Penktadienį Kauno valstybinėje filharmonijoje vyksiančiame paskutiniame ciklo „Nuo Kalėdų iki Naujųjų metų“ koncerte publiką džiugins ir 2021-uosius drauge su ja išlydės Kauno miesto simfoninis orkestras (vyr. dirigentas Constantine Orbelianas, JAV, vadovas Algimantas Treikauskas), Kauno valstybinis choras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas) bei Vokietijoje gyvenanti ir kurianti solistė Viktorija Kaminskaitė (sopranas). Taip pat solistas, kurio kūrybiniai keliai driekiasi per garsiausias pasaulio operos teatrų scenas, tenoras Kristian Benedikt, mūsų šalyje geriau žinomas kaip Vaidas Vyšniauskas. Diriguos R. Šervenikas.

Šio renginio išvakarėse su Kauno miesto simfoninio orkestro vadovu A. Treikausku kalbėjosi naujienų agentūra ELTA.

– Gruodį vykusiame šiemet paskutiniame „Kaunas Jazz“ festivalio koncerte Jūsų vadovaujamas orkestras „Žalgirio arenoje“ pasirodė drauge su pasaulyje garsia džiazo muzikos žvaigžde Gregory Porteriu. Koncerto vedėjas, pristatydamas orkestrą, pavadino jį Kauno miesto garbe ir pasididžiavimu. Į tai arenoje susirinkę keli tūkstančiai žiūrovų reagavo gausiais plojimais. Ar tuo momentu paglostė širdį toks pristatymas?

– Be abejo, tie mums tikrai netikėti ir labai mieli renginio vedėjo Ramūno Zilnio žodžiai paglostė visų orkestro muzikantų širdis, nes ir koncertas buvo išskirtinis, ir jaudulio visiems netrūko. Nors, atrodo, su daugeliu žvaigždžių Kauno miesto simfoninis orkestras iki šiol yra nemažai programų parengęs, Lietuvoje ir užsienyje koncertavęs, apie 20 plokštelių išleidęs, bet kiekvienas naujas susitikimas – vis kitoks. Tai – ne tik jaudulys, bet ir atsakomybė. Žinoma, ir didelis džiaugsmas, kai sėkmė aplanko. O koncertas su pasauline žvaigžde orkestrui tikrai yra pripažinimas bei įdėto darbo įvertinimas.

– Kai kalbėjomės daugiau nei prieš metus, Kauno miesto simfoninio orkestro laukė didelės, atsakingos gastrolės Jungtinėse Amerikos Valstijose, – buvo suplanuota apie 30 koncertų. Būtumėte tapę pirmuoju simfoniniu Lietuvos orkestru, gavusiu tokią progą debiutuoti didelėse daugelio Amerikos miestų scenose. Bet nelemta pandemija visus planus sugadino, tačiau gal yra vilties atkurti 2021-ųjų sausį turėjusias prasidėti gastroles ateinančiais metais?

– Visi muzikai dėl pandemijos daug ką prarado, bet nesiruošia pasiduoti. Taip, mūsų ilgai lauktos gastrolės už Atlanto neįvyko. Likome namuose, repetavome tiek, kiek buvo leidžiama. O kai karantino ribojimai buvo panaikinti, vėl atsivėrė koncertų salės, taip pat kitos kūrybinės erdvės. 2021-ieji buvo kupini muzikinių įvykių mūsų šalyje, ir Kauno miesto simfoninis orkestras turėjo gražių progų pasirodyti Tytuvėnų, Šiaulių, Marijampolės, Mažeikių, Pažaislio festivaliuose. Surengėme nemažai gražių koncertų tiek savame mieste, tiek kitose Lietuvos vietovėse. Nesustojo ir mūsų leidybinė veikla. Vienas naujausių projektų buvo pradėtas dar prieš pandemiją, o šįmet, 2021-aisiais, JAV išleista Kauno orkestro bei solistų iš įvairių šalių įrašyta operos „Puritonai“ plokštelė jau plinta per pasaulį. Iš tikrųjų mes stengiamės realiai atkurti daugelį sudėliotų, tačiau dėl pandemijos negalėjusių įvykti planų, bet gastroles Amerikoje Kauno miesto simfoniniam orkestrui organizavusi viena didžiausių JAV kompanijų „Columbia Artists“, deja, bankrutavo. Na taip, mums nepavyko, savaime aišku, – gaila besirengiant gastrolėms įdėto darbo, bet gal pavyks kitą kartą, ką gali žinoti? Kad tik nauja pandemijos banga vėl nesukaustytų pasaulio…

– Po ne vieną mėnesį dėl pasaulinės pandemijos trukusios tylos, klasikinės muzikos gerbėjai dabar vėl pripildo koncertų sales Lietuvoje, tad ką jiems žada į 2022-uosius įžengiantis Kauno miesto simfoninis orkestras?

– Sausį į Kauną turėtų atvykti amerikietė solistė Kristin Sampson ir daugelyje įvairių šalių publikai jau gerai pažįstamas puikus tenoras Arsen Soghomonyan. Kartu su Kauno simfoniniu orkestru jie koncertuos sausio 14-ąją.Taip pat su šiais solistais įrašinėsime kompaktinę plokštelę. Diriguos mūsų orkestro vyriausiasis dirigentas Constantine Orbelianas. Sausio 20 dieną pakviesime kauniečius į koncertą, kuriame skambės populiarių filmų muzika (šį projektą orkestras parengė dar prieš pandemiją). Sakau, pakviesime, nors daug kam kyla visokių abejonių, taip pat ir man, ar vėl nebus dėl galimo karantino uždaromos koncertų salės. Pasikalbame su kitais kolektyvais, koncertų organizatoriais. Visi mes gerokai iš anksto planuojame savo koncertus, bet nieko negali žinoti, kas po savaitės, juolab – po mėnesio ar dviejų gali įvykti. Tačiau vis dėlto tikimės, kad pandemija nestabdys mūsų visų gražių planų.

– Tai kas suplanuota po sausio?

– Vasario 2-ąją Kauno miesto simfoninis orkestras švęs savo 17-ąjį gimtadienį drauge su savo pirmuoju bendražygiu ir pirmuoju dirigentu Pavelu Bermanu. Koncertą diriguos mūsų jaunasis dirigentas Karolis Variakojis. Neabejojame, kad tikrai sukursime ir savajai publikai gražią, įsimintiną muzikinę šventę. Taip pat įspūdinga švente, viliamės, taps koncertas vasario 16 dieną, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės dienai su pasauline operos žvaigžde Kristine Opolais. Suplanuoti koncertai, kurie yra tradiciniai, – su jaunaisiais J.Naujalio muzikos gimnazijos mokiniais, M. K. Čiurlionio ir E. Grygo festivalis, koncertas Motinos dienai. Numatytas vienas didžiausių per 2022-ųjų pirmąjį pusmetį įvykių, kurį, sakyčiau, galima pavadinti ir vienu iš labiausiai laukiamų. Tai – Kauno miesto simfoninio orkestro koncertas su pasauline muzikos legenda Renee Fleming. Ši daugybę reikšmingų apdovanojimų pasaulyje pelniusi amerikietė operos solistė lyginama su Luciano Pavaroti. Kaunui neabejotinai bus išskirtinė proga ją išgirsti, o orkestrui – garbė groti. Tikėkimės, kad viskas pavyks.

Birutė Mačienė, ELTA

Rekomenduojame

Kauno miesto simfoninio orkestro

Bilietus galite įsigyti

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas.
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Internetu

Internetu bilietus galite įsigyti kakava.lt
Konkreti bilietų nuoroda pateikiama prie
kiekvieno renginio.