Naujienos: 

2013-01-16 / Orkestras koncertuos su D. Chvorostovskiu Helsinkyje


Orkestras koncertuos su D. Chvorostovskiu Helsinkyje

Sausio 19 d., šeštadienį Kauno miesto simfoninis orkestras į savo biografiją įrašys itin svarbų įvykį. Dar nespėjus išblėsti įspūdžiams po sėkmingo ir didelio atgarsio sulaukusio debiuto su pasaulinio garso baritonu Dmitrijumi Chvorosotovskiu ir dirigentu Konstantinu Orbelianu Žalgirio arenoje rudenį, orkestras susilaukė kvietimo tęsti bendradarbiavimą. Šį šeštadienį orkestras su žymiais menininkais pasirodys svarbiausioje Suomijos koncertų salėje "Finlandia", talpinančioje tūkstantį septynis šimtus klausytojų.
Programoje skambės G. Verdi, V. Belini, R. Vagnerio, G. Bizet, A. Rubinšteino operų arijos ir kūriniai orkestrui, Neapolietiškos dainos ir romansai. 

„Tai, jog orkestras koncertuoja su tokio lygio asmenybėmis prestižinėse salėse - ilgo ir nuoseklaus darbo rezultatas. Žinoma, neturime pamiršti, kad tai ne tik garbė, bet ir didžiulė atsakomybė." - komentuoja Kauno miesto simfoninio orkestro vadovas Algimantas Treikauskas.
Bendradarbiavimas su garsiu armenų kilmės batutos meistru K. Orbelianu nenutruks ir toliau. Balandžio pradžioje Lietuvoje viešės pasaulinio garso tenoras Lawrence Brownlee (JAV), kuris su orkestru įrašys retai atliekamų G. Rossini operų arijų ir uvertiūrų kompaktinę plokštelę, o balandžio 5 d. surengs vienintelį ir išskirtinį koncertą Kauno valstybinėje filharmonijoje. 

Žymaus solisto kalendorius planuojamas trims metams į priekį, o gastrolių geografija itin plati - D.Chvorostovskio koncertų laukiama visuose kontinentuose. Jis pavergė klausytojų širdis tokiose koncertinėse salėse kaip „Wigmore Hall" Londone, „Queen's Hall" Edinburge, „Carnegie Hall", "Metropolitan Opera" Niujorke, „La Scala" Milane, P.Čaikovskio konservatorijoje Maskvoje, „Gran Teatre de Liceu" Barselonoje, kultūros centre Honkonge. Jis rengė solinius koncertus Seule, Osle, Stambule, Jeruzalėje, o taip pat Australijoje. Dmitrijus dažnai koncertuoja akompanuojant aukščiausio lygio orkestrams, tokiems kaip Niujorko filharmonijos, San Francisko simfoniniam, Roterdamo filharmonijos ir kitiems garsiems kolektyvams. Dainininkas bendradarbiauja ir su žymiais dirigentais, tokiais kaip Jamesu Levine'u, Bernardu Haitinku, Claudio Abbado, Zubinu Mehta, Jurijumi Temirkanovu ir Valerijumi Gergijevu.

D.Chvorostovskis palaiko ir glaudžius muzikinius bei asmeninius ryšius su Rusija. Jis tapo pirmuoju atlikėju, surengusiu solinį koncertą su orkestru ir choru Maskvos Raudonojoje aikštėje, kurio vaizdo įrašą pamatė 25 šalių televizijos žiūrovai. Dainininkas nuolat rengia išskirtinius pasirodymus „Chvorostovskis ir draugai" Maskvoje, į kuriuos kviečia tokias operos pasaulio garsenybes kaip Renée Fleming, Sumi Jo, Sondrą Radvanovsky ir daugelį kitų. 

Primename, jog pirmasis D. Chorostovskio ir dirigento Konstantino Orbeliano koncertas su Kauno miesto simfoniniu orkestru įvyko pernai, rugsėjo 29 d. Kauno Žalgirio arenoje. Šuo koncertu, orkestras atvėrė duris į 2012 - 2013 m sezoną.


atgal