Repertuaras: 

2018-02-16 / KONCERTINĖ PROGRAMA „ATGIMSTANTI ŠIMTMEČIO MUZIKA“


KONCERTINĖ PROGRAMA „ATGIMSTANTI ŠIMTMEČIO MUZIKA“

Vasario 16 d., penktadienį, 17 val.
Kauno valstybinėje filharmonijoje

LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO ŠIMTMETIS

 

KONCERTINĖ PROGRAMA „ATGIMSTANTI ŠIMTMEČIO MUZIKA“


Kauno miesto simfoninis orkestras
Vyr. dirigentas Constantine Orbelian
Vadovas Algimantas TreikauskasMuzika – neatskiriama kiekvienos tautos kultūros ir istorijos dalis, jos išskirtinis identitetas. Joje slypi mūsų tradicijos, tikėjimas, kultūra, kalba. Muzika ne tik tenkina žmogaus estetinius poreikius, ji turi nepaprastai didelę reikšmę ir jo auklėjimui, estetinių pažiūrų, jausmų, meninio skonio ugdymui, dvasiniam turtinimui, asmenybės formavimuisi.

Muzikos pagalba ugdant asmenybę nepaisant to, ar tai yra mažas vaikas, ar suaugęs žmogus, vienas iš pagrindinių tiklsų yra tautiškumas. Pasitelkiant šią meno rūšį mes skatiname tautinę savimonę, patriotizmą, pilietiškumą. Atsižvelgdamas į tai Kauno miesto simfoninis orkestras ir projekto kūrybinė komanda nutarė pristatyti koncertinę programą „Atgimstanti šimtmečio muzika“.

KMSO siekia įtvirtinti Vasario 16-ąją  kaip svarbiausią Šimtmečio datą ir užtikrinti, kad Lietuvos žmonės įsitrauktų į jos šventimą. Taip stiprinant lietuvių tautinę dvasią ir tautinę savimonę. Todėl koncerto metu istorikas Aivaras Lileika skaitys pranešimą apie mūsų šalies Nepriklausomybę.

Koncertinė programa „Atgimstanti šmtmečio muzika“ išsiskiria savo inovatoriškumu, modernumu ir tautine dvasia.

Šis renginys tarsi muzikinis tiltas tarp mūsų muzikinės istorijos praeities ir dabarties, nes ji pasižymi savo neišblėstančia kultūrine ir tradicine verte, kuri aktuali ir gyva visais laikmečiais.

 
Skambės
B. Dvarionas – Koncertas smuikui ir orkestrui h-moll, Rimantas Giedraitis, Grupė „Broliai Bazarai“, Andrius „Phun Thomas“ Laucevičius – Elektro-simfoninė siuita „Vardan Tos“
 
Solistai
KOSTAS TUMOSA (smuikas), MOTIEJUS BAZARAS (klavišiniai), MYKOLAS BAZARAS (bosinė gitara), BENEDIKTAS BAZARAS (mušamieji), ANDRIUS „PHUN THOMAS“ LAUCEVIČIUS (elektronika)
 
Dirigentas
VILMANTAS KALIŪNAS (Lietuva – Vokietija)
 
Vieta
KAUNO VALSTYBINĖ FILHARMONIJA
 
atgal