Jau tapo įprasta, kad pasibaigus koncertiniam sezonui Kauno miesto simfoninio orkestro kolektyvas, vadovaujamas Algimanto Treikausko, neskuba paslėpti savo instrumentų, nes laukia ne ką mažiau įvairių projektų pilna vasara. Praėjusioji buvo ne išimtis.

Birželio 17 d. Kauno jachtklube vyko tradicinis Pažaislio muzikos festivalio koncertas „Johann Strauss muzika ant vandens“, kasmet sutraukiantis būrius nuostabios muzikos gerbėjų. Kauno miesto simfoninis orkestras, diriguojamas Vilmanto Kaliūno, ir vakaro svečiai solistai Raminta Vaicekauskaitė (sopranas) bei Tomas Pavilionis (tenoras), žavėjo melodingais Vienos muzikos karaliaus valsais, trankiomis ir energingomis polkomis bei arijomis iš mėgstamiausių operetės žanro kūrinių.

Kolektyvas džiaugiasi jau ne vienerius metus trukančia draugyste su JAV leidybine kompanija „Delos Music“. Besitęsiantis bendradarbiavimas paskatino įgyvendinti dar tris leidybininius projektus, kurie į Kauną pritraukė kūrybinę komandą iš įvairių pasaulio šalių. Pirmosiomis liepos mėnesio dienomis Kaune viešėjo įspūdingo balso savininkė, sopranas Veronika Dzhioeva. Ji pasirinko būtent Kauno simfoninį orkestrą, kartu įrašyti kompaktinę plokštelę. Kaune taip pat viešėjo baritonas Gevorgas Hakobyanas ir tenoras Hovhanesas Ayvazyanas. Iš Armėnijos kilę solistai taip pat nusprendė savo solines kompaktines plokšteles įrašinėti kartu su KMSO. Kaip įprasta, įrašų sesijos metu orkestrui bei solistams dirigavo orkestro vyr. dirigentas Constantinas Orbelianas. Įrašuose taip pat dalyvavo Niujorko „Metropolitan Opera“ teatro muzikinės dalies administracijos vadovas, orkestro konsultantas operų ir vokalų projektams Johnas Fisheris. Kūrybinėje komandoje taip pat dirbo akustinės muzikos įrašų kompanijos „Baltic Mobile Recordings“ komanda.

KSO vadovas A. Treikauskas džiaugiasi, kad jo vadovaujamas kolektyvas yra labai mėgiamas įvairių muzikos festivalių organizatorių bei lankytojų. Orkestras dalyvavo XIII – jame Tarptautiniame Mykolo Oginskio, Pažaislio muzikos bei VII – jame „Daugavpils ReStArt 2018“ fetivaliuose Kaune, Plungėje ir Daugpilyje.

Spalio 3 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vyks koncertas skirtas Tarptautinei mokytų dienai. Būten šiuo koncertu KMSO ir pradeda savo XIV – tąjį koncertinį sezoną. Džiugu, kad tradiciškai kiekvienais metais vykstančio renginio geografija išsiplėtė ir į Kauną šiemet sutrauks ne tik miesto, bet ir visos Lietuvos pedagogus. Koncerto dieną kartu su orkestru pasirodys tiek klasikinės muzikos mylėtojams, tiek populiariosios muzikos gerbėjams puikiai pažįstami solistai. Tai – Merūnas Vitulskis ir Dagna Kondratavičiūtė. Orkestrui ir solistams diriguojas Jonas Janulevičius. Programoje skambės G. Rossinio, G. Puccinio, J. Strauso, A. Raudonikio, B. Dvariono, J. Brahmso, F. Leharo, L. Denzos žinomiausi kūriniai bei ištraukos iš jų.

O spalio 19 d. orkestras visus kviečia į Kauno valstybinę filharmoniją. Čia KMSO diriguojamas ilgamečio bičiulio maestro Alain Pâris atliks koncertą skirtą prancūzų kompozitoriaus Charlio Gounod 200 – osioms gimimo metinėms paminėti. Vakaro solistė – jaunoji smuikininkė iš Italijos – Irene Fiorito. Koncerto programoje skambės: H. Wieniawskio Fantazija Charlio Gounod operos „Faustas“ temomis smuikui ir orkestrui, op. 20, Ch. Gounod „Mažoji simfonija“ bei baleto muzika iš operos „Faustas“, C. Saint-Saenso „Rondo Capriccioso“.

Tradiciškai Visų šventųjų dienos proga KSO kartu su Kauno valstybiniu choru spalio 31 d. Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje atliks didingą W. A. Mozarto bažnytinę liturgiją „Requiem“ skirtą mirusiesiems pagerbti. Kolektyvams diriguos maestro Petras Bingelis.

Lapkričio 3 d. orkestras jau ne pirmąjį kartą dalyvaus šiuolaikinės muzikos festivalyje „Iš ARTI“. Koncerte orkestrui diriguos Martynas Staškus. O jau lapkričio 12 – 15 dienomis vyks vadovo Algimanto Treikausko ir vyr. dirigento Constantino Orbeliano inicijuota įrašų sesija. Kaune su miesto orkestru savo solinę kompaktinę plokštelę įrašinės prestižinėse pasaulio koncertų salėse pasirodęs sopranas iš Rusijos Ekaterina Siurina.

Netrukus po įrašų orkestras pradės ruoštis koncertui, kurį pavadino „Dainuojantis smuikas“. Lapkričio 23 d., penktadienį, 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje vyksiančiame koncerte F. Mendelssohno ir P. Tchaikovskio opusais klausytojus džiugins išskirtiniu talentu ir charizma galinti pasigirti jaunosios kartos smuikininkė Ksenija Dubrovskaja. Šios solistės grojimas pelno gausybę publikos simpatijų, nes jam būdinga nepriekaištinga technika, ištobulintas stiliaus pajautimas bei sugebėjimas tiksliai perteikti kompozitorių užslėptus jausmus bei idėjas. Ši artistė nuolat laukiama visų kraštų koncertų salėse. Už dirigento pulto stos ir pirmą kartą Kauno miesto simfoniniam orkestrui diriguos Adrija Čepaitė. Vakaro programoje skambės F. Mendelssohno Uvertiūra „Hebridai“ h-moll, op. 26, F. Mendelssohno Simfonija Nr. 1 c-moll, op. 11 bei P. Tchaikovskio Koncertas smuikui ir orkestrui D-dur, op. 35. KMSO vadovas A. Treikauskas tiki, kad atėję į šį koncertą net išrankiausi klausytojai tikrai nenusivils.

O lapkričio 30 d. Kauno simfoninis orkestras kartu su dirigentu Vilmantu Kaliūnu visus kvies pasinerti į kino filmų pasaulį. Nes kartu jie atliks populiariausių kino filmų muziką. Kol kas orkestras neišduoda, kokių konkrečiai filmų muziką jis atliks, tačiau prižada, kad tai garso takeliai, kurie žavi ir stebina viso pasaulio kino ir muzikos mylėtojus.

Artėjant gražiausioms metų šventėms, gruodžio 1 d. KMSO diriguojamas taip pat Vilmanto Kaliūno visu skvies į šventinį Eglutės įžiebimui skirtą koncertą, kuris vyks Kauno valstybinėje filharmonijoje.  Sekančią dieną, t.y. gruodžio 2 – ąją dirigentas Vilmantas Kaliūnas ragina visas šeimas sekmadienio popietę praleisti su muzika. Ir dovanos Igorio Stravinskio Siuitą iš baleto „Ugnies paukštė“.

Ne paslaptis, kad orkestro biografijoje itin reikšmingas buvo kolektyvo ir vieno žymiausių pasaulio baritonų Dmitrijaus Hvorostovskio bendradarbiavimas. Su oparos karaliumi tituluojamu solistu surengti koncertai Kaune, Vilniuje, Rygoje, Taline ir Helsinkyje susilaukė didelio klausytojų susidomėjimo. Dmitrijus Hvorostovskis pasirinko KMSO įrašinėti istorinę G. Verdi operą „Simon Boccanegra“. Įrašuose taip pat dalyvavo Niujorko „Metropolitan Opera“ teatro žvaigždės – Barbara Frittoli (sopranas), Stefano Secco (tenoras) ir Marco Caria (baritonas). Šią kompaktinę plokštelę Niujorke leidžiamas žurnalas „Opera News“ pripažino geriausia 2015 m. kompkatine plokštele. Giuseppe Verdi operos „Rigoletto“ kompaktinė plokštelė įrašyta Kaune ir išleista JAV leidybinės kompanijos „Delos music“, įtraukta į 2017 metų geriausių klasikinės muzikos įrašų 25 – tuką. Taip pat apdovanota Tarptautiniu profesionalios muzikos „BraVo“ apdovanojimu. Kolektyvas tik šviesiausiomis mintimis prisimena šį nepaprastai talentingą, charizmatišką ir nuoširdų ilgametį bičiulį. Ir todėl gruodžio 13 – ąją dediguos koncertą, skirtą šviesaus atminimo bičiuliui pagerbti. Koncerte dalyvaus leidybiniuose projektuose kartu su D. Hvorostovskiu dirbę solistai – mecosopranai Oksana Volkova ir Eglė Šidlauskaitė, bosai Kostas Smoriginas, Tadas Girininkas ir Liudas Mikalauskas, baritonas Andrius Apšega ir tenorai Tomas Pavilionis bei Kęstutis Alčiauskis. Diriguos maestro Constantinas Orbelianas.

Kaip įprastai, Kauno simfoninis orkestras rudens/žiemos koncertinį sezoną užbaigs koncertais, skirtais Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų sutikimui. Gruodžio 15 d. pasirodys Šiaulių arenoje, gruodžio 27 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje, gruodžio 30 d. Birštono kultūros centre.

Rekomenduojame

Kauno miesto simfoninio orkestro

Bilietus galite įsigyti

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas.
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Internetu

Internetu bilietus galite įsigyti kakava.lt
Konkreti bilietų nuoroda pateikiama prie
kiekvieno renginio.