ir publikos simpatijų prizą. G. Bukinė nuo 2020 metų yra Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė, 2023 m. atlikėja debiutavo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Ukrainos operos primadona pasaulio teatruose pakeitusi garsųjį rusų sopraną

Gegužės 10-ąją Kauno miesto simfoninis orkestras pavasario sezoną uždarys įspūdingu koncertu su ypatinga viešnia – Ukrainos operos primadona Liudmyla Monastyrska. Vieno populiariausių sopranų pasaulyje, talentais dosniai apdovanotos L. Monastyrskajos pasirodymų grafikas numatytas metams į priekį, tačiau vertindama Lietuvos ir jos žmonių paramą Ukrainai, atlikėja sutiko atvykti šiam išskirtiniam koncertui, kuris bus nuostabi dovana Kaunui ir visai Lietuvai.

Liudmyla Monastyrska – viena ryškiausių šių dienų pasaulinės operos scenos solisčių, Ukrainos nacionalinės operos primadona, išskirtinio savo grožiu ir tembru lyrinio-dramatinio soprano savininkė. Užsienio kritikai ukrainiečių dainininkę vadina nauja vokalinio pasaulio žvaigžde, „niuansų ir pianissimo karaliene“ bei Maria Callas ir Montserrat Caballé tradicijų tęsėja. Jos platų tarptautinį pripažinimą patvirtina daugybė pagrindinių vaidmenų prestižiškiausiuose pasaulio teatruose, įskaitant „La Scala“, „Royal Covent Garden“, „Metropolitan Opera“, Vienos nacionalinę operą ir kt. Būtent L. Monastyrska prasidėjus karui tarp Rusijos ir Ukrainos buvo pakviesta pakeisti garsiąją rusų primadoną Anną Netrebko operos „Turandot“ pastatyme „Metropolitan Opera“ Niujorke.

Kauno miesto simfoninio orkestro sezono uždarymo koncerte L. Monastyrska pasirodys su žinomu Sakartvelo baritonu George Gagnidze. 2008/2009 m. sezone dramatinis sakartvelų baritonas sensacingai debiutavo Niujorko Metropoliteno operoje Rigoletto vaidmenyje ir nuo to laiko pasirodė daugiau nei 130 spektaklių, atlikdamas tokius vaidmenis kaip Makbetas, Amonasro (Aida), Skarpija (Toska), Michele (Il tabarro), Tonio (Pagliacci), Alfio (Cavalleria rusticana) ir Shaklovity (Hovanščina). G. Gagnidze reguliariai kviečiamas į prestižiškiausių pasaulio operų pastatymus. Išraiškingas, skambus baritonas išsiskiriantis impozantišku atlikimu, G. Gagnidze yra tarp pirmaujančių savo žanro dainininkų pasaulinės operos scenoje.

Kas: Koncertas „Pasaulinė operos žvaigždė Stephen Costello ir Kauno miesto simfoninis orkestras“
Kur: Kauno valstybinėje filharmonijoje
Kada: 2024 m. balandžio 5 d., penktadienį, 18 val.

Kas: Koncertas „Kauno miesto simfoninio orkestro sezono uždarymo koncertas su Ukrainos operos primadona Liudmyla Monastyrska“
Kur: Kauno valstybinėje filharmonijoje
Kada: 2024 m. gegužės 10 d., penktadienį, 18 val.

Rekomenduojame

Kauno miesto simfoninio orkestro

Bilietus galite įsigyti

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas.
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Internetu

Internetu bilietus galite įsigyti kakava.lt
Konkreti bilietų nuoroda pateikiama prie
kiekvieno renginio.