SIMFONINĖ MUZIKA
gruodžio 15d. 18:00val.
/
Kauno valstybinėje filharmonijoje

Bilietai

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Kaina: 15, 20 Eur. Moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliems (su pažymėjimais) taikoma 30 % nuolaida.

Internete

Atlikėjai

KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS
Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas

Dirigentas DAINIUS PAVILIONIS

Ludwig van Beethoven – Sonata Nr. 14 cis-moll op. 27 („Mėnesienos“)
Adam Wesolowski – „Dangaus sferų šokis“
Gustav Holst – Siuita „Planetos“ op. 32

Artėjančių švenčių nuotaiką Kauno miesto simfoninis orkestras kviečia pajusti kosminiame koncerte intriguojančiu pavadinimu „Kosmosas ir muzika“. Dirigento Dainiaus Pavilionio parinkta programa klausytojus pakvies bent trumpam pabėgti nuo realybės ir patirti nepaprastą tarpplanetinę muzikinę kelionę.

Koncertą pradės meilės pareiškimu mojuojanti Ludwigo van Beethoveno „Mėnesienos sonata“. Plačiame pasaulio klasikinės muzikos repertuare, ko gero, sunku rasti garsesnį kūrinį nei Beethoveno „Mėnesienos sonata“. Nereikia būti muzikantu ar net prisiekusiu klasikinės muzikos mylėtoju, kad, išgirdus pirmuosius šio kūrinio garsus, akimirksniu jį atpažintumėte.

Kosminį muzikinį vakarą tęs lenkų kompozitoriaus Adamo Wesołowskio „Dangaus sferų šokis“, sukurtas iškilaus astronomo Mikalojaus Koperniko 550-ąjam gimtadieniui paminėti. 15 minučių ir 43 sekundes trunkanti kompozicija yra daugelio Mikalojaus Koperniko gyvenimo ir pasiekimų simbolių muzikinė interpretacija. Pats kūrinio ilgis nurodo svarbiausio M. Koperniko darbo „Apie dangaus sferų revoliucijas“ išleidimo metus ir astronomo mirtį – 1543 m.

Antrąją koncerto dalį užpildys anglų kompozitoriaus Gustavo Holsto septynių dalių orkestrinė siuita „Planetos“ – muzikinis šedevras, kylantis iš susižavėjimo astronomija. Tai genialus, emocingas, įtaigus kūrinys, liudijantis didelį kompozitoriaus išradingumą ir nepaprastą fantaziją…

Dirigentas DAINIUS PAVILIONIS gimė 1977 m. Marijampolėje, turtingas muzikines tradicijas turinčioje šeimoje. Muzikos mokykloje baigė fortepijono klasę, tapo daugelio konkursų laureatu. 1992 m. pradėjo studijuoti J. Gruodžio konservatorijoje Kaune choro dirigavimo klasėje. Nuo 1996 m. studijas tęsė Lietuvos muzikos akademijoje prof. Povilo Gylio klasėje, o nuo 2002 m. Operos ir simfoninio dirigavimo katedroje pas prof. Juozą Domarką, kurį laiko savo mentoriumi ir muzikiniu tėvu. 2006 m. baigęs studijas tapo savo Alma Mater dėstytoju, o nuo 2017 m. yra dirigavimo katedros profesorius ir vedėjas. Nuo 2006 m. yra Lietuvos kariuomenės orkestro dirigentas. Muzikinės bendruomenės pripažinimą pelnęs dirigentas nuolat bendradarbiauja su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru bei Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, 2010-2015 metais buvo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro meno vadovas ir vyr. dirigentas. Dainius Pavilionis yra daugelio apdovanojimų laureatas, tarp jų 4-jame tarptautiniame W. Lutosławskio jaunųjų dirigentų konkurse Balstogėje (2006 m.) ir 8-ajame tarptautiniame G. Fitelbergo dirigentų konkurse Katovicuose (2007 m.). Dainius Pavilionis simfoniniams orkestrams vadovauja ne tik Lietuvoje ir Lenkijoje, jis kviečiamas diriguoti koncertams visoje Europoje. Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. jis yra Torunės simfoninio orkestro meno vadovas.

Bilietai

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Kaina: 15, 20 Eur. Moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliems (su pažymėjimais) taikoma 30 % nuolaida.

Internete

Kauno miesto simfoninio orkestro

Bilietus galite įsigyti

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas.
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Internetu

Internetu bilietus galite įsigyti kakava.lt
Konkreti bilietų nuoroda pateikiama prie
kiekvieno renginio.