Naujienos: 

2017-02-28 / KMSO pristato ypatingo talento muzikus2017 metais KMSO rengdamas tęstinį projektą – koncertų ciklą "Diriguoja jaunieji", orentuojasi į klasikinės muzikos plėtojimą, susidomėjimo didinimą, itin aukštu atlikimu siekia kelti klausytojų kultūrinį lygį, klasikinio muzikos meno suvokimą vaikų ir jaunimo tarpe taip pat siekia jaunąjį klausytoją supažindinti bei jiems pristatyti išskirtinius solistus ir dirigentus iš viso pasaulio.

Vienas iš pagrindinių orkestro tikslų – sudaryti sąlygas talentingiems jauniems ir pripažintiems Kauno, Lietuvos ir pasaulio muzikos atlikėjams, jų kolektyvams dalyvauti Įstaigos kūrybinėje veikloje bei  ugdyti, formuoti ir tenkinti profesionalaus  muzikos meno bei muzikinės kultūros poreikį visose amžiaus bei socialinėse grupėse. Šiais metais tęsiamo projekto, kurį sudarys trys koncertinės programos, iš valstybinio išaugęs į tarptautinį, pagrindinė idėja gimė iš visuomenėje kylančio poreikio matyti jaunųjų muzikų kartą.

Kovo 3 d., penktadienį, 18 val., Kauno valstybinėje filharmonijoje vyksiančiame antrajame šių metų ciklo koncerte Kauno miesto simfoninis orkestras klausytojams pristatys du ypatingo talento muzikus: pianistą Motiejų Bazarą ir dirigentą iš Kroatijos Miran Vaupotić.

Pirmieji Motiejaus Bazaro muzikiniai įgūdžiai susiformavo namuose, kurie vėliau buvo tobulinami chorinio dainavimo mokykloje "Varpelis", J. Naujalio muzikos gimnazijoje, J. Gruodžio konservatorijoje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pas profesorius Zbignevą Ibelhauptą ir Sergejų Okruško, Hamburgo aukštojoje muzikos mokykloje pas legendinį pianistą profesorių Volkerį Banfieldą. Šiuo metu pianistas studijuoja menų doktorantūroje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje profesoriaus Petro Geniušo klasėje. M. Bazaras turi nemažai patirties grojant su įvairiais orkestrais. Yra surengęs pasirodymus su Kauno, Lietuvos, Talino kameriniais orkestrais, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, Latvijos nacionaliniu simfoniniu orkestru bei Plovdivo (Bulgarija) simfoniniu orkestru.

Motiejaus Bazaro pasiekimai fortepijoninės muzikos srityje puikiai įvertinti daugiau nei 20-yje tarptautinių konkursų. Dėl reiklumo sau, puikaus instrumento valdymo, stiliaus ir muzikinių partnerių supratimo, pianistas noriai kviečiamas groti su įvairių muzikinių krypčių kolektyvais. Motiejus yra atviras naujoms muzikinėms idėjoms, domisi ir gilinasi į skirtingus specifinius stilius.

Šiame koncerte orkestras pasirodys diriguojamas visame pasaulyje pripažinto dirigento. Su simfoniniais orkestrais didžiausiose pasaulio koncertų salėse pasirodantis Miran Vaupotić klausytojams pristato daugybę koncertinių programų. Taip pat jis yra įrašęs keletą kompaktinių plokštelių su Rusijos, Kroatijos filharmonijos bei Maltos simfoniniais orkestrais. Kiekvienas dirigento pasirodymas pilnas energijos, emocionalumo ir atsidavimo muzikai. Miran Vaupotić prisideda ne tik prie klasikinės muzikos puoselėjimo, bet dalį savo laiko skiria ir labdaringai veiklai, prisidėdamas prie ekonomikos, politikos, mokslo, kultūros, meno ir sporto sričių plėtojimo. Orkestras kartu su solistu diriguojami svečio iš Kroatijos atliks G. Geršvino – Koncertą fortepijonui ir orkestrui F-dur, L. Bernšteino – Operetės "Candide" uvertiūrą, M. Mussorskio/M. Ravelio – "Parodos paveikslėlius".

Paskutiniame ciklo koncerte KMSO pristatys ne kartą orkestrui dirigavusį Vilmantą Kaliūną. Su orkestru pasirodys ir jaunoji solistė – prestižinės Niujorko Džiulijardo mokyklos ("The Juilliard School") auklėtinė, jaunosios lietuvių kartos smuikininkė Justina Auškelytė.

Kauno miesto simfoninis orkestras džiaugiasi, kad šį tradicinį koncertų ciklą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. 

atgal