Operos gerbėjai daugelyje pasaulio šalių jau turi galimybių klausytis naujos, Jungtinėse Amerikos Valstijose išleistos, Kauno miesto simfoninio orkestro (vyriausiasis dirigentas Constantinas Orbelianas, JAV, vadovas Algimantas Treikauskas) bei solistų ir Kauno valstybinio choro (meno vadovas ir vyr. dirigentas, prof. Petras Bingelis) įrašytos plokštelės. Ją atlikėjai dedikavo pernykštę žiemą COVID-19 infekcijos auka tapusio prof. P. Bingelio atminimui.

Vieno žymiausių bel canto tipo operų kūrėjo Vincenzo Bellinio opera „I Puritani“ („The Puritans“) įrašyta ir išleista bendradarbiaujant su JAV leidybine kompanija „Delos Music“ bei tarptautinį pripažinimą pelniusia lietuvių įrašų kompanija „Baltic Mobiles Recordings“, primena ELTA.

Anot orkestro vadovo A. Treikausko, tai – tikriausiai vienos gražiausių V. Bellinio operos įrašas, kuriame skamba tarptautinio operos žvaigždyno balsai. Pagrindinius vaidmenis atlieka „Grammy“ apdovanojimų nominantas tenoras Lawrence Brownlee (JAV) ir garsiausiuose pasaulio operos teatruose vaidmenis kuriantis sopranas Sarah Coburn (JAV). Operos įraše taip pat girdimas baritonas Azamatas Zheltyrguzovas iš Kazachstano. Šiame didelės apimties leidybiniame projekte dalyvavo ir solistai iš Lietuvos – mecosopranas Jovita Vaškevičiūtė, tenoras Tomas Pavilionis, bosai Tadas Girininkas ir Liudas Norvaišas. Dvi savaites dar prieš pandemiją trukusios operos įrašų sesijos metu orkestrui bei dainininkams dirigavo „Grammy“ muzikos apdovanojimų nominantas maestro Constantinas Orbelianas.

Dera pabrėžti, kad tiek „Puritonai“, tiek ankstesnės Kauno miesto simfoninio orkestro įrašytos plokštelės užtikrino reikšmingą pergalę ir šio orkestro vyriausiojo dirigento kūrybinėje biografijoje, – šių metų vasarą C. Orbelianas tapo „New York City opera“ meno vadovu ir vyriausiuoju dirigentu. Nuo šios Manhetene 1943-iaisiais įsikūrusios amerikiečių operos kompanijos savo kelius į didžiausias pasaulio scenas pradėjo nemažai jaunų talentų, tarp kurių dabar – daugybė garsenybių, tokių, kaip Beverly Sills, Placido Domingo, Jose Carreras bei kitų.

„Puritonai“ – jau 16-oji kartu su JAV kompanija „Delos Music“ išleista Kauno miesto simfoninio orkestro plokštelė. Klausytojai turi galimybių ją įsigyti įvairiais būdais – platinimo taškuose, taip pat internetu. Tad nuo praėjusios savaitės pabaigos jau mus pasiekia ir pirmi atsiliepimai apie šį kūrybinį darbą. Operos kritikai labai gražiai atsiliepia tiek apie plokštelę įrašiusių solistų, tiek apie orkestro ar choro meistriškumą. Ir tokie mieli vertinimai tikrai mums suteikia naujų jėgų, kaip impulsas toliau kurti, džiuginant muzikos gerbėjus. Dar dvi naujos mūsų plokštelės pakeliui, jos jau įrašytos ir laukia išleidimo. Drauge su Kauno miesto simfoninio orkestro vyr. dirigentu C. Orbelianu puoselėjame ir daugiau projektų bei žadame savo gerbėjams įspūdingų programų, kurios skambės mūsų koncertuose per ateinantį sezoną“, – naujienų agentūrai ELTA sakė Kauno miesto simfoninio orkestro vadovas A. Treikauskas.

Aut. Birutė Mačienė, ELTA

Rekomenduojame

Kauno miesto simfoninio orkestro

Bilietus galite įsigyti

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas.
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Internetu

Internetu bilietus galite įsigyti kakava.lt
Konkreti bilietų nuoroda pateikiama prie
kiekvieno renginio.