Eidamas 73-uosius metus mirė ilgametis Kauno miesto simfoninio orkestro krontrabosininkas Juozas Rumelaitis.

„Juozas visą savo gyvenimą paskyrė muzikai. Be galo mylėjo savo specialybę. Pasižymėjo kruopštumu, pareigingumu, prefesionalumu. Geriausias laisvalaikio praleidimo būdas Jam buvo grojimas. Mylėjo instrumentą, kuriuo grojo, puikiai jį išmanė. Labai liūdna netekti tokio muzikai atsidavusio atlikėjo“, – mintimis apie J. Rumelaitį dalinosi orkestro vadovas Algimantas Treikauskas.

Juozas Rumelaitis gimė 1947 m. sausio 12 d., mokėsi Kauno vidurinėje specialiojoje mokykloje, dėstytojo M. Vilnonio klasėje (1964 m.), vėliau – Vilniaus valstybinėje konservatorijoje (1964 – 1969 m.) dėstytojo doc. V. Sareikos klasėje. Aukštąjį išsilavinimą įgijo Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje (buvusi Lietuvos TSR valstybinė konservatorija). 1998 metais pradėjo dirbti Kauno kameriniame orkestre.

Juozas Rumelaitis buvo ne tik ilgametis Kauno kamerinio, o vėliau Kauno miesto simfoninio orkestro atlikėjas, tačiau kūrybinę veiklą plėtojo ir Kauno valstybiniame muzikiniame teatre. Taip pat dėstė Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje.

Juozas Rumelaitis per savo kontrabosininko karjerą daugybę kartų pasirodė ne tik kaip orkestro ar ansamblių atlikėjas, tačiau publiką džiugino ir soliniais pasirodymais Lietuvoje ir už jos ribų. Kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru atlikėjas yra keliavęs į Italiją, Austriją, Vokietiją, Šveicariją, Rusiją, Baltarusiją, Latviją, Estiją, Kroatiją, Norvegiją, ten grojo didžiausiose koncertų salėse.

Atlikėjas puoselėjo ne tik klasikinės akademinės muzikos repertuaro sklaidą, tačiau prisidėjo ir prie šiuolaikinių muzikinių projektų tokių kaip: amerikiečių pop operos „Carmen Cubana“, A. L. Webber roko operos „Jesus Christ Super Star“ bei kitų atlikimo didžiausiose šalies arenose.

Jis taip pat buvo Kauno apskrities profesinės sąjungos narys. Už nuopelnus Kauno miesto kultūros puoselėjimui bei miesto įvaizdžio stiprinimą Juozas Rumelaitis buvo apdovanotas Kauno miesto burmistro Jono Vileišio medaliu.

 

Kauno miesto simfoninio orkestro kolektyvas reiškia nuoširdžią užuojautą šeimai bei artimiesiems.

Rekomenduojame

Kauno miesto simfoninio orkestro

Bilietus galite įsigyti

Kauno valstybinės filharmonijos kasa

E. Ožeškienės g. 12, Kaunas.
Darbo laikas: II – VII 14 – 18 val.
8 (37) 20 04 78

Internetu

Internetu bilietus galite įsigyti kakava.lt
Konkreti bilietų nuoroda pateikiama prie
kiekvieno renginio.