Kauno valstybinėje filharmonijoje visi priversti suktis kaip bitės ir vaikščioti ant pirštų galų. Čia vienu metu du garsūs pasaulio atlikėjai įrašė savo solines plokšteles.

Šiomis dienomis Kauno valstybinės filharmonijos darbuotojų darbas buvo sustyguotas minučių tikslumu: čia dirbo du pasaulinio lygio atlikėjai – tarptautinė operos solistė Asmik Grigorian ir tenoras Stephenas Costello.

Taip sutapo, kad abu atlikėjai savo solines plokšteles kartu su Kauno simfoniniu orkestru įrašė vienu metu. Kol vienas atlikėjas ilsino balso stygas, kitas traukė gražiausias arijas.

„Kai dainuoji operoje, užtrunka apie tris valandas ir tada turi dvi laisvas dienas atsigauti. Per įrašymo sesiją turi dainuoti apie tris valandas, tada turi tik kelias valandas atsigauti ir vėl turi grįžti į studiją. Man patinka patirtis, kurią čia įgyju, nes gali išbandyti ir save, kiek pats gali dainuoti, kaip balsas atlaiko spaudimą, bet tai tikrai varginantis procesas“, – mintimis pasidalijo Filadelfijos mieste esančios garsiausios „Academy of Vocal Arts“ (Vokalo meno akademijos) absolventas S.Costello.

Jis prasitarė, kad nors grafikas labai įtemptas, jau spėjo šiek tiek susipažinti ir su pačiu Kaunu, ir kitais Lietuvos miestais. Atlikėjui tai pirmas vizitas mūsų šalyje, jam paliko didelį įspūdį kraštovaizdis ir senieji miesto akcentai.

Solistui antrino ir Kauno simfoninio orkestro vadovas Algimantas Treikauskas. „Tai labai sunku fiziškai ir psichologiškai, bet toks mūsų darbas ir mes turime jį padaryti geriausiai, nes tai liks ilgam, pataisyti nebegalėsime. Reiklūs ir solistai patys sau, ir orkestrantai, ir dirigentas, nes turi būti pasiekta kokybė. Prieš tai buvusios plokštelės sulaukė labai didelio atgarsio pasaulyje, todėl ir šį kartą turi taip būti“, – sakė jis.

Įdomu tai, kad tiek A.Grigorian, tiek S.Costello Kauno filharmonijoje įrašė savo pirmuosius solinius įrašus. Iki tol atlikėjai yra dainavę kartu su kitais, o šį kartą jie vieni stojo priešais orkestrą ir pademonstravo balso galybę. Klasikinės muzikos mėgėjus turėtų nustebinti abi Kaune įrašytos plokštelės. Atlikėjai tikino, kad kol kas nežino, kam padovanos pirmąsias plokšteles.

„Tai bus pirmas įrašas ir, ko gero, dar labai ilgai toks bus. Todėl pats įrašas labai daug apie save pasako. Turint mano grafiką rasti laiko įrašams yra labai sudėtinga. Mes šį įrašą jau planavome gal septynerius metus, tad kitam įrašui, matyt, reikės dar tiek pat palaukti“, – per įgarsinimų pertrauką kalbėjo A.Grigorian.

„Aš jau seniai ieškojau progos įrašyti savo pirmąjį solinį albumą. Mano mokytojas pasiūlė įrašyti jį Kaune ir aš sutikau. Pamaniau, kodėl neįrašius bel canto arijų, nes aš jaunas ir galiu matyti, kaip stiprėja mano balsas. Dar spėsiu įrašyti kitokius kūrinius. Pirmasis solinis albumas tikrai jaudina, tačiau yra labai daug darbo“, – emocijomis pasidalijo S.Costello.

A.Treikauskas tikino, kad Kauno valstybinėje filharmonijoje bus įrašyti aukščiausios kokybės atlikėjų įrašai. Juos klasikinės muzikos gerbėjai galės įsigyti kompaktinėmis plokštelėmis bei internetu.

„Labai smagu, kad abiem atlikėjams tai pirmieji soliniai įrašai. Abu jauni, veržlūs ir žengiantys į didžiausias scenas. Stephenas dainuoja tik pačiuose didžiausiuose teatruose – Londono „Covent Garden“, Niujorko „Metropolitan Opera“, Milano „La Scala“ ir pan. Jau daugiau nėra kur dainuoti“, – sakė A.Treikauskas.

Pravėrus Kauno valstybinės filharmonijos duris, pasitinka užrašas: „Prašom tylos, vyksta įrašymai.“ Visi vaikšto ant pirštų galų, nes erdvę užlieja garsių atlikėjų balsai ir orkestro muzika. Pertraukų metu atlikėjai prisipažino, kad balso skambėjimas priklauso ir nuo aplinkos, bet Kaune jis skamba tikrai gerai.

„Mano balsas tam ir duotas, kad padaryčiau viską, jog jis neskambėtų taip pat. Kiekvienas mano pasirodymas turi būti kitoks. Jei visada skambėtų taip pat, manau, kad žmonės nebenorėtų ateiti dar kartą, tad kiekvieną kartą turi skambėti kitaip. Be to, viskas turi įtakos balsui – oras, nuotaika“, – kalbėjo A.Grigorian.

Mano balsas tam ir duotas, kad padaryčiau viską, jog jis neskambėtų taip pat. Kiekvienas mano pasirodymas turi būti kitoks.
„Manau, kad mano balsas skamba visur panašiai. Jo spalva ir skambesys išlieka tas pats, tačiau aplinka turi įtakos proceso lengvumui. Prieš čia atvykdamas, buvau Maskvoje. Ten buvo labai sausa, tad turėjau gerti daug vandens, vėsinti kambarį. Tuomet atrodė sunkiau dirbti. Čia oras fantastiškas, tad lengviau adaptuotis prie aplinkos“, – sakė S.Costello.

Kad Kaune įrašyti plokšteles – tinkama vieta, patvirtino ir vienas žinomiausių pasaulyje vokalo dėstytojų Billas Schumannas, pagelbėjęs S.Costello. Anot paklausiausio dainavimo mokytojo, tiek balsas, tiek orkestras kartu skamba labai gražiai.

„O jo balsas skamba nuostabiai! Tai tikras klasikinis balsas. Viskas klostosi puikiai, Stepheno užsidegimas yra labai didelis, jis dainuoja, grįžta, šiek tiek pailsi ir vėl susikoncentruoja. Tai labai sunku ir sudėtinga balsui, todėl jis labai tylus, kai nedainuoja. Aš čia tam, kad padėčiau palaikyti jo balsą laimingą, duodu patarimų, pastebiu klaidas, bet jam ir taip puikiai sekasi“, – kalbėjo B.Schumannas.

Dėl įtemptos darbo sesijos pagyrų sulaukė Kauno simfoninis orkestras. Pasaulinio garso atlikėjai tikino, kad dirbti su tokia komanda yra vienas malonumas.

„Tikrai lengva dirbti dirbti kartu. Jiems vis tiek keliami didesni reikalavimai nei man, nes jie daro du įrašus vienu metu. Savo albumui aš atliksiu vienuolika dalių, kita atlikėja, atrodo, aštuonias, bet jos nemažos, tai taip pat didelės dalys, tad yra labai daug muzikos, kurią jie turi tobulinti ir sugebėti greitai pakeisti grojamos muzikos stilių. Jie turi labai susikoncentruoti“, – pagyrų Kauno simfoniniam orkestrui negailėjo S.Costello.

„Malonu, kad čia įrašinėju, nes viskas sava, pažįstama. Labai stengiamės, kad viskas būtų puiku“, – apie partnerystę kalbėjo A.Grigorian.

Tokiai nuomonei pritarė ir Stepheno vokalo mokytojas B.Schumannas, sakydamas, kad dirbti su Kauno simfoniniu orkestru labai lengva: muzikantai greitai orientuojasi ir dirba tiksliai.

Kauno simfoninio orkestro vadovas A.Treikauskas tikino, kad visiems reikia džiaugtis, jog į Kauną atvyksta pasaulyje labai gerai žinomi atlikėjai, kartu įrašo kūrinius ir taip garsina miesto vardą, nes įrašai paplinta visame pasaulyje.

Rekomenduojame

Kauno miesto simfoninio orkestro

Bilietus galite įsigyti

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas.
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Internetu

Internetu bilietus galite įsigyti kakava.lt
Konkreti bilietų nuoroda pateikiama prie
kiekvieno renginio.