Naujienos: 

2017-08-16 / KMSO Norvegijoje vykusių koncertinių gastrolių metu pritraukė pilnas sales klausytojų


KMSO Norvegijoje vykusių koncertinių gastrolių metu pritraukė pilnas sales klausytojų

Po sėkmingai pabaigto dvyliktojo koncertinio sezono Kauno miesto simfoninis orkestras neskubėjo paslėpti savo instrumentų, o ėmė ruoštis ilgai bei įtemptai įrašų sesijai, kuri vyko liepos mėnesį. Net dvi savaites Kaune buvo įrašinėjama vieno žymiausių Bel canto operų kūrėjo Vincenzo Bellini opera „I Puritani" („The Puritans"). Kolektyvo vadovo Algimanto Treikausko bei orkestro vyriausiojo dirigento Constantine Orbelian inicijuotas tarptautinis leidybinis projektas į Kauną pritraukė gausų būrį klasikinės muzikos pasaulyje puikiai žinomų menininkų. Naujos kompaktinės plokštelės įrašuose dalyvavo ilgamentis orkestro bičiulis Bel canto žvaigždė Lawrence Brownlee (JAV), sopranas Sarah Coburn (JAV), baritonas Azamat Zheltyrguzov (Kazachstanas) ir solistai iš Lietuvos - mecosopranas Jovita Vaškevičiūtė, tenoras Tomas Pavilionis, bosai Tadas Girininkas ir Liudas Norvaišas bei Kauno valstybinis choras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis). Vokalo klausimais solistus konsultavo Niujorko „Metropolitan Opera" muzikos administracijos vadovas, vokalo pedagogas bei Kauno simfoninio orkestro konsultantas operų ir vokalo projektams John Fisher. Talkino ir italų dirigentė Elisabetta Maschio.

Įgyvendinęs šį leidybinį projektą ir truputį pailsėjęs kolektyvas ėmė ruoštis kasmetinėms koncertinėms gastrolėms jau gerai pažįstamoje Norvegijoje. KMSO jau ketvirtą kartą dalyvavo tarptautiniame klasikinės muzikos festivalyje „Fjord Cadenza", kaip pagrindinis kviestinis orkestras, ir jame garsino Kauno miesto bei Lietuvos vardą. Sulaukęs ne tik pagrindinių vietinės spaudos atstovų dėmesio, tačiau išskirtinio pasiūlymo iš Skodjės miesto mero Dag Olav Tennfjord bei Alesundo miesto merės Eva Vinje Aurdal kolektyvas džiaugiasi, kad klausytojai taip pat nestokojo susidomėjimo bei gausiai rinkosi pasiklausyti jo ir solistų atliekamų kūrinių. Viešnagės Norvegijoje metu, orkestro vadovas Algimantas Treikauskas sulaukė kvietimo bendradarbiaujant su Ålesund ir Skodje miestų tarptautinių festivalių ir įvairių kultūrinių programų organizatoriais, tęsti Norvegijos ir Lietuvos kultūros sklaidą. 

Rugpjūčio 10-14 d. vykusių gastrolių metu Kauno miesto simfoninis orkestras atliko keturias koncertines programas. Rugpjūčio 10 d. išskirtinio grožio Alesundo bažnyčioje kartu su solistais - sopranu Charlotte Fongen (Norvegija), bosu Magne Fremmerlid ir instrumentalistais - smuikininku Philippe Quint (JAV), violončelininke Toril Syrrist-Gelgota (Norvegija) ir altininku Povilas Syrrist-Gelgota (Lietuva-Norvegija) atliko L. van Beethoven, W. A. Mozart ir Kjell Marcussen kūrinius. 

Rugpjūčio 11 d. Skodjės mieste esančioje Gomerhuset koncertų salėje vyko festivalio atidarymo koncertas. Orkestras kartu su išskirtinio talento anksčiau minėtu smuikininku Philippe Quint atliko F. Mendelssohn, L. van Beethoven kūrinius. Šiame koncerte skambėjo ir specialiai festivaliui norvegų kompozitoriaus Bertil Palmar Johansen sukurtas ir būtent Kauno miesto simfoniniam orkestrui atlikti patikėtas kurinys. O sekančios dienos koncertas vyko Fosnavåg koncertų salėje. Scenoje kartu su orkestru pasirodė smuikininkas Philippe Quint bei žinomiausias norvegų duetas Eva & The Heartmaker.

O jau rugpjūčio 13 d. vykusiame festivalio uždarymo šventiniame Gala koncerte pilna salė susirinkusių klausytojų net keletą minučių negailėjo ovacijų Kauno miesto kolektyvui, August Schieldrop (tūba, Norvegija) bei kartu scenoje pasirodžiusiam duetui Eva & The Heartmaker. Viso festivalio metu už dirigento pulto stojo ilgametis orkestro bičiulis, orkestro pagrindinis kviestinis dirigentas bei pagrindinis festivalio meno vadovas - Rune Bergmanas, pernai tapęs Kanadoje esančio Kalgario miesto simfoninio orkestro muzikos vadovu ir vyr. dirigentu bei Lenkijos Ščecino miesto simfoninio orkestro meno vadovu ir vyr. dirigentu.

Kol kolektyvas intensyviai ruošėsi koncertinėms programoms, jo vadovas taip pat atsakingai vykdė jam patikėtas festivalio solistų ir instrumentalistų konkurso žiūri komisijos pirmininko pareigas. Kaip ir kas met viso festivalio metu buvo renkami geriausi jaunieji muzikai. „Džiugu, kad šiais metais konkurse dalyvavusių jaunųjų muzikų meistriškumo lygis buvo labai aukštas. Galbūt dar ir dėl to, kad prizinį fondą sudarė ženkli suma - 70 000 Norvegijos kronų", - įspūdžiais dalinosi orkestro vadovas A. Treikauskas. Konkurso laureatėmis tapo pirmosios vietos nugalėtoja - violončelininkė Birgitta Elise Oftestad. Antroji vieta atiteko jaunajai smuikininkei Oda Holt Günther, o trečioji - valtornininkei Sytske Pas. 

 

atgal