Nors daugybė nerealizuotų sumanymų dar likę šiam, į antrąjį pusmetį persiritusiam koncertiniam sezonui, tačiau penkiolika metų gyvuojantis Kauno miesto simfoninis orkestras bei jo vyriausiasis dirigentas Constantinas Orbelianas jau gyvena pasirengimo didžiajam įvykiui, iki kurio liko nepilni metai, rūpesčiais.

Algimanto Treikausko vadovaujamas Kauno miesto simfoninis orkestras rengiasi koncertiniam turui po Jungtinių Amerikos Valstijų miestus.

„2021 metams prasidėjus mūsų laukia pusantro mėnesio trukmės turas po Jungtines Amerikos Valstijas. Su mumis pasirodys Lietuvos atlikėjai. Tokie planai derinami su pianistu Robertu Lozinskiu ir pasaulyje geriausia operos soliste pripažinta  Asmik Grigorian. Planuojame 30 koncertų daugybėje Amerikos valstijų ir miestų, tarp jų – Los Andželas, Vašingtonas, Niujorkas. Kauno orkestras gros ir Majamyje, Floridoje, Nevadoje bei daugelyje kitų vietovių.

Į programą bus įtraukti keli lietuvių kompozitorių Eduardo Balsio ir Juozo Naujalio kūriniai. Pirmasis koncertas suplanuotas jau sausio pradžioje, Floridoje“, – pasakojo Eltai orkestro vadovas A. Treikauskas.

Jis pabrėžė, kad tiek pats koncertų JAV turas, tiek pasirengimas jam – didelis ir sudėtingas procesas, nes būtina ne tik preciziškai parengti puikią programą, bet ir pasirūpinti reklama, kelione, vizomis, nakvyne, atlikėjų dienpinigiais.

„Manau, šios gastrolės – labai svarbus įvykis orkestro gyvenime. Jos reikšmingos ir Kauno bei visos mūsų šalies kultūrai, nes iki šiol nė vienas Lietuvos muzikų kolektyvas nėra turėjęs tokio masto gastrolių, o Jungtinėse Amerikos Valstijose mes tikrai būsime pirmieji. Tad rūpesčių išties daug. Toms gastrolėms rengiamės ne tik vedami nemažų ambicijų, bet ir jausdami didelę atsakomybę“, – sakė A. Treikauskas – Kauno miesto savivaldybės įsteigto simfoninio orkestro vadovas.

 

ELTOS informcija

Rekomenduojame

Kauno miesto simfoninio orkestro

Bilietus galite įsigyti

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas.
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Internetu

Internetu bilietus galite įsigyti kakava.lt
Konkreti bilietų nuoroda pateikiama prie
kiekvieno renginio.