Naujienos: 

2010-03-31 / Orkestras įrašinėja kompaktinį diską su Rita Novikaite


Orkestras įrašinėja kompaktinį diską su Rita Novikaite

Kauno miesto simfoninis orkestras, diriguojamas Modesto Pitrėno,  šiuo metu įrašinėja kompaktinį diską su Austrijoje gyvenančia soliste Rita Novikaite (mecosopranas). Diske išgirsime kompozitorių H. Villa – Lobos, P. Mascani, G. Donizetti, G. Verdi, I. Stravinskij, E. Lecuona vokalinius ir instrumentinius kūrinius.


Rita Novikaitė sukūrė vaidmenis Austrijos, Italijos ir Anglijos teatruose. Ji yra parengusi Marcelinos (W. A. Mozarto „Figaro vedybose“), Magdalenos (G.Vedi „Rigolete“), Hatos (B. Smetanos „Parduotoje nuotakoje“), Bogumilo (C.Milloeckero „Studente elgetoje“), Orlovskio (J.Strauss „Šikšnosparnyje“), Suleikos (F.von Suppé „Fatinitzoje“), Motinos (G.C.Menotti „Konsule“) vokalines partijas.

Solistė koncertavo ir dalyvavo festivaliuose Austrijoje, Vokietijoje, Italijoje, Prancūzijoje ir Belgijoje. Paskutiniu metu, dainininkė koncertuoja ir Lietuvoje.

Dainininkės atliekamos partijos įrašytos kompaktinėse plokštelėse (A.Vivaldi „Gloria“, W.A.Mozart „Requiem“, L.van Beethoven „Missa Solemnis“), atlikėjos diskografijoje taip pat Austrijoje išleistos “Weihnachtslieder“ („Kalėdų dainos“) ir F. von Suppé’s „Fatinitza“, kompaktines plokšteles.

Rita Novikaitė dėsto Graco muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete ir Prayner`io muzikos ir taikomųjų menų konservatorijoje, Vienoje.

atgal