Naujienos: 

2017-02-21 / KMSO pristato tradicinį koncertų ciklą "Diriguoja jaunieji"


KMSO pristato tradicinį koncertų ciklą

Kauno miesto simfoninis orkestras puoselėja,  kuria ir plėtoja bei populiarina profesionalaus muzikos meno, simfoninės muzikos atlikimo kultūrą bei tradicijas ir siekia suteikti visą reikiamą bazę profesionaliems muzikams iš įvairių pasaulio šalių.

2017 metais KMSO rengdamas tęstinį projektą – koncertų ciklą "Diriguoja jaunieji", orentuojasi į klasikinės muzikos plėtojimą, susidomėjimo didinimą, itin aukštu atlikimu siekia kelti klausytojų kultūrinį lygį, klasikinio muzikos meno suvokimą vaikų ir jaunimo tarpe taip pat siekia jaunąjį klausytoją supažindinti bei jiems pristatyti išskirtinius solistus ir dirigentus iš viso pasaulio.

Vienas iš pagrindinių orkestro tikslų – sudaryti sąlygas talentingiems jauniems ir pripažintiems Kauno, Lietuvos ir pasaulio muzikos atlikėjams, jų kolektyvams dalyvauti Įstaigos kūrybinėje veikloje bei  ugdyti, formuoti ir tenkinti profesionalaus  muzikos meno bei muzikinės kultūros poreikį visose amžiaus bei socialinėse grupėse.

Šiais metais tęsiamo projekto, kurį sudarys trys koncertinės programos, iš valstybinio išaugęs į tarptautinį, pagrindinė idėja gimė iš visuomenėje kylančio poreikio matyti jaunųjų muzikų kartą. Orkestras jauniesiems dirigentams suteikia visą reikiamą darbo bazę, repeticijų erdves, išsamiai pristato jų pasiekimus ir numatomas programas žiniasklaidoje. Savo ruožtu jaunieji dirigentai turi galimybę parengti savarankišką koncertą – vizitinę kortelę, kuri prisidės prie ateities planų formavimo.

Vasario 24 d., penktadienį, 18 val., Kauno valstybinėje filharmonijoje vyksiančiame pirmajame šių metų ciklo koncerte Kauno miesto simfoninis orkestras klausytojams pristatys du jaunuosius dirigentus: Klaipėdos muzikinio teatro vyr. dirigentą Tomą Ambrozaitį ir Imantą Šimkų. Abu jie yra dirigavimo korifėjumi laikomo maestro prof. Juozo Domarko mokiniai.

Koncerto dieną į sceną kartu su orkestru kils ir tarptautinių konkursų bei vardinių premijų laureatė, išskirtinio talento jaunoji smuikininkė Ugnė Liepa Žuklytė. KMSO ir solistė diriguojami T. Ambrozaičio ir I. Šimkaus atliks G. Verd – Operos "Likimo galia" uvertiūrą, G. Bizet – Siuitą "Arlietė", M. Bruch – Koncertą smuikui ir orkestrui Nr. 1 g-moll, op. 26, M. De Falla – Siuitą Nr. 2 iš baleto "Trikampė skrybėlė".

Kovo 3 d. ir kovo 24 d. orkestras iš koncertų ciklo pristatytas dar dvi koncertines programas, kuriose dalyvaus jaunieji dirigentai – visame pasaylyje pripažintas, su garsiausiais simfoniniais orkestrais didžiausiose pasaulio koncertų salėse pasirodantis dirigentas Miran Vaupotić (Kroatija) bei ne kartą KMSO dirigavęs Vilmantas Kaliūnas. Su orkestru pasirodys ir jaunieji solistai – prestižinės Niujorko Džiulijardo mokyklos ("The Juilliard School") magistrantė, jaunosios lietuvių kartos smuikininkė Justina Auškelytė ir daugybės konkursų dalyvis bei laureatas, talentingas pianistas Motiejus Bazaras. Koncertinėse programose skambės G. Gershwin, L. Bernstein, M. Mussorgsky/M. Ravel, W. A. Mozart, F. Schubert kūriniai.

Kauno miesto simfoninis orkestras džiaugiasi, kad šį tradicinį koncertų ciklą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
atgal