Šią savaitę į Kauną atvyksta Europos visuomeninio kultūros ir meno kanalo ARTE kūrybinė komanda, kuri bendradarbiaudama su Lietuvos partneriais – Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija (LRT) – darys išskirtinio šventinio koncerto įrašą Kauno šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje.

ARTE televizija – žinomas inovatyvus, aukštos kokybės kultūrinį turinį pristatantis Europos visuomeninis kultūros ir meno kanalas, kurio partnerius LRT tapo 2022 metais. Projekto metu bus daromas šventinio koncerto įrašas Kauno arkikatedroje bazilikoje, kuriame dalyvaus Kauno miesto simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras, dirigentas Constantine Orbelian (JAV), latvių operos primadona Kristine Opolais bei garsiausių teatrų scenose žibantis armėnų tenoras Liparit Avetisyan. Šio koncerto įrašas bus transliuojamas ARTE kanalu daugiamilijoninei Europos bei viso pasaulio auditorijai, kalėdiniu laikotarpiu specialioje šventinių koncertų programoje, į kurią atrenkami garsiausi atlikėjai bei įspūdingiausi projektai.

„Atsidurti būtent šios televizijos eteryje yra kiekvieno Europos atlikėjo siekiamybė, todėl labai džiaugiamės ir didžiuojamės, kad ARTE televizija pasirinko Kauną ir mūsų miesto kolektyvus“ – pasakojo Kauno miesto simfoninio orkestro vadovas Algimantas Treikauskas.

„Pasiruošimas šiam projektui prasidėjo dar vasarą, kartu su projekto vadovu Tilo Krause aplankėme ne vieną Kauno apylinkių dvarą ieškodami tinkamos lokacijos šio koncerto filmavimui. Galiausiai pasirinkome Kauno arkikatedrą baziliką dėl įstabaus jos interjero, kuris puikiai atspindės pakilią šventinio koncerto nuotaiką. Labai dėkojame monsinjorui Vytautui Grigaravičiui sutikusiam priimti šį didžiulį projektą. Koncerto įrašai vyks penktadienį ir šeštadienį, paruošiamieji filmavimo darbai prasidės trečiadienį, o tam, kad pasiektume muzikantams reikalingą 16-17 laipsnių temperatūrą arkikatedroje koncerto metu, papildomą šildymą turėjome įjungti jau pirmadienį“ – paruošiamuosius darbus vardino A. Treikauskas.

Šis projektas ne tik unikali galimybė Lietuvos atlikėjams pasirodyti prestižinio Europos transliuotojo programoje, bet ir puiki artėjančių švenčių dovana kauniečiams bei miesto svečiams – gruodžio 1 ir 2 dienomis vykstantys koncerto filmavimai yra atviri žiūrovams, o įėjimas į koncertus nemokamas. Koncertų pradžia 20 val.

Šventinėje koncerto programoje skambės didžiųjų klasikų arijos, duetai ir chorai kuriantys sakralinę artėjančių gražiausių metų švenčių nuotaiką. Vienas svarbiausių ARTE televizijos tikslų – stiprinti Europos kultūros bendrystę, todėl į koncerto programą įtraukta ir lietuvių liaudies daina bei Maironio „Lietuva brangi“.

Rekomenduojame

Kauno miesto simfoninio orkestro

Bilietus galite įsigyti

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas.
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Internetu

Internetu bilietus galite įsigyti kakava.lt
Konkreti bilietų nuoroda pateikiama prie
kiekvieno renginio.