Naujienos: 

2017-02-08 / Vienoje scenoje kartu gabiausi Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokiniai ir Kauno meisto simfoninis orkestras


Vienoje scenoje kartu gabiausi Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokiniai ir Kauno meisto simfoninis orkestras

Keletą dienų pailsėjęs orkestras vėl ruošia naują koncertinę programą. Kauno meisto simfoninis orkestras kiekvieną penktadienį kviečia klausytojus pasinerti į klasikinės muzikos garsų pasaulį. Dažnai scenoje orkestras pasirodo su muziką besimokančiais bei studijuojančiais moksleiviais ir studentais. Šie koncertai skirtas pristatyti jaunuosius talentus ir būsimus profesionalius atlikėjus. Jau tradiciniais tapo Kauno miesto simfoninio orkestro rengiami koncertai kartu su laureatais tapusiais moksleiviais iš Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos. Vasario 10 d., penktadienį, 18 val., KMSO  pristato koncertą su jaunaisiais muzikantais.  

Kiekvienais metais Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija organizuoja atranką, kurios metu atrenkami gabiausi, talentingiausi bei geriausiai pasiruošę mokiniai iš visų dėstomų specialybių. Rengiamame koncerte klausytojai turės puikią progą išgirsti jaunuosius atlikėjus – Simoną Miknių (fortepijonas), Dominyką Norbontaitę (fortepijonas), Tadą Girčių (obojus), Aureliją Poškaitę (fleita), Rapolą Bartulį (klarnetas), Barborą Laukaitytę (smuikas), Mariją Raisanen (smuikas), Laurą Norbontaitę (smuikas. Kauno miesto simfoniniam orkestrui ir solistams diriguos ypatingas svečias – dirigentas Vidmantas Kaliūnas.

Vokietijos radijo Saarbriukeno filharmonijos orkestro solo obojininkas Vilmantas Kaliūnas, vieną dieną rankose laikantis obojų, o kitą - batutą, teigiama asmenine charizma ir intriguojamais, išraiškingais, daugiaplaniais pasirodymais dirigento amplua, vis labiau didina savo talento gerbėjų būrį. Muzikantai, kuriems teko su juo groti, aukštai vertina šio dirigento skleidžiamą energetiką, jo tobulą repeticijų organizavimą ir dirigavimo techniką. 

 Jau studijų metais Vilmantas Kaliūnas buvo pakviestas užimti solo obojininko etatą SWR Kaiserslauterno radijo orkestre. Jis sukaupė gausų orkestro kūrinių nuo baroko iki moderniosios muzikos repertuarą. V. Kaliūnas dirigavo Berliner Sinfonietta, Saarbriukeno Collegium Instrumentale, Bulgarijos Pazardjik Symphony Orchestra bei Saaro krašto jaunimo simfoniniam orkestrui. Solistų, su kuriais koncertavo šis dirigentas, sąrašui priklauso daug garsių didžiuosiuose Vokietijos operos teatruose dirbančių solistų ir ARD konkursų jaunųjų laureatų, iš kurių paminėtini Tanja Becker-Bender, Jonė Kaliūnaitė-Fassbender ir Guilhaume'as Santana. Nuo 2010 metų Vilmantas Kaliūnas yra Saarlouiso apskrities simfoninio orkestro meno vadovas. Jam vadovaujant, šis orkestras išgarsėjo kaip jaunųjų solistų karjeros tramplynas. Naujametinis orkestro koncertas, į kurį kasmet išperkami visi bilietai, yra didelis įvykis Saarlouise.

Koncerto programoje – E. Grieg, W. A. Mozart, V. Bellini, P. de Sarasate, C. Saint-Saens, J. Suk kūriniai.

atgal