Šį savaitgalį vos dviem dienoms į Kauną atvyko pasaulinio garso operos žvaigždė iš Jungtinių Amerikos Valstijų Charles Castronovo, tačiau šį kartą žiūrovai jų Kauno scenoje neišvys.

Gražiausias arijas su Kauno miesto simfoniniu orkestru (jo vyriausiasis dirigentas Constantine Orbelianas, vadovas Algimantas Treikauskas) šiuo metu įrašinėjanti Ekaterina Siurina yra Ch.Castronovo žmona, tad būsimoje plokštelėje skambės ir savaitgalį įrašytas judviejų duetas. Vienas geriausių lyrinių savo kartos tenorų, dainuojantis pačiose didžiausiose ir profesionaliausiose scenose, Ch.Castronovo, neseniai paskelbus tarptautinius operos apdovanojimų laureatus, pripažintas geriausiu pasaulyje operos vokalistu. ELTA primena, kad geriausia operos dainininke tuose pačiuose apdovanojimuose pripažinta Zalcburgo festivalyje Salomėjos vaidmeniu pasaulį pakerėjusi Lietuvos atstovė Asmik Grigorian.

Pasak orkestro vadovo A.Treikausko, 14-ojo sezono pabaigoje Kauno miesto simfoninis orkestras ėmėsi leidybinių projektų, – drauge su muzikais iš Armėnijos, Baltarusijos, Rusijos bei JAV Kauno valstybinėje filharmonijoje jau trečia savaitė įrašinėja kompaktines plokšteles. Orkestrui bei solistams diriguoja vyr. dirigentas C.Orbelian. Tad gegužę pagrįstai galima vadinti rimtu muzikiniu darbymečiu. Įrašuose jau dalyvavo Armėnijos nacionalinio operos ir baleto teatro solistai – tenoras Hovhannes Ayvazyanas ir baritonas Gevorgas Hakobyanas. Kito leidybinio projekto dalyvė yra ir ne kartą dainavusi vienoje scenoje su Kauno miesto simfoniniu orkestru mecosopranas iš Baltarusijos Oksana Volkova.

ELTA yra skelbusi, kad Baltarusijos valstybinės muzikos akademijos absolventės O.Volkovos tarptautinė karjera prasidėjo 2011 metais Latvijoje ir tęsiasi bendradarbiaujant su tokiais operos teatrais kaip „La Scala“ (Milanas), „Metropolitan Opera“ (Niujorkas), „Bayerische Staatsoper“ (Miunchenas), „Teatro Colon“ (Buenos Airės), „Teatro di San Carlo“ (Neapolis), „Opera Giocosa“ (Savona), „Nacionalinis scenos menų centras“ (Pekinas), „Salzburger Landesheater“ (Zalcburgas), „Teatro Massimo“ (Palermas), Hamburgo valstybinė opera bei kitais. O.Volkova – daugelio tarptautinių prestižinių konkursų nugalėtoja – ne kartą apdovanota už klasikinės muzikos žanro vystymą ir populiarinimą. Pagal savo pačios sudarytą programą plokštelei gražiausias operų arijas Kaune dabar įrašinėjantis rusų sopranas E.Siurina dar studijuodama sulaukė pasiūlymo tapti Maskvos teatro „Novaja Opera“ soliste. Iki šiol ji yra dainavusi Londono Karališkoje operoje („Covent Garden“), Londono „Royal opera“, Italijos „La Scala“, Niujorko „Metropolitan Opera“ bei kituose garsiuose teatruose. Ji ne kartą pelnė pirmąsias vietas prestižiniuose konkursuose. Solistės sutuoktinio Ch.Castronovo talentu taip pat žavėjosi „Covent Garden“ lankytojai Londone (Jungtinė Karalystė), klausytojai Niujorke esančiuose „Metropolitan Opera“ operos rūmuose (JAV), Vienos (Austrija) ir Berlyno (Vokietija) valstybinėse operose, Paryžiaus „Opera Bastille“ bei daugelyje kitų, taip pat ir Zalcburgo (Austrija) bei Provanso Ekso (Prancūzija) klasikinės muzikos festivaliuose. Garsusis JAV tenoras per didžiausias koncertų sales taip pat keliauja kaip solo atlikėjas. Jis pasirodė Kinijoje, Japonijoje, Rusijoje, Danijoje, – koncertavo su geriausiais pasaulio orkestrais – Niujorko filharmonijos orkestru, Čikagos simfoniniu orkestru ir kitais. „Šiuo metu dirbame tikrai įtemptu grafiku, nuo daug ko tai priklauso, – ir nuo mūsų solistų užimtumo. Tad iššūkis visiems nemažas – turime įrašyti tris plokšteles, kurios vėliau, neabejoju, plačiai pasklis po pasaulį, džiugindamos puikiais kūriniais, talentingais atlikėjais bei gera įrašo kokybe klasikinės muzikos gerbėjus. Manau, reikėtų priminti, kad Kaune iki šiol įrašyta nemažai plokštelių. Jos parduodamos įvairių šalių operos teatruose, taip pat – internetu ar specializuotose parduotuvėse, jei kur tokių dar išliko. Prieš kelerius metus su Kauno miesto simfoninio orkestro geru bičiuliu šviesios atminties Dmitrijumi Chvorostovskiu bei kitais solistais įrašyta operos „Rigoleto“ plokštelė tapo pačia populiariausia tos operos plokštele. Be to, ji pelnė Kaunui ir tarptautinį pripažinimą, ir nors „Grammy“ nebuvo laimėtas, tačiau tai – jau antra nominacija. Patekom į geriausių pasaulio diskų penketuką, o tai – labai gražus pasiekimas“, – sekmadienį, per trumpą pertraukėlę atitrūkęs nuo įrašų, Eltai sakė Kauno miesto simfoninio orkestro vyriausiasis dirigentas C.Orbelianas.

 

ELTA ir lrytas.lt informacija

Rekomenduojame

Kauno miesto simfoninio orkestro

Bilietus galite įsigyti

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas.
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Internetu

Internetu bilietus galite įsigyti kakava.lt
Konkreti bilietų nuoroda pateikiama prie
kiekvieno renginio.