Naujienos: 

2013-01-22 / Santūrus suomiai Kauno simfoninio ir D. Chvorostovskio koncertą įvertino pietietiškais aplodismentais


Santūrus suomiai Kauno simfoninio ir D. Chvorostovskio koncertą įvertino pietietiškais aplodismentais

Sausio 19 d., šeštadienį Kauno miesto simfoninis orkestras į savo biografiją įrašė itin svarbų įvykį. Dar nespėjus išblėsti įspūdžiams po sėkmingo ir didelio atgarsio sulaukusio debiuto su pasaulinio garso baritonu Dmitrijumi Chvorosotovskiu ir dirigentu Konstantinu Orbelianu Žalgirio arenoje rudenį, orkestras su žymiais menininkais pasirodė pilnutėlėje Suomijos koncertų salėje "Finlandia", talpinančioje tūkstantį septynis šimtus klausytojų. Santūri suomijos publika gausiais plojimais atsistojus palydėdavo ne tik solisto pasirodymą, bet ir orkestrinius kūrinius.

 


Programoje skambėjo G. Verdi, V. Belini, R. Vagnerio, G. Bizet, A. Rubinšteino operų arijos ir kūriniai orkestrui, Neapolietiškos dainos ir romansai. 

„Aš tikrai žinojau kur kolektyvas vyksta, kad tai bus išskirtinis koncertas ne tik orkestrui, bet ir Helsinkiui. Koncerte dalyvavo nemažai žymių vadybininkų iš įvairių šalių, po pasirodymo jie sutartinai dėkojo už nuostabų kolektyvą, neklausinėdami kur yra Kaunas, nes žinojo, kad miestas Lietuvoje. Gavome daug pasiūlymų, kuriuos Kauno publikai pristatysime dar šiais metais. Norėčiau pasidžiaugti artistų požiūriu - gastroles lydėjo susikaupimas, vienybė, atsakomybė, tai sąlygojo puikų rezultatą." Sakė Kauno miesto simfoninio orkestro vadovas Algimantas Treikauskas.
Bendradarbiavimas su garsiu armenų kilmės batutos meistru K. Orbelianu nenutruks ir toliau. Balandžio pradžioje Lietuvoje viešės pasaulinio garso tenoras Lawrence Brownlee (JAV), kuris su orkestru įrašys retai atliekamų G. Rossini operų arijų ir uvertiūrų kompaktinę plokštelę, o balandžio 5 d. surengs vienintelį ir išskirtinį koncertą Kauno valstybinėje filharmonijoje. 
---
Koncerto Helsinkyje išvakarėse dirigentas Konstantinas Orbelianas neabejojo kolektyvo pasirengimu.

 

Kaip Jūs atsidūrėte Kaune?

Mane atvedė Dmitrijus Chvorostovskis (juokiasi)

Orkestro ir Jūsų bendradarbiavimas tęstinis. Koncertavote Kaune rugsėjį, dabar vykstate į Helsinkį.

Mus pastebėjo prodiuseriai iš Suomijos bei pasiūlė rengti koncertus Helsinkyje. Buvo planuojami keli koncertai šioje šalyje, dėja, dėl didelio Dmitrijaus užimtumo liko vienas. Netrukus mes su D. Chvorostovskiu turėsime didelius koncertus Sankt Peterburge ir Maskvoje, kartu jo bičiuliais, operos žvaigždėmis iš Metropoliteno operos. Tai bus jo 50-mečio turas.

Kaip Jūs vertinate Kauno miesto simfoninį orkestrą? Jūs dirbote su geriausiais šio žanro atstovais.

 

Tai puikus kolektyvas. Man patinka orkestrantų rimtas požiūris į darbą, mes gerai susikalbame, su jais 
dirbti lengva. Todėl aš dėl nieko nesibaiminu vykdamas į gastroles, kadangi tai aukšto lygio orkestras.

 

 


Kas lemia sėkmę stojus prie naujo orkestro dirigento pulto, kurio nepažįstate?

 

Profesionalumas ir geranoriškumas priimant naują kolektyvo narį. Aš tikriausia nesutikau negatyviai nusiteikusio orkestro - programa įdomi, sudėtinga, juolabiau, kad šiuo atvėju solistas - vienas geriausių pasaulio dainininkų, jis toks vienas ir nekeliantis jokių abejonių, tai kolektyvai įvertina. Man svarbu, kad orkestrantai jaustųsi laisvai, muzikuotų, „išdainuotų" savo solo partijas. Didžiausia siekiamybė, kad orkestras ne akomponuotų, o dalyvautų dialoge su solistu. Tai mums gaunasi. Muzikantai turi mėgautis savo profesija.

Kokie įspūdžiai iš Kauno, Jūs nebe pirmą kartą.

Rudenį mus pasitiko nuostabus auksinis ruduo, dabar peizažas, žinoma, kitoks, bet man patinka čia, Kaunas - puikus, geranoriškas miestelis, skanus maistas.

Kaip prasidėjo Jūsų bendradarbiavimas su Dmitrijumi Chvorosotovskiu?

Tai prasidėjo prieš tryliką metų. Kaip dažniausia nutinka - atsitiktinai. 1988 m. Irina Archipova į Niujorką atvežė grupę jaunų ir talentingų atlikėjų, po metų jis gavo prestižinę premiją. Taigi apie solistą aš žinojau, kelis kartus mačiau jo pasirodymus Metropoliteno operoje, bet niekaip nesisekė išgirsti jo koncertų, jis persikėlė į Londoną, o aš išvykau į Rusiją. Tik 2000 metais Niujorko Linkolno centre vyko grandiozinis koncertas kartu su JAV dainininke Rene Fleming, aš specialiai atskridau į šį koncertą ir užkulisuose mes susipažinom, vėliau sekė Neapolietiškų dainų ir Rusiškų romansų įrašai, daugybė koncertų.

Jūs turite armeniško ir rusiško kraujo, daug keliaujate ir koncertuojate skirtinguose kontinentuose. Kaip Jūs save indentifikuojate pats?

Aš amerikietis (juokiasi). Teisybė, mano tėvas - Rusas, mama - armėnė, aš pats gimiau JAV, todėl pagal savo pasaulėžiūra aš save laikau amerikiečiu.

atgal