Naujienos: 

2012-02-29 / KMSO atras retą R. Šumano kūrinį


KMSO atras retą R. Šumano kūrinį

 

Pirmosiomis kovodienomis Kauno miesto simfoninis orkestras nudžiugins savo gerbėjusišskirtiniais koncertais Kaune ir Vilniuje. Kovo 2 d., penktadienį Kaunovalstybinėje filharmonijoje ir kovo 3 d., šeštadienį Nacionalinėjefilharmonijoje, Vilniuje orkestras pristatys romantikų Roberto Šumano irFelikso Mendelsono kūrinių  programąkartu su iškirtiniu Italijos klasikinės muzikos scenos smuikininku DomenicoNordio. Prie dirigento pulto vėl išvysime Modestą Pitrėną.

Koncertą pradėsRoberto Šumano vienintelės operos „Genovena“ uvertiūra. Pagrindiniukoncerto akcentu taps R.Šumano dramatiško likimo koncertas smuikui ir orkestruid-moll. Vienas paskutiniųjų ir vienintelis koncertas smuikui ir orkestruiŠumano reprtuare, dedikuotas smuikininkui Jozefui Joachimui, nebuvo atliktaskompozitoriui esant gyvam ir liko nežinomas iki XX a. ketvirtojodešimtmečio.  Pagal paskutinę J. Joachimovalią, koncertas negalėjo būti atliktas viešai nepraėjus šimtmečiui pokompozitoriaus mirties. Visgi šią taisyklę sulaužė ir pasaulio dėmėsį į kūrinįatkreipė J. Joachimo dukterėčia, žymi smuikininkė Jelly d’Aranyi, kuriai savo kūrinius dedikavo B.Bartokas ir M. Ravelis.  Oficialikoncerto premjera įvyko 1937 m. Niujorke, smuiko solo atliekant rumunų kompozitoriui ir smuikininkui Georgui Enescu.

Antrojojekoncerto dalyje skambės F. Mendelssohno – Bartholdy kūriniai -  simfoniją nr. 4 „Itališkąją“ ir koncertinėuvertiūra nr. 4 „Gražiosios Melusinos maršas“.

Koncertosolistas venecijietis smuikininkas Domenico Nordio pažintį su smuiku pradėjošešerių, šešiolikos laimėjo Tarptautinį smuikininkų konkursą“Viotti”, kuriuo žiuri pirmininkas buvo Yehudi Menuchinas. 1988 m., pirmasisItalijoje, pelnė “Eurovizijos” prizą, šio konkurso didysis finalas vykoAmsterdamo Concertgebouw ir buvo transliuojamas visoje Europoje.

Japonijos spaudasmuikininką lygina su Itzaku Perelmanu, o Carnegie Hall scenoje D. Nordioišlydėtas dešimčia bisų. Muzikos kritikai akcentuoja du svarbiausiussmuikininko bruožus – nepriekaištinga technika ir charizma.

D. Nordiokoncertavo žymiausiose pasaulio salėse, tarp jų Londono Barbican Center,Paryžiaus Salle Pleyel, Tokijo Suntory Hall, Maskvos Čaikovskiokonservatorijoje, Vienos Konzerthaus, Buenos Airių Colon Teatre, Milano LaScala, Ciuricho Tonhalle. Jo scenos partneriai - žymiausi Europos orkestrai.

atgal