Spaudoje : 

Merūnas ir Kauno simfoninis orkestras padovanojo kauniečiams žavų muzikos vakarą


elta ir respublika.lt inform

Kauno valstybinėje filharmonijoje penktadienio vakarą nuskambėjo solisto Merūno Vitulskio ir Kauno miesto simfoninio orkestro kompaktinės plokštelės pristatymo koncertas. Jame atliktos į plokštelę įrašytos gražiausios tenoro arijos iš Dž. Verdžio (G. Verdi), Dž. Donicečio (G. Donizetti), P. Čaikovskio, Dž. Pučinio (G. Puccini) bei kitų klasikų operų.

Nuostabus balsas, puikus orkestro skambesys, betarpiškas solisto ir Kauno miesto simfoniniam orkestrui dirigavusio dirigento Imanto Resnio (Latvija) bendravimas su publika, bisui pakartoti kūriniai - visa tai sukėlė nepakartojamų emocijų gausiai į koncertą susirinkusiems muzikos gerbėjams. Keliems iš jų burtų kelių atiteko po dovaną - plokštelę.

 

Savo ruožtu solistas M. Vitulskis koncerto pabaigoje asmeniškai padėkojo jo pasirodymą stebėjusiam pirmajam vokalo mokytojui Jonui Antanavičiui, pavadindamas jį "stipriausiu palaikytoju, patarėju, kuris netgi atstojo tėvą". Dėkojo ir savo šeimai, ypač tetai, auginusiai ir auklėjusiai Merūną.

 

Šiandien daugeliui iš įvairių televizijos laidų pažįstamas M. Vitulskis pakankamai vėlai pradėjo vokalo studijas savo gimtajame mieste Kaune. Jas tęsė Vilniuje, pas profesorių Virgilijų Noreiką. Įgijo operinio dainavimo bakalaurą ir šiuo metu siekia magistro laipsnio.

 

Kaip operos solistas 2007-aisiais jis debiutavo Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre. Netrukus jau dainavo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Už čia sukurtą Lenskio vaidmenį P. Čaikovskio operoje "Eugenijus Oneginas" tenoras buvo nominuotas "Auksiniam scenos kryžiui" ir apdovanotas "Operos švyturių" nominacijoje "Metų debiutas".

 

Talentingam jaunajam solistui jau atsivėrė ir užsienio šalių teatrų scenos. Prestižiniame Bilbao teatre (Ispanija) Merūnas paruošė vieną ryškiausių iš iki šiol jo sukurtų vaidmenų - Alfredo Dž. Verdžio operoje "Traviata". Sulaukęs puikių atsiliepimų, lietuvių solistas buvo pakviestas dirbti su žinomu Holivudo režisieriumi Robertu Domhelmu Austrijoje, kur vyko Sent Margaretės - vienas iš didžiausių pasaulyje operos festivalių. Čia M. Vitulskis atliko Rudolfo vaidmenį Dž. Pučinio operoje "Bohema". Vėliau "Stadttheater Klangenfurt" teatras solistą pakvietė vaidinti Madufą Dž.. Verdžio operoje "Ledi Makbet".

 

Šiuo metu M. Vitulskis ruošiasi operos spektaklių pastatymams Liuksemburge, taip pat Prancūzijoje bei Austrijoje. Jo kūrybinis kalendorius suplanuotas net trejus metus į priekį.

 

Įtemptu kūrybiniu grafiku pastaraisiais metais dirba ir Algimanto Treikausko vadovaujamas Kauno miesto simfoninis orkestras, išaugęs iš 1988 metais įkurto Kauno kamerinio orkestro. Koncertai Lietuvoje bei užsienyje, dalyvavimas prestižiniuose festivaliuose bei televizijos laidose, be to, šįmet orkestras su garsiais pasaulio solistais įrašė net šešias plokšteles. Dalies jų leidėja - viena Jungtinių Amerikos Valstijų leidybinė firma.

 

Pavasarį kartu su vienu iš žymiausių pasaulio baritonų Dmitrijumi Hvorostovskiu bei dirigentu Konstantinu Orbelianu (Constantini Orbelian), kuris, primena ELTA, nuo šio rudens yra Kauno simfoninio orkestro vyriausiasis dirigentas, A. Treikausko vadovaujamas muzikantų kolektyvas įrašė Dž. Rosinio (G. Rossini) operų arijų kompaktinę plokštelę ir surengė vienintelį Lietuvoje koncertą su išskirtiniu bel canto reperuaro tenoru Lorensu Braunliu (Lawrence Brownlee). Taip pat įrašė plokštelę su geriausiu bosu tituluojamu Ildaru Abdrazakovu.

 

Vasarą orkestras su "Metropolitan opera" solistais D. Hvorostovskiu, Barbara Frittoli, Stefanu Seku (Stefano Secco) ir Marku Karija (Marco Caria) Kaune įrašė į kompaktinę plokštelę Dž. Verdžio operą "Simon Boccanegra".

 

Šį kūrybinį sezoną, po M. Vitulskio plokštelės pristatymo, dar numatytas Kauno miesto simfoninio orkestro įrašytos lietuvių kompozitorių premjerinių kūrinių plokštelės pristatymas.

atgal