Naujienos: 

2015-04-15 / Kauno simfoninis lydės į kelionę po Armėnijos muzikos pasaulį


Kauno simfoninis lydės į kelionę po Armėnijos muzikos pasaulį

 

Balandžio 17 d., penktadienį, Kauno miesto simfoninis orkestras kviečia atrasti Armenijos klasikinę muziką. Aleksandro Arutiuniano ir Aramo Khačaturiano kūrinius atliks svečiai iš Armėnijos - smuikininkas Haikas Kazazianas, tenoras Liparitas Avetisianas. Po ilgos pertraukos klausytojai išgirs trimitininką Tomą Gricių, diriguos Juozas Domarkas. Šiuo koncertu orkestras minės šimtasias Armėnijos tautos genocido metines.


Savita ir daugiabriaunė Armėnijos muzika mažai pažįstama Lietuvos klausytojams, dažniausia siejama su kompozitoriaus Aramo Khačaturiano kūryba. Koncerte orkestras pakvies atrasti kito žymaus Armėnijos kompozitoriaus Aleksandro Arutiuniano opusus. Vienas žymiausių šio kompozitoriaus kūrinių - koncertas trimitui ir orkestrui. Persmelktas Armėnijos folkloro motyvais, koncertas publikai pristatytas 1950 m., dedikuotas trimito virtuozui T. Dokšiceriui. Kūrinio solistas - Tomas Gricius, pasirodysiantis su Kauno miesto simfoniniu orkestru penkerių metų pertraukos. Nuo 2005 - Suomijos radijo simfoninio orkestro trimitininkas, o nuo 2007 - Suomijos radijo simfoninio orkestro trimitų grupės koncertmeisteris. 2007 metais laimėjo pimąją vietą tarptautiniame Raimo Sarmas trimitininkų konkurse Lieksoje (Suomija). Kaip solistas pasirodė įvairiuose festivaliuose su Prahos filharmonijos kameriniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, šv.Kristoforo kameriniu, Kauno kameriniu orkestrais bei „Musica Humana" kameriniu ansambliu. Tomas taip pat grojo Lietuvos nacionaliniame simfoniniame orkestre. Kartu su „Gaida Ensemble" atliko ir įrašė daug šiuolaikinės muzikos kūrinių, o pastaruoju metu dažnai kviečiamas koncertuoti su įžymiuoju suomių „Avanti!" kameriniu orkestru.


Aleksandro Arutiuniano koncertą trimitui ir smuikui su orkestru skiria beveik keturi dešimtmečiai. 1988 m. kompozitorius jį sukūrė paveiktas Spitakio žemės drebėjimo. Kūrinys vadinamas giliu ir filosofišku, kupinas grakčių melodinių naujovių, ritminio gyybingumo, gilaus emocionalumo, ypatingai centrine vadinamoje trečioje dalyje. Šį kūrinį atliks smuikininkas, tarptautinių konkursų laureatas Haikas Kazazianas. Jo laimėjimų sąraše - Weniawskio, XII-ojo P. Čaikovskio, tarptautinio Sion Valais, Šveicarijoje, "M. Long ir J. Thibaud", Isang Yun, Š. Korėjoje ir kitų svarbių konkursų prizinės vietos. Jis vienas perspektyviausių savo kartos smuikininkų, nuolat kviečiamas koncertuoti su žymiausiais orkestrais. Tarp Haiko scenos partnerių - Škotijos filharmonijos, Rusijos kamerinis ir nacionalinis, Prahos filharmonijos, Dublino nacionalinis, Miuncheno filharmonijos, Sankt Peterburgo, Jekaterinburgo, Kazanės, Samaros, simfoniniai orkestrai. Kaip solistas H. Kazazianas dirbo su tokiais dirigentais kaip Andrew Litton, Alexander Liebreich, Alexander Lazarev, Richardo Averbach, Alan Buribayev, Constantine Orbelian, Jac van Steen, David Brophy, Pavel Kogan, Alexander Polianichko. Taip pat su kameriniais muzikos atlikėjais, pianistais Freddy Kempf, Jekaterina Mechetina, Andrey Shibko, Vadim Kholodenko, smuikininkais Gordon Nicolitch, Boris Andrianov ir su kitais puikiais muzikantais.

 

atgal