Naujienos: 

2017-03-06 / Popietė visai šeimai: Keith Amos muzikinė pasaka "Alavinis kareivėlis"


Popietė visai šeimai: Keith Amos muzikinė pasaka


Britų kompozitoriaus Keith Amos muzika H. Ch. Anderseno pasakai "Alavinis kareivėlis"  – vienas žymiausių jo darbų. Sėkme koncertuose visai šeimai Europoje jis nenusileidžia žymiajam S. Prokofjevo kūriniui "Petia ir Vilkas". Pirmoji premjera skaitovui ir fortepijonui įvyko 1993 m. Danijos ambasadoje Londone, ją atliko žinomas britų aktorius Richardas Baker ir pianistė Nicola Meecham. Pirmą kartą versiją orkestrui atliko BBC filharmonijos orkestras. Šį koncertą ne kartą transliavo Didžiosios Britanijos televizijos. "Alavinis kareivėlis" atgimusioje muzikinėje Keith Amos pasakoje užkariavo ne vienos koncertų salės klausytojus visame pasaulyje.

Kauno miesto simfoninis orkestras iki šiol pristatęs tokius klasikinius kūrinius vaikams ir jaunimui kaip: S. Prokofjevo simfoninė pasaka "Petia ir Vilkas", C. Saint-Sanso "Žvėrių karnavalas", 2017 m. kartu su partneriais iš Danijos orkestras parengs ir pristatys britų ompozitoriaus Keith Amos muzikinę pasaką "Alavinis kareivėlis" H. C. Anderseno pasakos motyvais. Kūrinys skambės edukacinių popiečių Kauno moksleiviams ir koncertų "visai šeimai" metu, kurios 9 d. (ketvirtadienį) ir 10 d. (penktadienį) Kauno valstybinės filharmonijos Didžiojoje salėje bus rengiamos net du kartus per dieną – 13 val. ir 14:30 val. O 12 d. (sekmadienį) visas šeimas orkestras pakvies pasinerti į garsų ir vaizdų pasaulį bei turiningai praleisti popietę.

Suvokdamas vaikų edukacijos svarbą bei jos puoselėjimą, šiuo projektu orkestras ieško naujų veiklos formų, kuriomis ir toliau prisidėtų prie vaikų ugdymo, jų muzikinio skonio formavimo. KMSO antrą kartą rengdamas projektą identifikuoja ir atsižvelgia į šių dienų vieną iš svarbiausių problemų – menką vaikų domėjimasi literatūra bei jos kūriniais. Taip pat, šiuo projektu įgyvendina keletą projekto "Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022" tikslų: kultūros projektų vaikams prieinamumo didinimas ir plėtra, įvairių miesto bendruomenių, mokyklų, mažesnes galimybes turinčių vaikų, mikrorajonų gyventojų, įtraukimas į kultūros kūrimą ir renginius.

Projektu edukacinių koncertų ciklas "Alavinis kareivėlis", Kauno miesto simfoninis orkestras taip pat įgyvendina ir vieną svarbiausių savo veiklos prioritetų – edukaciją.

Nepaisant to, kad orkestras organizuoja profesionalaus scenos meno (koncertų, festivalių, konkursų, kitų literatūros, meno programų) kūrimą ir viešą atlikimą, jis taip pat skiria didelį dėmesį tarpdisciplininio meno projektų organizavimui. Todėl šiame projekte svarbus ne tik muzikinis aspektas. Koncertus iliustruos video projekcijos, jose rodomus piešinius sukūrė dailininkė iš Danijos Tina Filsoe. Tekstus skaitys Kauno nacionalinio dramos teatro aktorius Saulius Čiučelis. Orkestrui diriguos dirigentė iš Danijos – Esther Bobrova Lange.

Edukacinių koncertų ciklą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

Kas: Edukacinis koncertų ciklas visai šeimai: Keith Amos muzikinė pasaka "Alavinis kareivėlis" H. C. Anderseno pasakos motyvais


Kada: Kovo 9 d. ir 10 d., 13:00 val ir 14:30 val. Kovo 12 d. 14:00 val.


Kur:
Kauno valstybinės filharmonijos Didžiojoje salėje
atgal