Naujienos: 

2010-11-27 / KMSO ir "Smokie" koncertai


KMSO ir


Kauno dienos inform.

Paskutines šių metų dienas legendinė britų grupė "Smokie" praleis Lietuvoje. Svarbiausią metų naktį gyvieji klasikai, jei tik norės, galės girdėti, kaip ateinančius 2011-uosius skelbia Kauno kariliono varpų dūžiai.


Koncertuos prieš vidurnaktį


Šešias dienas Lietuvoje praleisianti lengvojo roko grupė Naujuosius sutiks viename Kauno viešbučių. Į naujametį vakarėlį britai atvyks po dviejų koncertų Sporto halėje.

Grupė "Smokie" yra koncertavusi mūsų šalyje anksčiau, tačiau jos kūrybinėje biografijoje iki šiol nebuvo įrašo, liudijančio, kad dainos skambėjo grojant simfoniniam orkestrui. Pirmą kartą tai įvyks gruodžio 27 d. Rygoje, po poros dienų – ir Lietuvoje. Koncertuose legendiniams britams akompanuos Kauno miesto simfoninis orkestras, diriguojamas Vytauto Lukočiaus.

Idėja surengti naujametį koncertą su roko grupe "Smokie" prieš metus kilo Kauno miesto simfoninio orkestro vadovui Algimantui Treikauskui ir koncertinės įstaigos "Medusaconcert" direktoriui Remigijui Knabikui.

"Laužėme galvas, ką įsimintino galėtume pasiūlyti kauniečiams Naujųjų proga. Žmonės mūsų vis klausia, ką dabar parodysime. Negalime pasiūlyti bet ko", – užsiminė A.Treikauskas, vadovaujantis orkestrui, kurio biografijoje – koncertai su pasaulinėmis roko žvaigždėmis "The Scorpions" ir "Electric Light Orchestra".


Dainas aranžuoja klaipėdietis


Kauniečiai ėmėsi organizuoti koncertus ir pasiūlė aranžuoti grupės "Smokie" dainas simfoniniam orkestrui. Kelis dešimtmečius klausytojų širdį virpinančius hitus "Living Next Door To Alice", "Don't Play Your Rock'N'Roll To Me", "Needles and Pins", "Mexican Girl", "Oh Carol" simfonine muzika šiuo metu bando paversti fleitininkas ir kompozitorius iš Klaipėdos Rimantas Giedraitis.

A.Treikauskas užsiminė, kad aranžuočių natos iš dalies liks orkestro nuosavybė. "Kur grupė "Smokie" panorės šias dainas atlikti su orkestru, turės kviesti ir mus", – šyptelėjo pašnekovas.

Prieš Kalėdas Kauno miesto simfoninio orkestro nariai susiburs į pirmąsias repeticijas. "Nemanau, kad išmokti grupės "Smokie" dainas užims daug laiko. Jų įrašai skamba mano, neabejoju, ir orkestrantų namuose. Tai dainos iš mano jaunystės šokių vakarų. Tuomet, kai buvome atskirti nuo likusios Europos geležine siena, negalėjome įsivaizduoti, kad vieną dieną su jais koncertuosime", – jaunystę prisiminė orkestro vadovas.

Į pirmą bendrą repeticiją Kauno miesto simfoninis orkestras ir grupė "Smokie" susitiks Rygoje gruodžio 27 d. Po pusdienio repeticijų vakare jų lauks koncertas Rygos arenoje. Kitą dieną britai atvyks į Kauną, iš kur vyks koncertuoti į "Siemens" areną Vilniuje, Panevėžyje, o Naujųjų išvakarėse džiugins kauniečius.


Koncertų maratonas


"Kadangi grupė "Smokie" Lietuvoje sulaukė didžiulio susidomėjimo, rengiame du papildomus koncertus: Naujųjų išvakarėse Kaune koncertuosime dukart, o pirmąją Naujųjų metų dieną vyksime į Šiaulius. Taigi šventinis laikotarpis mums bus pats darbymetis", – užsiminė A.Treikauskas ir svarstė, kaip pakankamai solidaus amžiaus sulaukę britai ištvers kasdienių koncertų maratoną. Jis neslėpė Naujuosius sutiksiąs su "Smokie". Kaip ir kur? To paklaustas muzikas tik šypsojosi.

atgal