Naujienos: 

2017-07-11 / Klasikinės muzikos žvaigždės V. Bellini operą "I Puritani" įrašinėja Kaune


Klasikinės muzikos žvaigždės V. Bellini operą

KMSO per savo gyvavimą įsitvirtino kaip vienas žinomiausių profesionaliosios klasikinės muzikos kolektyvų šalyje, pelnė tarptautinės kultūrinės bendruomenės dėmėsį bei aukščiausius įvertinimus. Kolektyvas dalyvauja šalies ir užsienio tarptautiniuose projektuose bei įvairiuose renginiuose taip garsindamas Kauno bei Lietuvos vardą. Džiugu, kad su šiuo kolektyvu mielai bendradarbiauja žymūs Lietuvos ir užsienio solistai, instrumentalistai bei dirigentai. Į jo biografiją įrašyta nemažai įsimintinų ne tik klasikinės, bet ir pramoginės muzikos koncertų. Orkestras džiaugiasi jau ne vienerius metus trukančia draugyste su JAV leidybine kompanija "Delos Music". Bendradarbiaujant su ja per pastaruosius kūrybinius sezonus įrašyti ir išleisti leidybiniai projektai, kuriuose dalyvavo žymiausi šiandienos balsai. Kompaktinės plokštelės įrašytos Kaune ne kartą buvo nominuotos "Grammy" bei "Tarptautiniams klasikinės muzikos apdovanojimams".

Sėkmingai užbaigęs savo 12 – tąjį koncertinį sezoną ir šiek tiek pailsėjęs orkestras š. m. liepos 1 12 d. pradėjo dar vieną išskirtinį tarptautinį leidybinį projektą. Kaune baigiama įrašyti vieno žymiausių Bel canto tipo operų kūrėjo Vincenzo Bellini opera "I Puritani" ("The Puritans").

Projektas į Kauną sutraukė daugybę klasikinės muzikos atstovų ne tik iš užsienio, bet ir iš Lietuvos. Įrašuose dalyvauja ilgametis orkestro bičiulis "bel canto" žvaigždė Lawrence Brownlee (JAV). Su tenoru orkestras jau yra įrašęs ne vieną kompaktinę plokštelę. Šios plokštelės nominuotos tarptautiniams klasikinės muzikos apdovanojimams, o plokštelė „Virtuose Rossini Arias“ – "Grammy" apdovanojimui. Praėjusių metų pavasarį įrašytą kompaktinę plokštelę "Allegro lo Son" scenos menams skirtas amerikiečių tinklapis "Voix des Arts" išrinko rugpjūčio mėnesio geriausia kompaktine plokštele. Ji taip pat nominuota "Tarptautiniams klasikinės muzikos apdovanojimams 2017", vokalo rečitalio kategorijoje.

Liepos mėnesio įrašuose taip pat dalyvauja sopranas Sarah Coburn (JAV), baritonas Azamat Zheltyrguzov (Kazachstanas). Ir žinoma, solistai iš Lietuvos – mecosopranas Jovita Vaškevičiūtė, tenoras Tomas Pavilionis, bosai Tadas Girininkas ir Liudas Norvaišas bei Kauno valstybinis choras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis).

Net dvi savaites trunkančios sesijos metu orkestrui bei solistams diriguoja klasikinės muzikos pasaulyje puikiai pažįstamas orkestro vyriausiasis dirigentas Constantine Orbelian (JAV). Vokalo klausimais solistus konsultuoja Niujorko "Metropolitan Opera" muzikos administracijos vadovas, vokalo pedagogas bei Orkestro konsultantas operų ir vokalo projektams John Fisher. Vyrišką kompaniją papildo italų dirigentė Elisabetta Maschio.

Kauno miesto simfoninis orkestras džiaugiasi jau ne viena įrašyta kompaktine plokštele, o Kaune įrašyta plokštelė bus jau vienuoliktoji kolektyvo diskografijoje, kuri išleista bendradarbiaujant su JAV leidybine kompanija "Delos Music". Ir tiki, kad tai tikrai ne paskutinis tarptautinį pripažinimą atnešiantis leidybinis projektas.

Po daug jėgų ir laiko pareikalavusios įrašų sesijos kiek pailsėjęs orkestras vėl ims ruoštis koncertinėms gastrolėms Norvegijoje vyksenčiame tarptautiniame "Fjord Cadenza" festivalyje. Jo metu planuojama atlikti keturias koncertines programas. Svarbu nepamiršti, kad Kauno miesto simfoninis orkestras nuo 2014 metų yra pagrindinis kviestinis šio festivalio orkestras. Tradiciškai orkestrui bei solistams diriguojas pagrindinis kviestinis KMSO dirigentas Rune Bergmann (Norvegija), kuris praėjusiais metais taip pat tapo Kanadoje esančio Kalgario miesto simfoninio orkestro muzikos vadovu ir vyr. dirigentu bei Lenkijos Ščeicino miesto simfoninio orkestro meno vadovu ir vyr. dirigentu.

Orkestras taip pat skuba pranešti, kad rudenį prasidėsenčiame 13 – jame muzikinio sezono repertuare tikrai netrūks išskirtinių koncertinių programų, kurias kolektyvas savo klausytojams pristatys jau netrukus.

atgal