Spaudoje : 

"Bel Canto" žvaigždė Lawrence Brownlee pažėrė muzikos perlų.


Austė Radžiūnaitė
lrytas.lt

Meno mėgėjai net nesusivokė, kokio kalibro menininko koncerto penktadienį sulaukė Kaunas. Likus kelioms valandoms iki JAV tenoro Lawrence'o Brownlee koncerto su Kauno simfoniniu orkestru, Filharmonijoje dar buvo galima nusipirkti stulbinamai pigų (30-40 litų) bilietą į retą pasirodymą.


Mat 40 metų juodaodis L. Brownlee atliko mūsų scenose neskambėjusias Giacomo Rossini operų „Grafas Ory", „Semiramidė", „Zelmira", „Vagis per atsitiktinumą" bei kitas arijas. Nedaug yra tenorų, galinčių pasigirti ne tik gražaus tembro balsu, muzikalumu, bet ir tokia išpuoselėta vokalo technika kaip L. Brownlee.

Neveltui jis apdovanotas daugybe JAV operos prizų, dainavęs G.Rossini operose geriausiuose JAV ir Europos teatruose.

Solistas tik prieš savaitę debiutavo soline programa Niujorko „Carnegie Hall". Neseniai jį matėme G. Rossini operos „Armidė" transliacijoje iš „Metropolitan Opera" greta operos divos Rene Fleming. O šį penktadienį tenoras virtuoziškai dainavo G. Rossini su armėnų kilmės maestro Konstantino Orbeliano diriguojamu kauniečių kolektyvu Kauno filharmonijoje.

Kauno simfoninio orkestro vadovas Algimantas Treikauskas atskleidė, kad L. Brownlee atvyko į Kauną įrašinėti G. Rossini muzikos albumo JAV įrašų kompanijai „Delos Music".

„Po orkestro koncerto su Dmitrijumi Chvorostovskiu „Žalgirio" arenoje plačiai pasklido gandas apie aukštą Kauno kolektyvo lygį; užsienio prodiuseriai ėmė mums siūlyti solidžius projektus", - pasakojo A. Treikauskas.

Orkestro vadovas džiaugėsi, kad jau kitą mėnesį Kaune viešės vienas geriausių operos bosų Ildaras Abdrazakovas. Jis su kauniečiais tai pačiai JAV kompanijai įrašinės rusų operų arijas, o albumą pristatys per rusiškos operos premjerą „Metropolitan Opera" teatre.

„Vasarą Kaune sulauksime viso operos žvaigždyno - D. Chvorostovskio, I. Abdrazakovo, italų soprano Barbaros Frittoli bei tenoro Stefano Secco. Jie ne tik įrašinės operą, bet ir koncertuos. Be to, į šią kompaniją pakviesime lietuvių solistų, - dėstė artimiausius planus A. Treikauskas. - Vėliau orkestro laukia koncertai Europoje su Elina Garanča ir Erwinu Schrottu".

Anot A. Treikausko, visų kontraktų priežastis - aukštas Kauno orkestro lygis. „Daug metų to siekiau. Jokios mafijos čia nėra", - juokavo į muzikos elitą įsiskverbęs kauniečių orkestro strategas.

atgal