Naujienos: 

2012-01-16 / KMSO SEZONĄ TĘSIA DEDIKACIJA M. ROSTROPOVIČIUI


KMSO SEZONĄ TĘSIA DEDIKACIJA M. ROSTROPOVIČIUI

Sausio 20 d., penktadienį, Kauno miesto simfoninis orkestras sugrįžta į Kauno valstybinės filharmonijos salę ir tęsia koncertu sezoną. Prie dirigento pulto - vienas ryškiausių ir įtakingiausių šalies dirigentų maestro Juozas Domarkas, solistas - pasaulinio garso violončelininkas David Geringas. Antroje koncertinio sezono pusėje orkestras planuoja pristatyti daugiau kaip 10 originalių programų, o kolektyvo svečiuose jaunosios kartos atlikėjai ir patyrusios, pasaulyje žinomos asmenybės.

Pirmajame šių metų koncerte orkestras atliks M. Glinkos operos "Ruslanas ir Liudmila" uvertiūrą bei J. Brahmso Simfoniją nr. 2 D-Dur. Svarbiausia koncerto ašimi taps Arvydo Malcio koncerto violončelei ir orkestrui premjera, In Memoriam Mistislavui Rosptropovičiui. Kartu su orkestru grieš šviesaus atminimo M. Rostropovičiaus mokinys David Geringas.

Pasak kompozitoriaus A. Malcio, kūrinys gimė tarsi paminklinės arkos forma, atspindi Maestro dedikuotų koncertų nuotrupas, emocinės būsenas. Solistas yra viso kūrinio ašis, duodantis muzikinius ir emocinius impulsus kitiems instrumentams ir visam orkestrui. Kūrinyje naudojamas penkių natų garsaeilis, tai tarsi Maldos refrenas, primenantis epigramą "Slava", iš penkių raidžių, Maestro vardo sutrumpinimas, kuriuo Jį vadindavo Jo draugai.

Koncertas pradės turtingą ir turiningą orkestro žiemą ir pavasarį. Jau vasario 10 d. Kolektyvas paminės savo septintąjį gimtadienį, pristatydamas ispaniškų ir kubietišku zarzuelų programą kartu su Rita Novikaite (mecosopranas) ir jaunuoju vokalo perlu iš Dominikos respublikos Otilio Castro (tenoras). Svarbiu sezono akcentu taps koncertai su jaunaisiais dirigentais ir solistais. Vasario 19 d. Su orkestru grieš J. Naujalio muzikos gimnazijos talentingiausieji auklėtiniai. Orkestrui diriguos Ričardas Šumila, taip pat koncertines programas parengs ir diriguos Modestas Barkauskas ir Mirga Gražinytė, solistai - nacionalinių ir tarptautinių konkursų lauretai Motiejus Bazaras, Indrė Petrauskaitė.

Kovo 2 d., Kauno valstybinėje filharmonijoje ir kovo 3 d. Nacionalinėje filharmonijoje 
orkestras surengs koncertus su vienu žymiausių šių dienų smuikininku Domenico Nordio, diriguos Modestas Pitrėnas.

Kartu su Kauno valstybinių choru (meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis) atvers stambias simfonines drobes - vasario 24 d. Atliks J. Haidno šedevrą "Pasaulio sutvėrimas", dirigentas David Geringas. Šv. Vėlykų proga, balandžio 9 d. pakvies klausytis A. Brucknerio mišių f-moll, dirigentas Jean Michel Blanchon (Prancūzija).

Tradiciškai, koncertu Motinos dienai, orkestras pakvies į sezono uždarymo koncertą. Orkestras kartu su solistais A. Krikščiūnaite, R. Novikaite, E. Seiliumi, L. Mikalausku atliks A. Dvoržako "Stabat Mater", prie dirigento pulto - Kauno publikai jau pažįstamas šveicarų dirigentas Kasparas Zehnderis.

 

 

 

 

atgal