Daugelis meno kolektyvų vasaros metu mėgaujasi atostogomis ir kuria planus ateinantiems sezonams. Tačiau po sėkmingai pabaigto dvyliktojo koncertinio sezono Kauno miesto simfoninis orkestras neskubėjo paslėpti savo instrumentų, nes jo laukė vadovo Algimanto Treikausko ir vyr. dirigento Constantine Orbelian inicijuota liepos mėnesį vykusi įtempta įrašų sesija. Net dvi savaites Kaune buvo įrašinėjama vieno žymiausių bel canto operų kūrėjo Vincenzo Bellini opera „I Puritani“ („The Puritans“). Projektas į Kauną sutraukė daugybę klasikinės muzikos atstovų ne tik iš užsienio, bet ir iš Lietuvos. Įrašuose dalyvavo ilgametis orkestro bičiulis „bel canto“ žvaigždė Lawrence Brownlee (JAV), sopranas Sarah Coburn (JAV), baritonas Azamat Zheltyrguzov (Kazachstanas). Ir žinoma, solistai iš Lietuvos – mecosopranas Jovita Vaškevičiūtė, tenoras Tomas Pavilionis, bosai Tadas Girininkas ir Liudas Norvaišas bei Kauno valstybinis choras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis).

Šią vasarą kaip pagrindinis kviestinis orkestras jau ketvirtąjį kartą KMSO dalyvavo Norvegijoje vykusiame tarptautiniame klasikinės muzikos festivalyje „Fjord Cadenza“. Jame kolektyvas atstovavo Kauno miestui bei Lietuvai.

Rugsėjo 15 – 17 d. Kaune vyks Kauno meisto savivaldybės ir Italijos Ambasados Lietuvoje organizuojamos Italų kultūros dienos. Tris dienas truksiančioje šventėje Kauno miesto gyventojai ir jo svečiai turės išskirtinę progą mėgautis įvairiais koncertais, parodomis, kulinarinėmis pamokomis, edukacinėmis paskaitomis, stiliaus patarimais, atrakcijomis vaikams, gurmaniškomis vakarienėmis ir daugybe kitų staigmenų, kurios neabejotinai padės geriau pažinti itališką kultūrą. Rugsėjo 16 d. KMSO šia progra taip pat rengia koncertą, kuriame skambės italų kompozitoriaus Nino Rota kurta muzika vieno garsiausių italų kino fimų režisierių Federico Fellini filmams. Orkestrui diriguos maestro Vince Tempera (Italija).

Šiemet jau dvyliktajį kartą gerėtis įvairiais meno renginiais kvies Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio organizatoriai. Rugsėjo 23 d. orkestras kartu su auksinio scenos kryžiaus laureate išskirtinio talento sopranu Viktorija Miškūnaite atliks koncertinę programą, kurioje klausytojai išsgirs M. K. Oginskio, G. Verdi, G. Puccini, A. Dvořák, H. Berlioz, I. Kalman, J. Strauss, F. Lehar, B. Dvariono, E. Balsio opusus. Už dirigento pulto stos taip pat auksinio scenos kryžiaus laureatas dirigentas Modestas Barkauskas.

O jau rugsėjo 29 d, penktadienį, 18 val. kolektyvas kviečia į XIII – ojo orkestro sezono atidarymo koncertą „Meilės Tango“, tai ir Tarptautinei muzikos dienai skirtas koncertas. Sakoma, kad Tango šokiui reikalingas artumas. Tai emocijų šokis. Muzikoje tai taip pat labai svarbu. Kiekvienas iš mūsų turime kūrinių, kurie mums yra labai svarbūs, kurie primena svarbius žmones ar įvykius, jie sukelia mumyse įvairiausius jausmus, išgyvenimus, emocijas. Šio koncerto solistas akordeonistas Aydar Gaynullin bei orkestras diriguojami Vilmanto Kaliūno klausytojams dovanos jausmingą muzikį vakarą. Kauno miesto simfoninis orkestras džiaugiasi, kad praėjusiais metais užsimezgusi kolektyvo ir akordeonisto Aydar Gaynullin draugystė tęsiasi ir ateityje žada daug įvairių projektų. Todėl ir šis Tarptautinei muzikos dienai skirtas koncertas yra bendra Kauno kolektyvo, solisto bei dirigento muzikinė dovana klausytojams. Koncerto programoje skambės A. Konstantinovich Glazunov, A. Dvořák, A. Piazzolla, M. Ravel, V. Monti, A. Khachaturian, J. Brahms, A. Gaynullin kūriniai.

Spalio 4 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vyks Kauno miesto savivaldybės organizuojamas koncertas skirtas Tarptautinei mokytų dienai. Džiugu, kad tradiciškai kiekvienais metais vykstančio renginio geografijas išsiplėtė ir į Kauną šiemet sutrauks ne tik miesto, bet ir visos Lietuvos pedagogus. Koncerto dieną į sceną kartu su KMSO kils tiek klasikinės muzikos mylėtojams, tiek populiariosios muzikos gerbėjams puikiai pažįstami solistai. Tai – Ieva Prudnikovaitė, Jeronimas Milius ir Linas Adomaitis. Solistams ir orkestrui diriguos maestro Modestas Pitrėnas.

KMSO su Armėnijos Respublikos ambasada Lietuvoje spalio 15 d. pristatys simfoninį koncertą iš ciklo „Armėnijos kultūros dienos Lietuvoje“. Koncerte skambės ypatinga ir turininga muzika. Gražiausias arijas bei duetus atliks šių metų XIII – ojo tarptautinio Aram Khachaturian vokalistų konkurso lauretai. Tai – sopranas iš Armėnijos Julietta Aleksanyan, baritonas iš Armėnijos Gagik Vardanyan ir baritonas iš Kazachstano Azamat Zheltyrguzov. Orkestrui ir solistams diriguos vyriausiasis dirigentas maestro Constantine Orbelian.

Spalio mėnesį orkestro laukia dar vienas leidybinis projektas. Pirmą kartą į Lietuvą atvyksta visame pasaulyje pripažinta Niujorko „Metropolitan Opera“ solistė mecosopranas Jamie Barton. Orkestras kartu su soliste įrašinės garsiausias arijas iš G. Verdi, V. Bellini, G. Donizetti ir kitų kompozitorių operų.

Tradiciškai Visų šventųjų dienos proga KMSO kartu su Kauno valstybiniu choru spalio 31 d. Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje atliks didingą W. A. Mozart bažnytinę liturgiją „Requiem“ skirtą mirusiesiems pagerbti. Kolektyvams diriguos maestro Petras Bingelis.

Kauno miesto simfoninis orkestras pakviestas pirmą kartą Vilniaus „Vaidilos teatre surengti koncertą, kuris vyks lapkričio 18 d. Koncerto dieną gražiausias arijas iš F. Lehár, G. Verdi, V. Bellini operų atliks Vilija Kuprevičienė (sopranas). Orkestrui ir solistei diriguos maestro Juozo Domarko mokinys Imantas Šimkus.

Prasidėjus kalėdiniam laikotarpiui orkestro laukia koncertas kartu su aksominio balso savininke Sarah Brightman. Lapkričio 30 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksenčiame šventiniame koncerte „Royal Christmas Gala“ solo ir duetams skirtus žinomiausius kūrinius kartu su KMSO atliks ne tik pati garsioji solistė, bet ir koncerto svečiai. Tai – tenoras Fernando Varela (JAV), tenoras Mario Frangoulis (Graikija), kontratenoras Narcis Ianau (Rumunija) ir grigališkojo choro grupė „Gregorian“. Gruodžio 1 d. šią koncertinę programą solistais ir orkestras atliks ir Rygos arenoje.

Jau tapo tradicija, kai KMSO savo klausytojus kviečia pasinerti į prancūziškos muzikos skambesį. Šis sezonas ne išimtis. Ruošiantis gražiausių švenčių sutikimui orkestras dovanoja gražiosios prancūzų romantinės muzikos pripildytą koncertinę programą. Kolektyvas džiaugiasi turėdamas progą savo klausytojams pristatyti vieną tituluočiausių pasaulio trimitininkų iš Prancūzijos Romain Leleu. Diriguojamas ilgamečio bičiulio maestro Alain Paris, orkestras kartu su Romain Leleu atliks romantiškumu bei prancūzišku žavesiu alsuojančius kūrinius. Koncerte skambės Ch. Gounod Simfonija Nr. 1, D-dur, J.Nepomuk Hummel Koncertas trimitui ir orkestrui Es-dur, G. Fauré Pavana op. 50 ir E. Chabrier Fête polonezas iš operos „Le Roi malgré lui“.

Kaip įprastai, Kauno miesto simfoninis orkestras rudens/žiemos koncertinį sezoną užbaigs koncertais, skirtais Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų sutikimui. Gruodžio 12 d. KMSO rengia koncertą „Kalėdos Brodvėjuje. Vilniaus „Compensa“ koncertų salėje pasirodys kartu su Brodvėjaus teatrų solistais. Gruodžio 15 d. – Tarptautinio „Belbrand muzikos apdovanojimų“ konkurso laureatų koncertas Kauno valstybinė filharmonijoje. O gruodžio 21 d. orkestras savo klausytojams dovanos koncertą skirtą Šv. Kalėdų sutikimui. Tradiciškai gruodžio 31 d. Kauno valstybinė filharmonijoje muzikiniais akordais skaičiuos paskutines valandas iki Naujųjų metų atėjimo.

Rekomenduojame

Kauno miesto simfoninio orkestro

Bilietus galite įsigyti

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas.
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Internetu

Internetu bilietus galite įsigyti kakava.lt
Konkreti bilietų nuoroda pateikiama prie
kiekvieno renginio.