SIMFONINĖ MUZIKA
lapkričio 11d. 17:00val.
/
Kauno valstybinėje filharmonijoje

Bilietai

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Kaina: 10, 15 Eur. Moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliems (su pažymėjimais) taikoma 30 % nuolaida.

Internete

Atlikėjai

KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS
Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas

Solistė GUNTA GELGOTĖ (sopranas)

Dirigentas KAROLIS VARIAKOJIS

Witold Lutosławski – „Chantefleurs et Chantefables“ sopranui ir orkestrui
Žibuoklė Martinaitytė – „Millefleur“ simfoniniam orkestrui
Antonín Dvořák – Simfonija nr.9, e-moll „Iš Naujojo pasaulio“

Vienas ryškiausių lietuvių jaunosios kartos dirigentų Karolis Variakojis kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru šeštadienio vakarą į Kauno filharmonijos salę kviečia modernia klasikine muzika ir eksperimentais garsų pasaulyje besidominčius klausytojus. Koncerto programai K. Variakojis parinko du šiuolaikinės akademinės muzikos opusus – lietuvių kompozitorės Žibuoklės Martinaitytės „Millefleur“ simfoniniam orkestrui bei lenkų kompozitoriaus Witold Lutosławski „Chantefleurs et Chantefables“ sopranui ir orkestrui.

„Milfleur“ (liet. „Tūkstantis gėlių“) yra vienas žinomiausių kūrybišku ir eksperimentišku muzikiniu stiliumi garsėjančios kompozitorės Žibuoklės Martinaitytės kūrinių parašytų simfoniniam orkestrui. „Milfleur“ – vaizdinga muzikinė kompozicija, kurioje Ž. Martinaitytė eksperimentuoja su skirtingais garsais, tekstūromis ir spalvomis.

Witold Lutosławski – lenkų kompozitorius, žinomas dėl savo modernaus ir inovatyvaus muzikinio stiliaus. Jo kompozicija „Chantefleurs et Chantefables“ (liet. „Giesmės gėlėms ir giesmės pasakoms“) yra vienas iš jo žymiausių vokalinių kūrinių, parašytų sopranui ir orkestrui remiantis prancūzų poeto Robert Desnos tekstais. Devynių dainų ciklas garsėja savo subtiliu orkestriniu audiniu ir lyriniu grožiu, kompozitorius puikiai išnaudoja vokalą ir orkestrą, kad pabrėžtų teksto turinį ir atmosferą. Soprano partiją šio vakaro koncerte atliks operos solistė, 2023 metų „Auksinių scenos kryžių“ laureatė Gunta Gelgotė.

Antroje koncerto dalyje klausytojai išgirs žymiausią ir populiariausią kompozitoriaus Antonín Dvořák simfoniją Nr. 9, e-moll. Šią simfoniją kompozitorius sukūrė viešnagės Jungtinėse Amerikos Valstijose metu, todėl simfonijoje galima išgirsti daug amerikietiškų muzikinių elementų, tokių kaip spiričiueliai, folkloro melodijos ir indėnų muzikos elementai. Kūrinyje išskirtinai gausu melodijų, kurios yra įsimenamos ir labai populiarios. Tai buvo būdas kompozitoriui išreikšti savo susižavėjimą vietine kultūros įvairove bei folkloru ir sukurti „amerikietišką“ arba „Naujojo pasaulio“ simfoniją.

Bilietai

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Kaina: 10, 15 Eur. Moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliems (su pažymėjimais) taikoma 30 % nuolaida.

Internete

Kauno miesto simfoninio orkestro

Bilietus galite įsigyti

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas.
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Internetu

Internetu bilietus galite įsigyti kakava.lt
Konkreti bilietų nuoroda pateikiama prie
kiekvieno renginio.