Kauno miesto simfoninis orkestras ir jo dirigentas Vilmantas Kaliūnas skiria didžiulį dėmesį jaunų muzikų skatinimui bei jų talento puoselėjimui. Todėl kasmet rengia keletą koncertų, kurių metų tarptautinių konkursų laureatai iš įvairių pasaulio šalių turi puikią galimybę pasirodyti Kauno publikai.

Jau šį penktadienį, 18 val., Kauno valstybinės filharmonijos Didžiosios salės scenoje pasirodys net dvi solistės. Tai – „Kaunas Piano Fest 2018“ publikos prizo nugalėtoja iš Vokietijos pianistė Alexandra Mazurkevich ir IV tarptautinio klasikinės muzikos atlikėjų konkurso „Kaunas Sonorum“ konkurso Grand Prix laimėtoja sopranas iš Baltarusijos Albina Tonkikh. O dabar trumpai apie kiekvieną iš jų.

Alexandra Mazurkevich baigė bakalauro studijas Štutgarto aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje. Šiuo metu pianistė studijuoja pas profesorių Michael Hauber. Alexandra Mazurkevich 2018 metais tapo „Massarosa“ Tarptautinio pianistų konkurso nugalėtoja. Taip pat pelnė antrąją vietą „Palma d’Oro“ konkurse „San Benedetto del Tronto“. 2017 m. Tarptautiniame konkurse „Pianale Schlitz“ pelnė ypatingą apdovanojimą – „Fundación Eutherpe“. 2011 m. ji tapo Tarptautinio pianistų konkurso Taline II vietos nugalėtoja ir gavo apdovanojimą už geriausią estų kūrinio atlikimą. Nuo 2015 m. pianistė yra remiama asociacijos „Live Music Now“ Vokietijoje. Alexandra Mazurkevich reguliariai rengia savo solo koncertus Vokietijoje, Estijoje, Ispanijoje, Rusijoje, Italijoje. Pianistės repertuaras yra platus ir įvairus. Ji dalyvauja įvairiuose projektuose su dainininkais ir instrumentalistais, taip pat daug dėmesio skiria kamerinei muzikai.

Klasikinį dainavimą Baltarusijos valstybinėje muzikos akademijoje studijavusi sopranas Albina Tonkikh 2017 m. pripažinta geriausia tarp 605 klasikinės muzikos atlikėjų „Kaunas Sonorum“ konkurse dalyvavusiųjų atlikėjų iš 24 šalių nuo 6 iki 23 metų. Greta pagrindinio konkurso prizo – 2 000 eurų, atlikėja buvo apdovanota specialiuoju Baltarusijos Respublikos ambasados Lietuvoje prizu, taip pat Kauno miesto simfoniniu orkestro specialiuoju prizu – pasiūlymu orkestro pavasario koncertiniame sezone atvykti į Kauną ir čia surengti koncertą. Solistė su džiaugsmu priimė šį kvietimą. Ir jau šį penktadienį klausytojams dovanos gražiausias arijas.

Rekomenduojame

Kauno miesto simfoninio orkestro

Bilietus galite įsigyti

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas.
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Internetu

Internetu bilietus galite įsigyti kakava.lt
Konkreti bilietų nuoroda pateikiama prie
kiekvieno renginio.