Naujienos: 

2017-04-24 / KMSO pristato bičiulius iš Norvegijos


KMSO pristato bičiulius iš Norvegijos

Balandžio 26 d., trečiadienį, 18 val., Kauno valstybinės filharmonijos Didžiojoje salėje pasirodys Norvegijos atstovai: jaunosios kartos smuikininkas Laurensas Weinholdas ir pagrindinis kviestinis Kauno miesto simfoninio orkestro dirigentas charizmatiškasis Rune Bergmannas. Kauno miesto simfoninio orkestro bičiuliai ir klasikinės muzikos gerbėjai šiuos muzikantus jau spėjo pamilti, tad garantuojame – trečiadienio vakaras bus jaukus ir šiltas.

Smuikininkas Laurensas Weinholdas pirmą kartą į rankas smuiką paėmė būdamas vos penkerių metų. Sulaukęs devyniolikos su pagyrimu baigė bakalauro studijas, vėliau studijavo Muzikos ir scenos menų universitete Vienoje. Ne vieną kartą jam buvo suteikta vardinė stipendija.

Laurensas Weinholdas koncertuoja žymiausiose Europos koncertų salėse, ne kartą pasirodė ir su Kauno miesto simfoniniu orkestru. Be to, atlikėjas gilinasi ne tik į klasikinės muzikos kūrinių atlikimo techniką bei subtilybes, tačiau nepamiršta ir liaudies muzikos bei šiuolaikinių jos interpretacijų, taip plėsdamas savo atliekamų kūrinių repertuarą.

Dirigentas Rune Bergmannas du sezonus ėjo pirmojo kapelmeisterio ir meno vadovo pavaduotojo pareigas Augusburgo teatre. Čia jis dirigavo operose "Figaro vedybos",  "Skrajojantis Olandas", "Traviata", "Bohema", "Šikšnosparnis", rengė simfoninės muzikos programas, todėl pelnė publikos ir kritikų palankumą. Rune Bergmannas greitai įgijo gilaus ir įkvepiančio dirigento reputaciją. Pripažintas kaip įvairiapusiškas menininkas, Rune Bergmannas puikiai išmano klasicistinės, romantizmo, operos ir šiuolaikinės muzikos repertuarą, specializuojasi ir chorinės muzikos srityje. Jis dirbo su daugeliu Europos simfoninių orkestrų: Kuopio, Malmės, Helsingborgo, Kristianstado, Trondheimo, Karlskronos, Odensės simfoniniai, Wurtzburgo teatro ir Pietų Vestfalijos filharmonijos orkestrai. 2010 m. Rune Bergmannas debiutavo Oslo filharmonijoje, o šį sezoną sulaukė Oslo operos kvietimo stayti G. Verdi operą "Traviata". Artimiausiuose dirigento planuose – bendradarbiavimas su Miuncheno simfoniniu ir Bergeno filharmonijos orkestrais.

Pasak kritikų, nesvarbu kokio muzikos stiliaus Rune Bergmannas imasi (klasikos ar džiazo), jo vedamų orkestrų interpretacijos energetiškos, įtraukiančios, galingos, nors kartu elegantiškos. Ypatingą dėmesį dirigentas skiria Šiaurės šalių kompozitorių kūriniams: dirigavo daugybę J. Sibelijaus, C. Nielseno, E. Griego opusų.

Kauno miesto simfoninis orkestras džiaugiasi Rune Bergmanno pasiekimais: 2016 m. jis tapo Kalgario miesto (Kanada) simfoninio orkestro muzikos vadovu ir vyr. dirigentu bei Lenkijos Ščeicino miesto simfoninio orkestro meno vadovu ir vyr. dirigentu.

Kauno miesto simfoninis orkestras kartu su solistu Laurensu Weinholdu ir dirigentu Rune Bergmannu klausytojus džiugins suomių kompozitoriaus J. Sibeliaus Koncertu smuikui ir orkestrui d-moll, op. 47, vieno garsiausių vokiečių kompozitoriaus L. van Beethoven Simfonija Nr. 4 B-dur, op. 60.
atgal