Naujienos: 

2013-12-11 / Orkestras pasitinka kompaktinę plokštelę su Merūnu Vitulskiu


Orkestras pasitinka kompaktinę plokštelę su Merūnu Vitulskiu

Gruodžio 13 d., penktadienį, 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje, Kauno miesto simfoninis orkestras pristatys kartus su operos solistu Merūnu Vitulskiu įrašytą kompaktinę plokštelę. Išskirtinio koncerto metu skambės gražiausios G. Donizetti, G. Verdi, R. Leoncavallo, G. Puccini, P. Čaikovskio operų arijos, įamžintos plokštelėje. Diriguos Latvijos batutos meistras Imants Resnis.

Primename, kad tai šeštoji kompaktinė plokštelė Kauno miesto simfoninio orkestro biografijoje. Netrukus dienos šviesą išvys Dellos leidybinės kompanijos leidžiami dokumentai su pasaulinio garso tenoru Lawrence Brownlee, geriausiu bosu tituluojamu Ildaru Abdrazakhovu, operos "Simon Boccanegra" dviguba kompaktinė plokštelė.


Merūnas Vitulskis vokalo studijas savo gimtajame mieste Kaune pradėjo pakankamai vėlai. Po mokyklos baigimo 2005 m., studijavo klasikinį dainavimą Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Kauno fakultete pas Joną Antanavičių. Dėstytoją Merūnas apibūdina ne vien kaip vokalo pedagogą, bet ir kaip „Gyvenimo mokytoją". Baigęs du bakalauro kursus, jaunas tenoras studijas sustabdė.
Paskatintas savo ankstyvo pripažinimo lengvojoje muzikoje, Merūnas tęsė studijas Vilniuje (LMTA) pas profesorių Virgilijų Noreiką, vieną iš gerbiamiausių Lietuvos tenorų ir įtakingiausių mokytojų. Čia Merūnas įgavo operinio daivanimo bakalaurą ir šiuo metu siekia magistro laipsnio.
Kaip operos solistas Merūnas debiutavo Terrence McNally's pjesėje „Master Class" kaip Marijos Kalas studentas Tonis, atlikdamas Kavaradosio ariją iš G. Pučinio „Tosca" (2007 m, režisuotas Gyčio Padegimo, Valstybiniame Vilniaus Mažajame Teatre).
Atkreipęs akademinės visuomenės dėmesį į save, netrukus debiutavo kaip „Nemorino" Lietuvos Nacionaliniame operos ir baleto teatre G.Donizzetti operoje „Meilės eliksyras - L'elisir d'amore".
Po premjeros Merūnas sulaukė pasiūlymo dirbti su "Cademi Artists Management" akademinės muzikos agentūra. Taip tenoro biografijoje atsirado pirmas tarptautinis debiutas - nedidelis Hervėjaus vaidmuo G. Donicečio "Anna Bolena" Šveicarijoje Operos Festivalyje "St. Moritz".
Tais pačiais metais Merūnas debiutavo Lenskio vaidmeniu P.Čaikovskio operoje "Eugenijus Oneginas" Lietuvos Nacionaliniame operos ir baleto teatre (režisierius Vasilij Barchatov, dirigentas Robertas Šervenikas). Už šį debiutą tenoras buvo nominuotas "Auksiniam scenos kryžiui" ir apdovanotas „Operos švyturių" nominacijoje "Metų debiutas". Su tuo pačiu vaidmeniu jis puikiai pasirodė Estijos Tartu operos ir baleto teatre "Vanemuine" (režisierius Dima Bertman vyr. dirigentas Paul Megi).
Vienas iš ryškiausių tenoro sukurtų vaimenų - Alfredas G.Verdi operoje "La Traviata". Su šiuo vaidmeniu Merūnas debiutavo Ispanijoje, režisieriaus Pier Luigi Pizzi režisuotame "Royal Opera" prestižiniame Bilbao teatre. „Abbao - Olbe" vaidmuo ruoštas su žymia dirigente Kerilyn Wilson. Taip pat su šiuo vaidmeniu jis debiutavo Estijos ir Lietuvos Nacionaliniuose operos ir baleto teatruose, kur buvo labai teigiamai įvertintas.
Neilgai trukus, po puikių recenzijų, tenoras buvo pakviestas dirbti su gerai žinomu Holivudo režisieriumi Robertu Dornhelmu, Austrijoje, kur vyko vienas iš didžiausių "St'Margarethen" operos festivalių. Čia Merūnas debiutavo Rudolfo vaidmenyje G.Puccini operoje "Le Boheme", apie tai rašė vedamieji Austrijos kultūros leidiniai.
„Austrijos Kultūros naujienų(ORF)" įvertinimas: „Merūnas Vitulskis yra "St'Margarethen " festivalio atradimas, perspektyvus tenoras, balse turintis įvairių spalvų gamą. Gamta ši tenorą apdovanojo meistrišku piano".
Austrijoje Merūno debiutas neliko nepastebėtas - „Stadttheater Klagenfurt" pakvietė vaidinti Madufą G.Verdi operoje "Lady Macbeth". Šis vaidmuo jaunam tenorui taip pat buvo sėkmingas. Dar tą patį sezoną Merūnas buvo pakviestas dainuoti prestižiniame „Graz Opera Theatre" G.Puccini operos "Le Boheme". Rudolfo vaidmenyje.
Merūno darbo kalendorius suplanuotas net trejus metus į priekį - jis ruošiasi operos spektaklių pastatymams Liuksemburge „Grand Théâtre de Luxembourg", taip pat Prancūzijos "Opera Lille" bei Austrijos Nacionaliniame operos ir baleto teatre „Wiener Staatsoper".

atgal