Repertuaras: 

2017-05-03 / ORKESTRO SEZONO PABAIGOS ŠVENTINIS GALA KONCERTAS SU "METROPOLITAN OPERA" SOLISTAIS


ORKESTRO SEZONO PABAIGOS ŠVENTINIS GALA KONCERTAS SU

Gegužės 3 d., trečiadienį, 18 val.
Kauno valstybinėje filharmonijoje

ORKESTRO SEZONO PABAIGOS ŠVENTINIS GALA KONCERTAS SU "METROPOLITAN OPERA" SOLISTAIS


Kauno miesto simfoninis orkestras
Vyr. dirigentas Constantine Orbelian
Vadovas Algimantas Treikauskas

 

 

Kauno miesto simfoninio orkestro 12-ojo sezono pabaigos koncertas tikrai nenuvils net išrankiausią klasikinės muzikos skonį turinčių klausytojų.

Dar praėjusių metų pabaigoje Kaune viešėdamas visame pasaulyje žinomas JAV tenoras Johnas Osbornas negalėjo pasakyti, ar dėl perpildyto pasirodymų grafiko pavyks surengti pirmąjį koncertą Lietuvoje. Tada apie tai jis kalbėjo labai nedrąsiai: „Iš pradžių, dar prieš mano atvykimą į Lietuvą, buvo planų surengti Kaune ir koncertą. Paskui įsitikinom, kad to padaryti negalėsime kaip tik dėl mano užimtumo. Bet dabar su Kauno orkestro vadovu A. Treikausku dėliojam tolesnius bendradarbiavimo planus ir žadam turėti dar ne vieną projektą."
Taigi, šiandien su didžiuliu džiaugsmu KMSO visus kviečia į sezono pabaigos koncertą, kuriame pirmą kartą pasirodys šis įspūdingo balso savininkas. Orkestro ir tenoro draugystė prasidėjo visai neseniai. 2016 m. rudenį Johną Osborną kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru ir vyriausiuoju dirigentu Constantine Orbelianu įrašė kompaktinę plokštelę, kurioje skamba žinomiausios Gaetano Donizetti, Gioachino Rossini, Hectoro Berliozo bei Giuseppe Verdi operų arijos.
Visame pasaulyje pripažintas tenoras Johnas Osbornas yra nuolatinis „Metropolitan Opera" teatro solistas. Į šį teatrą buvo pakviestas 1994 m. kaip jaunųjų menininkų programos dalyvis, ir jam pasiūlyta toliau tęsti vokalo studijas. O jau po dvejų metų jaunasis solistas tapo Prancūzijoje vykusio Placido Domingo operos balsų konkurso 1-osios vietos laimėtoju. Muzikinė patirtis bei svarbūs įvertinimai lėmė ryškų operos solisto J. Osborno tarptautinės karjeros startą.
Į Lietuvą kartu su tenoru atvyks ir jo žmona, taip pat „Metropolitan Opera" teatro solistė, su visame pasaulyje žinomais orkestrais didžiausiose koncertų salėse pasirodanti Lynette Tapia (sopranas). Ne kartą ji buvo įvertinta aukščiausiais apdovanojimais įvairiuose konkursuose ir festivaliuose. Lynette Tapia ir Johnas Osbornas turi parengę ne vieną koncertinę programą, kurias pristato klausytojams įvairiose pasaulio šalyse. Vieną iš jų išgirs ir Lietuvos klasikinės muzikos mylėtojai! Koncerto programoje skambės gražiausios ir žinomiausios arijos bei duetai iš G. Donizetti ir Ch. Gounod operų.

 

 
Skambės
G. Donizetti - Adinos ir Nemorino duetas iš operos "Meilės eliksyras", Nemorino arija iš operos "Meilės eliksyras", Lindos arija iš operos "Linda di Šamuni", Liučijos ir Edgardo duetas iš operos "Liučija di Lamermur", Tonio arija iš operos "Pulko duktė", Marijos arija iš operos "Pulko duktė"; CH. Gounod - Džiuljetos arija iš operos "Romeo ir Džiuljeta", Romeo arija iš operos "Romeo ir Džiuljeta", Romeo ir Džiuljetos duetas iš operos "Romeo ir Džiuljeta"
 
Solistai
LYNETTE TAPIA (sopranas, JAV), JOHN OSBORN (tenoras, JAV)
 
Dirigentas
FRANCO GIACOSA (Italija)
 
Vieta
KAUNO VALSTYBINĖ FILHARMONIJA
 
atgal