Naujienos: 

2010-04-21 / Patirties ir jaunystės dermė koncerte "Jaunasis pavasaris"


Patirties ir jaunystės dermė koncerte

Balandžio 23 d. 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje vyks miesto simfoninio orkestro koncertas „Jaunasis pavasaris“.

Kolektyvo svečiai – jau gerai žinomi jaunosios kartos solistai Vilhelma Mončytė (sopranas) ir  Merūnas Vitulskis (tenoras).


Šįsyk prie Kauno miesto simfoninio orkestro pulto stos vienas labiausiai patyrusių Lietuvos dirigentų Juozas Domarkas. Pasak KMSO vadovo Algimanto Treikausko, darbas su tokiu profesionalu kaip J.Domarkas -  meistriškumo pamoka visam orkestrui.


Pirmojoje pavasariško koncerto dalyje daug dėmesio skirta P.Čaikovskio muzikai. Skambės instrumentiniai ir vokaliniai kūriniai iš operų „Pikų dama“ ir „Eugenijus Oneginas“ taip pat M.Glinkos ir A.Chačiaturiano valsai. Antrąją koncerto dalį pradės W.A. Mozarto operos „Figaro vedybos“ uvertiūra, išgirsime G.F.Hendelio, G.Bizet, J.Massenet ir G.Verdi kūrinius.


„Dainininko, menininko kūrybiniame gyvenime gražiausia, brangiausia ir vertingiausia yra tai, ko mes niekad negalime išreikšti žodžiais – būtent muzika, norėtųsi, kad bent dalelę to, ką iš savo vidinių išgyvenimų kompozitoriai sudeda į savo kūrinius, klausytojai parsineštų su savimi namo“, – mintimis apie koncertą dalijosi V.Mončytė.


V.Mončytė baigė LMTA  (doc. Jolantos Čiurilaitės ir prof. Reginos Maciūtės klasė). 2006 m. tapo laureate Tarptautiniame konkurse „XXI Sentury Art“ Kijeve – Vorzelyje (Ukraina). 2004-2006 stažavosi LNOBT. Dalyvauja įvairiuose festivaliuose, rengia rečitalius, sėkmingai gastroliuoja užsienio šalyse ne tik su LNOBT, bet ir kaip kviestinė solistė --Vokietijoje, Latvijoje, Estijoje, Italijoje, Suomijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Rusijoje ir kt.


M.Vitulskis – išskirtinio tembro savininkas. Per pastaruosius penkerius metus M.Vitulskiui teko dainuoti diriguojant žymiems užsienio ir Lietuvos dirigentams, solistas koncertavo su teatro „La Scalla“, Baltarusijos nacionaliniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Kauno simfoniniu ir kitais orkestrais. M.Vitulskis - I vietos laimėtojas tarptautiniame dainų festivalyje „Canzoni dal Mondo“ (Pasaulio dainos) Pompėjoje (Italija) taip pat LMTA garbės daktaro Stasio Baro konkurso pirmosios premijos laureatas. 2009 m. metų lapkričio mėn. XIX-ajame vokalistų ir instrumentalistų konkurse „Societa Umanitaria“ Milane (Italija), kuriame pirmą kartą dalyvauti galėjo ir užsieniečiai, M. Vitulskis pateko į pirmąjį penketuką.

atgal