Repertuaras: 

2017-09-29 / ORKESTRO KONCERTINIO SEZONO ATIDARYMO KONCERTAS "MEILĖS TANGO"


ORKESTRO KONCERTINIO SEZONO ATIDARYMO KONCERTAS

Rugsėjo 29 d., penktadienį, 18 val.
Kauno valstybinėje filharmonijoje


ORKESTRO KONCERTINIO SEZONO ATIDARYMO KONCERTAS "MEILĖS TANGO"

 

SKIRTAS TARPTAUTINEI MUZIKOS DIENAI


Kauno miesto simfoninis orkestras
Vyr. dirigentas Constantine Orbelian
Vadovas Algimantas Treikauskas

 


 

Daugelis meno kolektyvų vasaros metu mėgaujasi atostogomis ir kuria planus ateinantiems sezonams. Tačiau po sėkmingai pabaigto dvyliktojo koncertinio sezono Kauno miesto simfoninis orkestras neskubėjo paslėpti savo instrumentų, o ėmė ruoštis ilgai bei įtemptai įrašų sesijai, kuri vyko liepos mėnesį. Net dvi savaites Kaune buvo įrašinėjama vieno žymiausių bel canto operų kūrėjo Vincenzo Bellini opera "I Puritani" ("The Puritans"). Įgyvendinęs šį leidybinį projektą ir truputį pailsėjęs kolektyvas ėmė ruoštis kasmetinėms koncertinėms gastrolėms jau gerai pažįstamoje Norvegijoje. KMSO jau ketvirtą kartą dalyvavo tarptautiniame klasikinės muzikos festivalyje "Fjord Cadenza", kaip pagrindinis kviestinis orkestras. 
O dabar kolektyvas kviečia į XIII - ojo orkestro koncertinio sezono atidarymo koncertą "Meilės Tango", tai ir Tarptautinei muzikos dienai skirtas koncertas. Sakoma, kad Tango šokiui reikalingas artumas. Tai emocijų šokis. Muzikoje tai taip pat labai svarbu. Kiekvienas iš mūsų turime kūrinių, kurie mums yra labai svarbūs, kurie primena svarbius žmones ar įvykius, jie sukelia mumyse įvairiausius jausmus, išgyvenimus, emocijas. Šio koncerto solistas bei orkestras diriguojami Vilmanto Kaliūno klausytojams dovanos jausmingą muzikį vakarą. 
Kauno miesto simfoninis orkestras džiaugiasi, kad praėjusiais metais užsimezgusi kolektyvo ir jaunojo akordeonisto Aydar Gaynullin draugystė tęsiasi ir ateityje žada daug įvairių projektų. Todėl ir šis Tarptautinei muzikos dienai skirtas koncertas yra bendra Kauno kolektyvo ir solisto muzikinė dovana klausytojams.
Koncerto solistas Aydar Gaynullin - daugybę tarptautinių apdovanojimų pelnęs, visame pasaulyje pripažintas akordeono meistras, dainininkas ir kompozitorius, kino istorikas, išsiskiriantis unikaliu atlikimo stiliumi, savo talento dėka sulaukiantis didžiulo klausytojų dėmesio. A. Gaynullin koncertuoja žymiausiose pasaulio salėse, kuriose solistas pasirodo kartu su garsiausiais simfoniniais orkestrais. Akordeonistas sulaukia didelio pripažinimo bei įvertinimo ne tik iš muzikos specialistų, tačiau ir iš garbingų daugelio šalių vadovų bei svarbių asmenų visame pasaulyje. 
Ilgametis KMSO bičiulis Vilmasntas Kaliūnas jau gerai pažįstamas šio kolektyvo gerbėjams. Jis ne kartą dirigavo šiam orkestrui taip pat įgyvendino keletą bendrų projektų. 
Koncerto dirigentas būdamas vos ketverių metų amžiaus paskatintas savo tėčio pirmą kartą pradėjo groti fortepijonu. O jau būdamas vienuolikos M. K. Čiurlionio menų mokykloje pradėjo mokytis groti obojumi. Kiek vėliau Vilmantas buvo pastebėtas obojininko iš Vokietijos. Taip jis išvyko į Vokietijos miestą Sarbriukeną ir tęsė studijas Muzikos konservatorijoje. Svarbu paminėti tai, kad dirigavimas V. Kaliūnui visada buvo labai svarbi sritis nepaisant to, kad ilgus metus studijavo obojininko specialybę. Po keletą metų trukusios obojininko patirties jis nusprendė studijuoti dirigavimą. Ne kartą dalyvavo meistriškumo kursuose. Kaip kviestinis dirigentas Vilmantas Kaliūnas pasirodė su Tiuringijos filharmonijos, Jėnos filharmonijos, Lietuvos kameriniu, Pazardžiko simfoniniu, Kauno miesto simfoniniu orkestrais. 
Vilmantas Kaliūnas diriguoja ne tik profesionaliems orkestrams, tačiau daug laiko skiria ir darbui su jaunaisiais solistais bei orkestrantais iš viso pasaulio įvairiuose tarptautiniuose konkursuose ir festivaliuose.
Taigi, Kauno miesto simfoninis orkestras kviečia Jus visus "pašokti" jausmingą ir emocionalų "Meilės Tango". 

 

 
Skambės
A. Konstantinovich Glazunov, A. Dvořák, A. Piazzolla, M. Ravel, V. Monti, A. Khachaturian, J. Brahms, A. Gaynullin kūriniai
 
Solistai
AYDAR GAYNULLIN (akordeonas, Vokietija)
 
Dirigentas
VILMANTAS KALIŪNAS (Lietuva – Vokietija)
 
Vieta
KAUNO VALSTYBINĖ FILHARMONIJA
 
atgal