Kauno miesto simfoninis orkestras, vadovaujamas Algimanto Treikausko, džiaugiasi jau ne vienerius metus trunkančia draugyste su legendine JAV leidybine kompanija „Delos“. Kompaktinės plokštelės įrašytos Kaune ne kartą buvo nominuotos prestižiniams apdovanojimams: „Grammy Awards“, Tarptautiniams klasikinės muzikos apdovanojimams bei daugeliui kitų.

Ir toliau siekdamas tarptautinių apdovanojimų savo 15-tąjį koncertinį sezoną orkestras pradėjo net dviem leidybiniais projektais. Rugsėjo pradžioje Kauno valstybinės filharmonijos Didžioji salė buvo virtusi į tikrą įrašų studiją, kurioje gražiausias arijas įrašinėjo prestižinėse teatrų ir koncertinių salių scenose („Covent Garden“, „La Scalas“, „Metropolitan opera“) pasirodančios solistės – sopranai Isabel Bayrakdarian ir Oksana Dyka. Kaune taip pat viešėjo du kartus prestižiniams „Grammy“ apdovanojimams nominuotas amerikiečių klavesinistas Jory Vinikour. Įrašų sesijos metu solistams bei orkestrui dirigavo orkestro vyr. dirigentas Constantinas  Orbelianas.

Jau ne vienerius metus orkestras savo koncertinį sezoną pasitinka koncertu skirtu Tarptautinei mokytojų dienai paminėti. Spalio 3 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksenčiame koncerte kartu su orkestru pasirodys sopranas Eglė Stundžiaitė, baritonas Kostas Smoriginas bei armėnų tenoras Liparit Avetisyan. Orkestrui ir solistams diriguos maestro Constantinas Orbelianas.

Planuodamas orkestro repertuarą vadovas A. Treikauskas klausytojams pasiulys ne tik žymius pasaulio atlikėjus bei dirigentus, bet ir geriausius bei perspektyviausius jaunosios kartos solistus iš Lietuvos ir užsienio.

Todėl jau spalio 11 d. orkestras atliks koncertą kartu su tarptautinių bei respublikinių konkursų laureate, aktyviai koncertuojančia visoje Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, smuikininke Dalia Kuznecovaite. Orkestrui bei solistei diriguos Martynas Staškus. O gruodžio 7 d. KMSO surengs koncertą kartu su tarptautinio fortepijono muzikos festivalio „Kaunas Piano Fest“ nugalėtoju vienu perspektyviausių jaunosios kartos ispanų pianistu Jorge Nava. Orkestrui ir solistui diriguos Adrija Čepaitė.

Geriausia dirigente pripažinta Mirga Gražinytė-Tyla ugningu ir precizišku dirigavimu stebina klausytojus visame pasaulyje. Tačiau jos sesuo pianistė Onutė Gražinytė tikrai nesislepia žinomos sesers šešėlyje, nes jai taip pat veriasi pasaulio koncertų salių durys. Daugybę pasirodymų įvairiose pasaulio šalyse surengianti pianistė visada džiaugiasi atsiradusia galimybe muzika dalintis su gimtosios šalies klausytojais. Todėl kartu su KMSO bei dirigentu Vilmantu Kaliūnu spalio 18 d., atliks F. Liszto Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 2 A-dur, S. 125 / R. 456.

Kauno miesto simfoninis orkestras jau ne kartą įrodė, kad kiekvienas kolektyvo sezonas pasižymi programų įvairumu, ir kad jame dominuoja ne tik klasikinės muzikos koncertai, tačiau ir įvairūs  tarpkultūriniai projektai. Todėl ir šiame, 15-ajame sezone, orkestras įgyvendins vieną iš jų. Spalio 17 – 24 d. „Kaunas 2022“ organizuoja Istorijų festivalį, kuris orentuosis į asmenines vietos žmonių istorijas. Festivalio programą sudarys Kauno ir Kauno rajono kultūros organizacijų rengiamos parodos, maršrutai, dirbtuvės ir kt. veiklos, bendruomenių istorijų pasakojimo vakarai ir profesionalūs meniniai projektai. Vienas iš didžiųjų planuojamų festivalio renginių – simfoninio orkestro koncertas, skirtas Kauno geto orkestro istorijai atminti. Planuojama, kad renginyje ne tik bus atliekamos Kauno geto orkestro repertuaro kūriniai, bet bus pasitelkiamos ir kitos meninės priemonės jo istorijai papasakoti.

Visų klasikinės muzikos mylėtojų, melomanų bei violončelės skambesio gerbėjų kalendoriuose spalio 26 d. turėtų būti pažymėta raudonai. Kauno valstybinės filharmonijos Didžiosios salės scenoje susitiks legendinis violončelininkas ir „Grammy“ apdovanojimų nominantas. Tai – Alexanderis  Kniazevas ir Kauno miesto simfoninis orkestras.

Anot kritikų, jis yra tas atlikėjas, kuris turi neįtikėtiną muzikos pajautimą, interpretacijos unikalumą ir fenomenaliai tobulą techniką. O nuo klasytojų lūžtančios koncertų salės visame pasaulyje įrodo, kad juos žavi šio solisto užburiantis charizmatiškumas, beribis ekspresyvumas bei išlaisvinta energija. Solistui bei orkestrui diriguos maestro Constantinas Orbelianas.

Lapkričio pradžioje orkestro laukia įspūdingi pasirodymai kartu su aksominio balso savininke Sarah Brightman. Koncertai, kurie vyks Kauno „Žalgirio“ arenoje bei Rygos arenoje, yra įtraukti į žavingos scenos divos pasaulinį turnė „Hymn: Sarah Brightman In Concert“, kurio metu S. Brightman pristatys savo naujausią albumą ir surengs 125 pasirodymus 5 kontinentuose.

Šiais metais klasikinės muzikos pasaulis mini prancūzų romantiko, kompozitoriaus H. Berliozo 150-asias mirties metines. Šia proga, bendradarbiaujant su Lietuvoje įsikūrusiu Prancūzų institutu orkestrui pavyko į Kauną pasikviesti ilgametį kolektyvo bičiulį prancūzų dirigentą Alain Pâris. Kartu su juo atvyks ir vienas geriausių savos kartos atlikėjų, trimitininkas Romain Leleu. Jis pirmą kartą Kaune apsilankė 2017 metų gruodį. Tą kartą solistas buvo maloniai nustebintas taip gausiai susirinkusių pasimėgauti jo atliekama muzika. Todėl tikisi, kad lapkričio 14 d. vyksentis koncertas bus puiki proga su klausytojais susitikti dar kartą.

Lapkričio 29-osios vakarą Kauno filharmonijos salėje skambės išskirtinis, itin įspūdingas kūrinys – tai iš Velso kilusio britų kompozitoriaus Karlo Jenkinso opusas „Stabat Mater“. Šį įspūdingą kūrinį atliks Kauno miesto simfoninis orkestras, kūrybinės veiklos 50-metį šiais metais minintis Kauno valstybinis choras, diriguojant ilgamečiam choro vadovui ir įkūrėjui, maestro Petrui Bingeliui.

Kaip įprastai, Kauno miesto simfoninis orkestras 15-ojo koncertinio sezono pirmąjį pusmetį užbaigs išskirtiniais koncertais skirtais Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų sutikimui.

 

Rekomenduojame

Kauno miesto simfoninio orkestro

Bilietus galite įsigyti

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas.
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Internetu

Internetu bilietus galite įsigyti kakava.lt
Konkreti bilietų nuoroda pateikiama prie
kiekvieno renginio.