Naujienos: 

2010-03-01 / Koncertas visai šeimai


Koncertas visai šeimai

Kovo 6 d., šeštadienį, 14 val. Kauno miesto simfoninis orkestras (vyr dirigentas Modestas Pitrėnas) kviečia į koncertą visai šeimai. Programoje garsioji rusų kompozitoriaus Sergejaus Prokofjevo simfoninė pasaka „Petia ir vilkas“.  Diriguos Modestas Pitrėnas, koncertą, vyksiantį Kauno valstybinėje filharmonijoje,  ves muzikologas Viktoras Gerulaitis.

 Iš kompozitoriaus S. Prokofjevo prisiminimų: „1935-ųjų vasarą, kurdamas baletą „Romeo ir Džuljeta", ėmiausi ir lengvų pjesių vaikams. Rudeniop jau visas jų tuzinas pateko į rinkinį „Vaikiška muzika", op. 65. Paskutinė pjesė „Vaikšto mėnuo po pievas" parašyta ne pagal liaudies, o pagal mano paties sukurtą temą. Mat tada gyvenau Polenove, atokioje trobelėje, iš kurios buvo matyti Oka. Aš kas vakarą gėrėjausi mėnulio klajonėmis po pievas ir laukymes. Pajutau norą kurti vaikams, tad kitų metų pavasarį pagal savo tekstą pradėjau rašyti simfoninę pasaką „Petia ir vilkas". Man rūpėjo, kad vaikai klausytųsi muzikos, o pasaka tebuvo dingstis juos sudominti". Pirmą kartą „Petia ir vilkas" skambėjo 1936 m. gegužę, orkestrui dirigavo autorius.

Kiekvienas pasakos veikėjas turi instrumentinį atitikmenį ar leitmotyvą: paukštis – fleita, antis – obojus, katinas – klarnetas, senelis – fagotas, vilkas – prancūziškas ragas, medžiotojai – mediniai pučiamieji, Petia – styginiai instrumentai.
atgal