Naujienos: 

2014-10-28 / KMSO dešimtmečio koncertų maratone - pianistas Paulius Rudokas


KMSO dešimtmečio koncertų maratone - pianistas Paulius Rudokas

 


Spalio 31 d., penktadienį Kauno valstybinėje filharmonijoje, dešimtąjį sezoną pradėjęs Kauno miesto simfoninis orkestras pakvies klausytojus į koncertą su pianistu, tarptautinių konkursų laureatu Pauliumi Rudoku. Programoje monumentalūs rusų kompozitorių kūriniai - P. Čaikovskio koncertas frotepijonui ir orkestrui nr. 1 ir S. Prokofjevo siuita „Romeo ir Džiuljeta". Diriguos Martynas Staškus.
Pianistas Paulius Rudokas kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru debiutavo 2012 m. lapkritį, tuomet jis skambino W. A. Mocarto dvidešimt trečiąjį koncertą, šįsyk jis sugrįžta su vienu dažniausia atliekamų kūrinių fortepijono literatūroje - P. Čaikovskio pirmuoju koncertu fortepijonui ir orkestrui. 
Koncerto amžininkas rašytojas Vasilijus Jastrebcevas taikliai apibūdino P. Čaikovskio kaip rusų menininko poziciją ir jo muzikoje įkūnytą laikmečio atspindį: „Tuomet, kai M. Musorgskis ir A. Dargomyžskis buvo įnikę į kraštutinį ir ne visuomet meniškai vertingą natūralizmą, kai A. Borodinas buvo pasinėręs į priešistorinius laikus, N. Rimskiui - Korsakovui rūpėjo jo asmeniškumas, savitumas, pagonių ar pasakų temos, o C. Cui išlėkė į mums taip svetimą Škotiją, P. Čaikovskis buvo absoliučiai sklidinas jo amžiaus dvasios, jo nepaprastai jausminga ir jautri prigimtis buvo kupina nepaliaujamos aistros, jis vaizdavo mus pačius su mūsų neišspręstomis abejonėmis, sielvartu, džiaugsmais". 
Kita koncerto linija - XVI amžiuje V. Šekspyro sukurta pjesė "Romeo ir Džiuljeta". Ši tragedija įkvėpė daugelį kompozitorių ir rado vietą jų kūryboje - nuo H. Berliozo ir Ch. Giuno iki L. Bernstaino. "Romeo ir Džiuljetos" siužetas atsispindi daugiau kaip 24 operose, baletuose, simfoniniuose kūriniuose. Neišimtis ir rusų kompozitorius Sergėjus Prokofjevas. Pirmasis grįžusio į Rusiją kompozitoriaus kūrinys buvo sumanytas kaip baletas tuometiniame Kirovo teatre, tačiau dėl per modernios, netinkamos šokiui muzikinės kalbos, atmestas. Scenose "Romeo ir Džiuljeta" suskambo kaip koncertinė siuita. Vis dėl to, 1938 m. Čekoslovakijoje, Brno mieste baletas buvo pristatytas publikai, o šiandien kritikų vadinamas vienu gražiausių XX a. baletų.

 

 

Pianistas Paulius Rudokas talentą ne kartą įrodė respublikos, tarptautinių konkursų scenose, tarptautiniuose festivaliuose, labdaringuose renginiuose. Profesinį meistriškumą tobulino pas A. Kouyoumdjian, N. Fisher, C. Elton, M. Moretti, P. Galdo, M. Rubackytę, P. Geniušą, A. Žlabį, J. Kalnciems, B. Bloch, A. Ivanov, R. Kruger, O. Kern, K. Knorre, K. Tropp, N. Seriogina, J. Lowenthal.
2009-2010 m. P. Rudokas studijavo Hamburgo aukštojoje Muzikos ir teatro mokykloje prof. R. Nattkemper klasėje. 2010 m. dalyvavo pianistų vasaros stovykloje Suzdalėje (Rusija), kurią organizavo paramos fondas „Naujieji vardai", ir tobulinosi pas Valstybinės P. Čaikovskio konservatorijos profesorę L. Roščiną.
F. Chopin 200 metų jubiliejaus proga Paulius Rudokas atliko solinius rečitalius ir abu šio kompozitoriaus koncertus fortepijonui su orkestru kartu su Šv. Kristoforo bei Klaipėdos kameriniais orkestrais. 2011 m. laimėjo YAMAHA fondo stipendiją.
Už tarptautinę sėkmę Paulius Rudokas apdovanotas Lietuvos respublikos Prezidento padėkos raštais. Lenkijos bendruomenė Lietuvoje pianistą apdovanojo už lenkų kultūros sklaidą, atliekant F. Šopeno muzikos koncertus. 

atgal