Pirmąjį 15-ojo koncertų sezono pusmetį Kauno miesto simfoninis orkestras, vadovaujamas Algimanto Treikausko užbaigė įspūdingais pasiekimais.

Tarptautinius leidybinius projektus įgyvendinantis orkestras jau trečią kartą buvo nominuotas prestižiniams „Grammy“ apdovanojimams. Kartu su visame pasaulyje žinomu amerikiečių tenoru Stephen’u Costello Kaune įrašyta kompaktinė plokštelė „A Te, o Cara“ pretenduoja tapti geriausiu klasikiniu soliniu albumu. Praėjusių metų pabaigoje taip pat buvo paskelbti ir Tarptautinių klasikinės muzikos apdovanojimų nominantai. Vokalo kategorijos sąraše įrašytas Kauno miesto simfoninio orkestro bei užburiančio soprano Veronikos Džioevos darbas – kompaktinė plokštelė „Ritorna Vincitor!“. „Grammy“ apdovanojimų ceremonija vyks sausio 26 d., Los Andžele, o Tarptautinių klasikinės muzikos apdovanojimų laureatai bus skelbiami sausio 21 d.

Pasitikdamas antrąjį pavasario koncertų sezoną orkestras žada ir toliau džiuginti klausytojus jiems pristatydamas renginių įvairumu išsiskirianti repertuarą.

Ir jau sausio 17 d. muzikos mylėtojus pakvies į pasaulinio garso smuikininko Pavelo Bermano jubiliejinį koncertą. „Tai žmogus, padaręs didžiulį postūmį tuometiniam Kauno kameriniam orkestrui bei visam Kauno muzikiniam pasauliui. Kiekvienas orkestro koncertas – šiltas susitikimas su senu bičiuliu“, – sako Kauno miesto simfoninio orkestro vadovas Algimantas Treikauskas. Taip jis apibūdino orkestro ir smuikininko koncerto laukimo nuotaiką. Būtent Kaune surengdamas koncertą muzikas pažymės savo jubiliejų. Sausio 13-ąją dieną solistas švęs 50-ąjį gimtadienį. Šventiniame koncerte orkestrui diriguos klasikinės musikos mylėtojams puikiai pažįstamas dirigentas Vilmantas Kaliūnas.

Į Kauną atvyksta visame pasaulyje solinius rečitalius bei koncertus su geriausiais simfoniniais orkestrais rengiantis pianistas Nikolajus Tokarevas. Kritikų apibūdinamas, kaip fenomenaliu talentu apdovanotas savo kartos solistas, kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru, diriguojamu Markaus Huberto sausio 24 d. atliks įspūdingąjį, ypatingo meistriškumo reikalaujantį Sergejaus Rachmaninovo Trečiąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui. Koncerte orkestras taip pat atliks čekų romantiko A. Dvoržako monumentalią paskutiniąją, Devintąją simfoniją, dar kitaip vadinamą „Iš Naujojo pasaulio“.

Kauno miesto simfoninis orkestras diriguojamas Vilmanto Kaliūno visus kviečia pasinerti į kino filmų pasaulį. Kartu jie atliks populiariausių kino filmų muziką. Koncerte skambės garso takeliai, iš tokių kino filmų kaip: „Titanikas“, „Robinas Hudas“, „Žmogus voras“, „King Kongas“, „Neįmanoma misija“, „Jūros periodo parkas“, „Nuostabusis septynetas“, „Šokis su vilkais“, „Kažkur laike“, „Ateivis“ bei kitų. Šių, visiems puikiai žinomų filmų garso takeliai žavi ir stebina viso pasaulio kino ir muzikos mylėtojus. Besiklausydami puikiai atpažįstamų melodijų klausytojai turės galimybę pasimėgauti būtent atliekamai muzikai pritaikytomis vizualizacijomis. Muzikos bei vaizdų sintezę vainikuos trumpi, pikantiški bei išskirtiniai, galbūt kažkam dar negirdėti pasakojimai apie kiekvieną filmą bei jo garso takelio sukūrimą.

Orkestras taip pat nepamiršta ir savo mažųjų klasytojų. Specialiai jiems muzikos kalba papasakos Nykštuko Nosio istoriją. Tai stebuklingas pasakojimas apie tai, kaip meilė ir draugystė gali nugalėti visus sunkumus, kurią parašė įstabių pasakų autorius, vokiečių rašytojas Vilhelmas Haufas. Kauno miesto simfoninis orkestras muzikinę pasaką visai šeimai atliks diriguojamas Vilmanto Kaliūno. O aktorius Paulius Markevičius atskleis visas istorijos detales.

Vasario 7 d. orkestras švęs 15-ąjį kolektyvo gimtadienį. Šiandien, prisimindamas orkestro kūrimosi pradžią, kolektyvo vadovas Algimantas Treikauskas sako: „Pradėjus vadovauti, tuo metu dar Kauno kameriniam orkestrui, turėjau vieną tikslą – sukurti pilnos sudėties simfoninį orkestrą, kuriuo galėtų džiaugtis miestas bei patys kauniečiai. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi orkestro veikla. Žinau, kad kauniečiai mus myli, tai stengsimės savo muzika jiems ir ateityje suteikti nemažai gražių emocijų. Atsigręžus į pačią pradžią, smagu kalbėti apie nuveiktus darbus, kurie padėjo iš mažo kolektyvo (kamerinio orkestro) išsivystyti iki Kauno miesto simfoninio orkestro, kuris šiandien yra žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Savo veikla orkestras stengiasi džiuginti kauniečius bei garsinti miestą visame pasaulyje.“ Šventinį koncertą kartu su talentinguoju pianistu Robertu Lozinskiu bei sopranu Karina Flores orkestras, diriguojamas vyr. dirigento Konstantino Orbeliano dovanoja visiems savo gerbėjams ir su nekantrumu laukia susitikimo.

Kaune savo solinį koncertą kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru atliks vienas geriausių Lietuvos operos solistų Tadas Girininkas. Koncerto dirigentas – „Metropolitan Opera“ muzikos administracijos direktorius, režisierius, prodiuseris, vokalo mokytojas bei dirigentas Džonas Fišeris. Orkestras taip pat dalyvaus XXIII-ajame kompozitorių E. Griego ir M. K. Čiurliono muzikos festivalyje. Su pianistu Karliu Bukovskiu diriguojant Konstantinui Orbelianui jie atliks S. Rachmaninovo Trečiąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui bei P. Čaikovskio Penktąją simfoniją.

Kaip ir kasmet, muzikos gerbėjai kviečiami į jau tradiciniu tapusį orkestro ir Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokinių – laureatų koncertą. Šis, gražia tradicija tapęs projektas – išskirtinė galimybė, jauniesiems muzikams groti ne tik su savo bendraamžiais, tačiau pirmą kartą koncertą atlikti kartu profesionaliais orkestro muzikantais. Orkestrui bei solistams diriguos Vilmantas Kaliūnas.

Kovo 27-ąją orkestras atliks koncertą kartu su muzikais iš kaimyninės Lenkijos. Pirmą kartą Kaune lankysis smuikininkas Marianas Sobula bei dirigentas Janas Milošas Zarzyckis. O balandžio 3 d. diriguojamas vyr. dirigento Konstantino Orbeliano kartu su užburiančiu sopranu Lianna Haroutounian atliks gražiasias arijos iš operų bei uvertiūras.

30-ojo „Kaunas Jazz“ festivalio proga Kauną aplankys ir festivalio publiką sveikins populiariausias pasaulyje džiazo vokalistas Gregory Porteris. Ryškiausius savo repertuaro kūrinius jis atliks su savo grupe ir Kauno miesto simfoniniu orkestru, diriguojamu Vilmanto Kaliūno.

 

Bilietus į naujo Kauno miesto simfoninio orkestro pusmečio koncertus galima įsigyti Kauno valstybinės filharmonijos ir „Tiketos“ kasose.

Rekomenduojame

Kauno miesto simfoninio orkestro

Bilietus galite įsigyti

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas.
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Internetu

Internetu bilietus galite įsigyti kakava.lt
Konkreti bilietų nuoroda pateikiama prie
kiekvieno renginio.