Naujienos: 

2017-02-01 / KMSO gimtadienio proga parengė muzikinę dovaną klausytojams


KMSO gimtadienio proga parengė muzikinę dovaną klausytojams

Praėjus gražiausioms metų šventėms, Kauno miesto simfoninis orkestras visus kviečia į dar vieną šventinį vakarą. Kolektyvas gimtadienio proga parengė įspūdingą muzikinę dovaną savo ištikimiems klausytojams ir muzikos gurmanams. Ją jis "įteiks" vasario 3 d., jau šį penktadienį, 18 val., Kauno valstybinėje filharmonijoje. Šventinį koncertą orkestras atliks ir neužmirštamas emocijas dovanos kartu su fortepijono virtuozu Kasparu Uinsku. Už dirigento pulto stos ne vienerius metus vyriausiuoju orkestro dirigentu buvęs maestro Modestas Pitrėnas.

Koncerto solistas Kasparas Uinskas groti fortepijonu pradėjo būdamas šešerių savo gimtajame mieste, Druskininkuose. Aukštosios mokyklos studijas pradėjo Varšuvos Frederico Chopino muzikos akademijoje, o 2001 m. – pasaulinio garso menų mokykloje "The Juilliard School", Niujorke (JAV). Jis kaip solistas aktyviai koncertuoja Lietuvoje pasirodydamas su orkestrais bei rengdamas solo pasirodymus. Atlikėjas dažnai kviečiamas į radijo ir televizijos laidas. Muzikos recenzentai ypač pabrėžia jaunojo muzikos virtuozo Kasparo Uinsko interpretacijos unikalumą, kurią ženklina turtinga vaizduotė, išraiškos priemonių gausa, sugebėjimas laisvai ir tiksliai realizuoti sumanymą. 2008 m. Lietuvos Respublikos kultūros ministerija atlikėjui skyrė valstybinę stipendiją tarptautinei koncertinei veiklai vykdyti. Koncerto dieną solistas klausytojams dovanos P. Tchaikovskio Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 1 b-moll, op.23.

Kauno miesto simfoninis orkestras džiaugiasi turėdamas progą pasirodyti diriguojant vienam ryškiausių mūsų šalies dirigentų maestro Modestui Pitrėnui. 1995 – 1996 m. chorinį ir operinį dirigavimą jis studijavo Zalcburgo Mozarteume. Lietuvos muzikos akademiją jis baigė du kartus: 1997 m. chorinio dirigavimo studijas prof. Liongino Abariaus klasėje, o 2002 m. simfoninio bei operinio dirigavimo studijas prof. Juozo Domarko klasėje. 2002 – 2004 m. toje pačioje mokslo įstaigoje tęsė meno aspirantūros studijas. 

Už indėlį į Latvijos muzikinę kultūrą 2010 m. M. Pitrėnas pelnė Latvijos muzikinį prizą, o jau 2011 m. jam buvo įteiktas Latvijos prezidento V. Zatlerio apdovanojimas. 2012 m. maestro skirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. Nuo 2015 m. rudens M. Pitrėnas yra Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro vyriausias dirigentas ir meno vadovas. Taip pat jis yra Latvijos nacionalinės operos (LNO) pagrindinis kviestinis bei Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) dirigentas.

Šventiniame orkestro gimtadienio koncerte taip pat skambės A. Borodino Simfonija Nr. 2 h-moll bei M. Musorgskio simfoninė fantazija "Naktis Raganų kalne".

atgal