Repertuaras: 

2018-03-16 / ORKESTRO PREMJEROS


ORKESTRO PREMJEROS

Kovo 16 d., penktadienį, 18 val.
Kauno valstybinėje filharmonijoje

ORKESTRO PREMJEROS

 

Kauno miesto simfoninis orkestras

Vyr. dirigentas Constantine Orbelian
Vadovas Algimantas TreikauskasKauno miesto simfoninis orkestras diriguojamas Jono Janulevičiaus pirmą kartą grieš žymiausią prancūzų kompozitoriaus Hectoro Berliozo 1830 m. sukurtą kūrinį – „Fantastinę simfoniją“, kurį sukurti įkvėpė Thomo de Quinco autobiografinis romanas „Anglų opiumo vartotojo išpažintis“.

„Fantastinė simfonija“ neretai vadinama prancūzų muzikos romantizmo manifestu. Būtent joje pažangūs Paryžiaus menininkai įžvelgė naujos muzikinės mokyklos pradžią. Novatoriška buvo ne tik simfonijos muzikinė kalba. Ypač neįprasta buvo tai, kad kūrinio partitūra turėjo savotišką „priedą“ – išsamią, filmo scenarijų primenančią literatūrinę programą, pavadintą „Epizodu iš artisto gyvenimo“. Ši programa − autobiografinė, ji atskleidžia temperamentingojo muziko ir airių aktorės H. Smitson meilės istoriją. Simfonijo novatoriškumas taip pat pasižymėjo monotematizmu – visą ciklą vienija mylimosios tema. Kūrinyje atsiranda ir orkestruotės naujovės – anglų ragas, arfos, mažasis ir mažasis ir bosinis klarnetai, fagotas. Pabrėžiant tai, kad simfoniją sudaryta iš penkių dalių, jos visos turi atskirus pavadinimus: pirmoji – „Vizijos ir aistros“, antroji – „Balius“, trečioji – „Scena laukuose“, ketvirtoji – „Ėjimas į kartuves“ ir paskurinioji – „Raganų šabas“.

„Fantastinėje simfonijoje“ susipina tikrovė ir fantastiniai vaizdai. Kompozitorius sukuria pasakojimą apie jauną muzikantą, kuris, apimtas sielvarto dėl beviltiškos meilės, mėgina nusinuodyti, tačiau tik nugrimzta į slėpiningų vizijų pasaulį. Išgyventus jausmus, emocijas ir prisiminimus H. Berliozas paverčia muzikiniais vaizdais ir fantazijomis.

 

 
Skambės
H. Berlioz – „Fantastinė simfonija“, Ch. Gounod – Operos „Faustas“ uvertiūra, C. Saint Saens – Dalilos arija iš op. „Samsonas ir Dalila“, J. Massenet – Šarlotės arija iš op. „Verteris“, G. Bizet - „Segidilija“ iš op. „Karmen“, J. Massenet – Meditacija iš op. „Thais“, A. Thomas - Mignon rečitatyvas ir romansas iš op. „Mignon“, J. Massenet – Salomėjos arija iš op. „Herodiade“
 
Solistai
EGLĖ ŠIDLAUSKAITĖ (mecosopranas)
 
Dirigentas
JONAS JANULEVIČIUS
 
Vieta
KAUNO VALSTYBINĖ FILHARMONIJA
 
atgal