SIMFONINĖ MUZIKA
gruodžio 02d. 18:00val.
/
Kauno valstybinėje filharmonijoje

Bilietai

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Kaina: 8, 12, 15 Eur

Internete

Atlikėjai

KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS
Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas

Solistas
DOVAS LIETUVNINKAS (trimitas)

Dirigentas KAROLIS VARIAKOJIS

Mieczysław Weinberg (1919–1996) – Koncertas trimitui ir orkestrui, op. 94
Ramūnas Motiekaitis – „Lygiadieniai“
Antonín Dvořák (1841–1904) – Simfonija Nr. 8 G-Dur, op. 88

Šio vakaro koncerto svečias – Čikagoje gimęs ir augęs Amerikos lietuvis Dovas Lietuvninkas – trimito ir muzikos pedagogo specialybę įgijo Ročesterio universiteto Eastmano muzikos mokykloje. Sužinojęs apie J. Williamo Fulbrighto stipendiją, skirtą kurti bei lavinti kultūrinius ryšius tarp JAV ir kitų šalių, jis nusprendė aplikuoti dėl galimybės vykti į Lietuvą. 2017 m., gavęs stipendiją, atlikėjas įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją Vilniuje, kur trimito specialybę studijavo pas Lauryną Lapę, o lietuvių liaudies instrumentus pas Saulių Petreikį. 2021 m. trimitininkas įgijo magistro laipsnį Helsinkio J. Sibelijaus akademijoje, kur studijavo pas Pasį Pirineną ir Miikką Saarineną.

Nuo 2018 m. D. Lietuvninkas yra Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro trimitų grupės koncertmeisteris, aktyviai koncertuoja su kvintetais „Brasspalvos“, „Phil Brass“ ir kitais Lietuvos atlikėjais, dalyvauja įvairiuose projektuose ir festivaliuose. Kaip solistas jis pasirodė su Šv. Kristoforo ir Lietuvos kameriniais orkestrais, Čiurlionio kvartetu bei „Sunday Brass Band“. 2021–2022 m. trimitininkas stažavosi garsiojoje „Concertgebouw“ orkestro akademijoje Amsterdame, per šį laikotarpį taip pat koncertavo su Roterdamo filharmonijos orkestru ir Hagos „Residentie“ orkestru.

Karolis Variakojis – vienas ryškiausių lietuvių jaunosios kartos dirigentų. Dirigavimo bakalauro ir magistro studijas baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pas profesorių Juozą Domarką. K. Variakojis yra šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ įkūrėjas ir dirigentas. Jis yra Kauno miesto simfoninio orkestro bei Lietuvos simfoninio pučiamųjų orkestro dirigentas, taip pat kaip kvietinis dirigentas koncertuoja su pagrindiniais Lietuvos orkestrais: Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatro bei Lietuvos kameriniu orkestrais.

Mieczysławo Weinbergo muziką galima pavadinti vienu iš didžiausių XX a. paslėptų lobių. Dažnai matomas savo artimo draugo Dimitrijaus Šostakovičiaus, kuris jį laikė vienu iškiliausių to meto kompozitorių, šešėlyje, M. Weinbergas pamažu iš naujo atrandamas kaip XX a. genijus, didžiulės reikšmės figūra postmodernistinėje klasikinėje muzikoje. Šio vakaro koncerto programoje skambės M. Weinbergo Koncertas trimitui ir orkestrui. Nors šiais laikais retai girdimas, kūrinys iš tikrųjų yra vienas geriausių tokio pobūdžio – neabejotinai vienas labiausiai intriguojančių ir stebinančių. Nors dalių pavadinimai rodo fragmentiškumą ir žaismingumą, juos daugeliu atžvilgių paneigia pati muzika, kurios stiprus tęstinumo jausmas ir įtampa paskatino M. Weinbergo kolegą D. Šostakovičių kūrinį netgi pavadinti „simfonija trimitui ir orkestrui“. Muzikinio vakaro programą užbaigs kompozitoriaus Antoníno Dvořáko Aštuntoji simfonija, išsiskirianti čekų liaudies muzikos intonacijų, švelnių melancholiško valso garsų bei liaudies šokio šėlsmo gausa.

Bilietai

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Kaina: 8, 12, 15 Eur

Internete

Kauno miesto simfoninio orkestro

Bilietus galite įsigyti

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas.
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Internetu

Internetu bilietus galite įsigyti kakava.lt
Konkreti bilietų nuoroda pateikiama prie
kiekvieno renginio.