Naujienos: 

2013-02-12 / Kauno simfoninio koncerte meilės dienai – žvilgsnis į P. Čaikovskio ir S. Prokofjevo Romeo ir Džiuljetą


Kauno simfoninio koncerte meilės dienai – žvilgsnis į P. Čaikovskio ir S. Prokofjevo Romeo ir Džiuljetą

Kauno miesto simfoninis orkestras kviečia į romantišką simfoninės muzikos vakarą. Vasario 15 d., Kauno valstybinės filharmonijos didžiojoje salėje skambės kompozitorių A. Mariane, L. Delibes, J. Offenbacho, V. Belini, S. Gastaldono, R. Chapi operų arijos ir duetai, atliekami vakaro svečių Astos Krikščiūnaitės (sopranas) ir Ritos Novikaitės (mecosopranas) bei simfoninės muzikos kūriniai, aukštinantys ir apdainuojantys tauriausią jausmą - meilę. Diriguos Jonas Janulevičius.

 

Viena pagrindinių koncerto linijų - XVI amžiuje V. Šekspyro sukurta pjesė "Romeo ir Džiuljeta". Ši tragedija įkvėpė daugelį kompozitorių ir rado vietą jų kūryboje - nuo H. Berliozo ir Ch. Giuno iki S. Prokofjevo ir L. Bernstaino. "Romeo ir Džiuljetos" siužetas atsispindi daugiau kaip 24 operose, baletuose, simfoniniuose kūriniuose. Kauno miesto simfoninio orkestro koncerte skambės du žymiaja tragedija paremti kūriniai. Piotro Čaikovskio simfoninė poema "Romeo ir Džiuljeta" kompozitoriui pelnė premiją už geriausią simfoninį kūrinį, įsteigtą Sankt Peterburgo mecenatų. Iki gyvenimo pabaigos simfoninė poema liko vienu mėgstamiausių P. Čaikovskio kurinių. 

Orkestras taip pat atliks ištraukas iš S. Prokofjevo suitos "Romeo ir Džiuljeta". Pirmasis grįžusio į Rusiją kompozitoriaus kūrinys buvo sumanytas kaip baletas tuometiniame Kirovo teatre, tačiau dėl per modernios, netinkamos šokiui muzikinės kalbos, atmestas. Scenose "Romeo ir Džiuljeta" suskambo kaip koncertinė siuita. Vis dėl to, 1938 m. Čekoslovakijoje, Brno mieste baletas buvo pristatytas publikai, o šiandien kritikų vadinamas vienu gražiausių XX a. baletų. 

 


atgal